reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

Szczebiotka Mojego małża chrześnica urodziła się o takich parametrach i wydawała się duuuuuża!:szok:
Kurczę mnie wszyscy mówią, że wielkoluda na pewno nie urodzę, bo sama kurdupel jestem (157cm), a to nigdy nie wiadomo.:tak:



Dziewczyny mam ważne pytanie do tych co skręciły łóżeczko. Wczoraj brat podrzucił mi właśnie łóżeczko bo synku i małż wziął się za robotę. To jest takie z szufladą na dole. Ono jest jakieś niestabilne, takie trochę chybotliwe na boki. No i nie wiem czy to normalne? Niby jak się postawi pod ścianą to jest ok, ale pod ścianą ono nie będzie stało, więc nie wiem co robić. :eek:


Katiuszka, czemu nie mogłaś spać? Wyspałaś się już po prostu, czy jakiś problem dopadł Cię w nocy? Ja teraz jestem jakaś ckliwa i gdy ktoś mi powie coś głupiego to później z igły robię widły, tym samym nie mogę w nocy spać.
 
Ostatnia edycja:
reklama
szczebiotka ja kupilam ta karuzelke z fisher price kuzynce 4 miesiace temu dla jej bobasa i jest mega zadowolona. Normalnie kosztowala cos kolo 40£, ale byla promocja i dalam okolo 30£. Chyba sobie tez taka sprawie:)

katiuszka dobrze, ze juz masz wszytsko pokupowane bo ty masz termin na luty. Ja tez sprobuje juz na miesiac przed byc gotowa, bo to nigdy nie wiadomo i po co czlwiek ma sie pozniej denerwowac, ze czegos nie zdarzyl zrobic.
Nieraz sobie wyobrazam, ze rodze przed terminem, a tu nic nie gotowe i musze tlumaczyc mezowi co i jak, a on ledwo odroznia spiochy od body, czy kaftanika:) I dla niego najwazniejsza wyprawka byloby juz kupowanie wielkich samochodow dla dziecka:)
Co do ilosci to dobrze, ze masz duzo. Moze twoj maluch bedzie duzo siusial albo ulewal wiec na pewno sie ciuszki przydadza.

W jak duze ciuchy sie zaopatrujecie dziewcyny od newborn do ilu miesiecy? Bo ja nie wiem czy kupowac na razie tylko do 3 miesiaca, a pozniej wraz z jego rosnieciem wieksze?
 
noelka, mnie młode mamuśki dały radę taką, żeby nie kupować na zapas, bo jak już się urodzi, to wtedy zobaczę w co lubię ubierać dziecko, czy body, czy śpiochy, czy spodenki, czy jeszcze coś innego... No i za radą jednej, wszystkim mówię, że przy odwiedzaniu dziecka, jak już będą bardzo chcieli kupić ciuszki to od 68, 74 rozmiaru w górę, bo właściwie i tak już mam komplet mniejszych rozmiarów. Później też będzie mniej czasu na kupowanie, więc te 68-74 i wyżej przydadzą mi się jak ta lala:-)
Ja skorzystałam z tych rad.
 
tere fere nie, nic mi nie było. Ja tak mam juz od prawie 1,5 miesiąca, że nie mogę spać w nocy. Nic mnie nie boli, Julek mnie nie budzi...po prostu połozę się spać około 23, 24...zasnę dość szybko, a po 2-3 godzinach już jestem wyspana i się budzę. Pooglądam coś w tv, pojem, popije i tak mi schodzi do 4-5 nad ranem i znowu zasnę na dwie godziny. Czytałam w necie, że to normalne w ciąży i nie ma co się martwić. Gdyby mi się chciało spać w ciągu dnia, to przecież mogę się zdrzemnąc, ale mi się nie chce...czyli wychodzi na to, że mam wystarczająca ilość snu:tak:
A co do łóżeczka...to chyba powinno stac w miarę stabilnie...może coś źle zmontował...albo jest lekko zdezelowane po tamtym dziecku:sorry: A będziesz używała tej szuflady? na tamtym watku dziewczyny dyskutowały na ten temat i padło na to, że żadna nie kupuje tego z szufladą, bo podobno źle się przy nim stoi, cały czas obijasz sobie nogi lub palce u stóp. Ja się nie wypowiem, bo nigdy nie miałam z czyms takim do czynienia. Ale chyba można wyciągnąć tą szufladę gdyby Ci nie spasowała,nie?
noelka ja tez mam mętlik co do rozmiarów, teraz jak przygotowywuję to wszystko to widzę, że mam malutko tych najmiejszych, reszta to tutejsze od 0-3 i większe. Ale i tak coś czuję, że połowa będzie za mała. Tak jak mówi tere fere, lepiej kupić większe,dziecko moment urośnie. Ja mam pokupowane do 6 miesiaca (ale niedużo) resztę będę kupowała na bieżąco. A tym bardziej, że od kwietnia zaczynają się car booty, to się tam znowu obkupię za grosze:tak: Polecam!!!
 
