reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

Dziewczyny a co na wyjście ze szpitala założyć małemu/małej?
Czy zestaw kaftanik+ pajacyk+ cieńszy kombinezon+czapeczka bawełniana+niedrapki wystarczy?
I myślałam wsadzić go w rożek, ale potem z rożkiem z kolei nie włożę go do fotelika samochodowego, więc chyba lepiej jak bezpośrednio w tym kombinezonie położę go do fotelika i przykryję kocykiem?
Za cienko, za grubo? Czy ok?
Mam dylemat..
Wy jaki w zestaw ubierzecie?
 
reklama
Maryńka nie możesz kupić pierwszej lepszej komody i zamontować na nią ten przewijak z pierwszego linka, identyczny jest w IKEI zobacz sobie

HEMNES Blat stołu do przewijania - IKEA i on pasuje tylko do komody
HEMNES Komoda - IKEA

w tym Twoim linku nawet pisze, że to jest do komody PINIO marsylia,

jeśli chodzi o ten drugi przewijak ROBA też się nad tym zastawiałam, jest bardzo fajny, bo montujesz go do ściany i składasz, po długiej debacie z mężem stwierdziłam jednak, że nie będę wymyślać, kupię zwykły usztywniany przewijak, który się kładzie na łóżeczko i już, a kosmetyki będę mieć pod ręką na komodzie
np taki
Przewijak Klupś Safari na łóżeczko usztywniany (2896091133) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
tere fere ja ciągle mam miękką szyjkę macicy i od samego początku tylko leżę i się oszczędzam. Więc wiesz wszystko u mnie możliwe ale mam nadzieję że szczęśliwie donoszę do końca.

A ja także dołączam się do pytania patula86w co ubrać na wyjście maluszka?
Bo ja już zakupiłam śpiworek ale co jeszcze ile tych ciuszków na maleństwo założyć?
 
Patula będzie bardzo odpowiednio. A kocyk zależny od pogody. Ja urodzę prawdopodobnie w lutym a zapowiadają bardzo zimowy więc wybiorę grubszy, ale gdyby był ciepły marcowy dzień to cieniutki :)
 
Patula ja też myślę że na wyjście ze szpitala tak będzie ok:) ja mam termin jakieś 3 tyg wcześniej, więć kupiłam dla maluszka zimowy kombinezonik:) ale jakby się okazało że będzie już cieplej albo maluch urodzi się 2 tyg po terminie jak jego starszy brat:) to mam cieńszy kombinezonik po Jaśku:)
 
Barbia, życzę Ci żebyś urodziła w terminie:-);-)




Ja do szpitala wezmę komplet kaftanik, śpioszki, czapeczka, bluzeczka i dostałam taki fajny kombinezon, który jest jak becik z rękawami i ma otworki na pasy do fotelika. Fajny wynalazek:tak: Już piąte dziecko będzie go miało. Super.
 
Noelka ja mam na 23.03 a ostatnia ciaze przenosiłamwiec roznie może być… może nie przenosisz?

Betina do majtali jednorazowych na ogol potrzebna jestwieksza podpaska, ale możesz kupic tez takie które wyglądają jak spora pieluchai wtedy nic nie trzeba

Marynka wydaje mi się ze przewijak musi być dopasowany dokomody, tak samo jak sa do kojcow. Ja kupuje teraz łóżeczko turystyczne razem zprzewijakiem.

Lilkasia ja mam cos w ten desen Googles billedresultat for http://matylda-blizejciebie.pl/wp-content/uploads/2012/10/karuzela-nad-%25C5%2582%25C3%25B3%25C5%25BCeczko.jpgale prawda jest taka ze mala zaczela się nia zachwycac jak już umiala usiąść iszarpac za miski

Mikowata tak to jest z rozmiarami, moja mala topila się w niektórych56 a 62 byływ sam raz. Wszystko ogarniesz jak urodzisz, na razie wyciągnij 2 najmniejszerozmiary

Patula wydaje mi się ze ok. zestaw. Ja będę Brala body bezrękawniki pajac, albo bluza i spodenki, do tego kombinezon, czapeczka i rękawiczki.

Barbia obys dotrwala jednak do 36 tyg chociaz. Hmmm jak już pisałamPatuli wydaje mi się ze body, bluza, spodenki i kombinezon w zupełności wystarcza.Zalezy od pogody w sumie, ale tu zimniej niż w Polsce, wiec może u ciebie się sprawdzipajac na body i kombinezon? Żeby tez dzieciaka nie przegrzac.
 
Tere fere 3,850kg to wcale nie takie wielkie dziecko:-D Ja przenosiłam Synka o 2tygodnie, urodził się z wagą 3,870 i miał 60cm a poród sn i żadnego pęknięcia mimo, że do wielkoludów nie należę bo mam 162cm. Faktycznie bez sensu Kobietkę wymęczyli tak długim porodem ale sama waga wskazaniem do cc nie była w tym przypadku.

Barbie to faktycznie już w pełni gotowa jesteś, super:-)

Patula zestaw idealny moim zdaniem, kocyk warto mieć w razie gdyby chłodniej było ale z większą ilością rzeczy bym nie kombinowała.

Lilikasia jeśli o karuzelki chodzi, stanowczo odradzam nakręcane. Poza tym moim zdaniem nie ma różnicy czy pluszowa czy plastikowa bo Maluszek i tak dotykał nie będzie. Ja teraz upatrzyłam sobie fisher price rainforest bo bardzo mi się motyw podoba no i opinie ma bardzo dobre

Ja już trochę "niechcący" mam spakowaną kosmetyczkę do szpitala, rozpakowywałam walizki i stwierdziłam, że bez sensu na pare tygodni chować wszystko na półkę, mam kosmetyki w wersji wyjazdowej, więc uzupełniłam to co się skończyło i kosmetyczna gotowa:-)
 
Herbata ja miałam bardzo podobną karuzelkę (ta rączka wygląda identycznie nawet) tylko z motywem Puchtka i Szczepcio bardzo szybko zaczął zwracać na nią uwagę, tylko co z tego skoro i tak było trzeba stać nad nim żeby nakręcać, teraz więc zdecydowałam się na baterię a do tego jeszcze ta którą wybrałam ma pilota więc nie trzeba się dziecku na oczy pokazywać;-)
 
reklama
hej!
Patrzcie która godzina, a ja na bb siedzę:baffled: bezsenność mnie dopadła:crazy:
Wy to jesteście jednak niezastąpione!!! i znowu powtórzyła się u mnie historia jak z fotelikiem, niby mam, ale nie wiem co jest w srodku. To samo z ta karuzelą nad łóżeczko. Wiem, że mam, bo nawet wczoraj przekładałam pudełka, ale zielonego pojęcia nie mam czy na baterię czy nakręcana...nawet nie pamiętam czy pluszowa czy plastikowa:blink: Nie zwracałam uwagi na takie "szczegóły";-) Odpakowywanie tego wszystkiego będzie jak Mikołajki dla dziecka, czekanie co tam jest:-D
U mnie dalszy ciąg prania...neverending story;-)a szafa już prawie zapełniona:baffled: za dużo tego...stanowczo za dużo...
Aha..dziś zakupiłam pieluchy, jedna paczka Pampersa i jedna Huggisa. Po 27 szt. w kazdej, rozmiar newborn. Na początek wystraczy, a pózniej może się już wybierze, które lepsze dla nas i jaki rozmiar. I tym sposobem chyba mam już wszystko...albo tak mi się wydaje. Będę podczytywać co tu piszecie, może się jeszcze okaże, że czegoś jednak brakuje...
 
Do góry