katiuszka pewnie, że można wyciągnąć szufladę i wygląda jak łóżeczko bez szuflady po prostu, nic tam nie szpeci, ani nie przeszkadza. Zobaczę. Ja chcę tam trzymać pościel na zmianę, żeby nie gracić w komodach, ale okażę się w praniu. Brat korzystał z szuflady i nie narzekał, ale nie wiem czy zostawię to łóżeczko, skoro jest trochę rozluzowane. W końcu to nie jest drogi interes i może kupię nowe zwykłe.
 
Noelka ja strasznie żałuję, że nie kupiłam tej karuzelki jak w mothercare była na podwójnej wyprzedaży, kosztowała wtedy niecałe 25F, ale kupowałam akurat matę edukacyjną-z tej samej kolekcji zresztą, i chciałam rozłożyć wydatki a teraz jak na złość wszystko oprócz tego przeceniają.
Co do ciuszkow, ja też nie kupuję, i nie kupowałam z wyprzedzeniem, po pierwsze tak jak pisze Tere Fere, zobaczysz które Ci najbardziej odpowiadają, poza tym ludzie w prezentach często większe kupują no i zresztą na bieżąco tyle wydatków, że nie ma sensu jeszcze tego kumulować.

Tere Fere łóżeczko musi być stabilne, może Mąż za lekko skręcił, sprawdźcie to ale jeśli nie pomoże to ja bym zaczęła szukać nowego
 
Dziewczyny a kupujecie pamietnik nowordka? Ja chcialabym kupic do pierwszego roku zycia. Chce po polsku i tutaj w londynie nie mam zadnych ksiegarni polskich zeby isc i sobie je poogladac i wybrac najladniejszy. Moze macie jakies do polecenia zamowie sobie wtedy przez net?
 
noelka ja mam taki pamiętnik, nawet chyba dwa..ale po angielsku. Jak koniecznie chcesz po polsku, to poszukaj w polskich księgarniach internetowych. Ja parę książek tak kupiłam, ale nie mam pojęcia czy mają takie pamiętniki. Ewentualnie poproś kogoś z Polski...może mamę...koszt wysyłki tutaj nie jest taki duży. Te angielskie są naprawdę fajne:tak:
tere fere jeszcze przypomniało mi się, że właśnie dziewczyny narzekały, że trzymana tam posciel się kurzy:cool: ale moim zdaniem, jak się bardzo chce, to przeciez można wsadzić w jakieś worki czy cokolwiek innego...Zawsze jakieś wyjście jest:tak:
 
Noelka kupujemy:-) Gabryś ma swój więc i Nela takowy dostanie:-)

Pełno jest ich na allegro, ale widziałam, że w Empiku i stacjonarnych księgarniach też można kupić.
 
reklama
ja tez mam taki pamiętnik, będziemy powoli uzupełniac

u nas kolejne zakupy internetowe porobione.. łóżeczko i materacyk juz wybrane, teraz wlasnie wybieram posciel ze wszystkimi gadżetami.. a jutro idziemy do sklepu żeby kupic to co będzie, jakies kosmetyki itp..

Dziewczyny (szczególnie te doświadczone) kupujecie ochraniacze do łóżeczka? Ja chyba tak bo w większości kompletów są.. najwyżej ich nie użyje...
 
Do góry