reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

ja tez mam taki pamiętnik, będziemy powoli uzupełniac

u nas kolejne zakupy internetowe porobione.. łóżeczko i materacyk juz wybrane, teraz wlasnie wybieram posciel ze wszystkimi gadżetami.. a jutro idziemy do sklepu żeby kupic to co będzie, jakies kosmetyki itp..

Dziewczyny (szczególnie te doświadczone) kupujecie ochraniacze do łóżeczka? Ja chyba tak bo w większości kompletów są.. najwyżej ich nie użyje...


Ja kupuje pomimo ich rzekomych wad. Łóżeczko wygląda z nimi o wiele przytulnie nie tak więziennie :) i się przydają jak dziecko już siada ale jeszcze chwiejnie i się przewraca na boki.
 
reklama
Ja też mam kilka tych ochraniaczy, bardzo mi się podoba takie łóżeczko:tak: Nie jest takie surowe...a jakie mają wady??? ja słyszałam coś, że niby hamują dostęp powietrza...:eek: ale jak? przeciez nawet gdyby, to mało od góry jest przestrzeni? No ale ja jestem niedoświadczona mama, może się okazać, ze faktycznie z nich zrezygnuję. Póki co mam:tak:
Kurcze...miałam dziś jakieś ważne pytanie do Was...ale zapomniałam...hmmm co to mogło być? mam nadzieję, że sobie przypomne...:cool:
 
Ja też mam kilka tych ochraniaczy, bardzo mi się podoba takie łóżeczko:tak: Nie jest takie surowe...a jakie mają wady??? ja słyszałam coś, że niby hamują dostęp powietrza...:eek: ale jak? przeciez nawet gdyby, to mało od góry jest przestrzeni? No ale ja jestem niedoświadczona mama, może się okazać, ze faktycznie z nich zrezygnuję. Póki co mam:tak:
Kurcze...miałam dziś jakieś ważne pytanie do Was...ale zapomniałam...hmmm co to mogło być? mam nadzieję, że sobie przypomne...:cool:

Właśnie czytałam o tym powietrzu i o łapaniu kurzu... Ale dla mnie to bez sensu tłumaczenie :)
 
Miałam przy Gabrysiu ale bardziej dla picu, bo tak naprawdę w ogóle nie były potrzebne. Teraz początkowo będziemy mieć kołyskę więc z ochraniaczy na pewno nie skorzystam.
 
tere fere ja również mam taki sam śpiworek jak Ty specjalnie do fotelika i mam nadzieję że wystarczy pajacyk i body aby maleństwu było ciepło w tym śpiworku i oczywiście na wierzch kocyk.
A dziewczyny powiedzcie mi jaki powybierałyście sobie wózek bo ja wczoraj się zdecydowałam na jeden i piękna była kolorystyka a na necie o nim poczytałam i ma jedną wadę którego już sobie nie kupię :-(
 
Barbia tak to właśnie jest, na stronie producenta wszystko wygląda pięknie, same cuda. Ale jak zaczniesz szukać w necie, wejdziesz na strony, gdzie rodzice wymieniają się uwagami, to już nie jest tak słodko. Ale dzięki temu wiesz wcześniej co może szwankować, a co jest jakimś super gadżetem. Ja swój tak wybrałam. Nie oglądałam go na żywo, bo kupowałam go w Polsce będąc tutaj. Przy okazji tego tematu ostrzegam bardzo przed zakupami w sklepie internetowym littlebaby.pl. Zmówiłam i zapłaciłam u nich za ten wózek plus inne drobiazgi około 1500zł , było to 8 sierpnia i do dnia dzisiejszego nie mam wózka ani zwrotu kasy. Właśnie jestem na etapie pisania skargi do Urzędu Skarbowego w Gdańsku. Podobno to jest sposób na tych oszustów!!! Ale mniejsza o to, piszę tylko, żeby Was ostrzec...
Jeszcze tego wózka nie mam na miejscu, jest w domu w Polsce, za jakieś 2 tygodnie ma być wysłany do nas do Anglii. Kupiłam go w innym sklepie -Tosia.pl. Doszedł w ciągu 3 dni, miał go zabrać szwagier samochodem, śpieszyliśmy się, żeby nie płacić za przesyłkę do Anglii i co? wózek kupiony, a szwagier stwierdził, że nie weźmie, bo nie ma miejsca:wściekła/y: I tak stoi od września...Tak więc nie powiem czy jest taki jak w opisie i czy się dobrze prowadzi. Opinie miał bardzo dobre jak na ten przedział cenowy. Minus, że nie można zamontować do niego fotelika Maxi Cosi, mają swój, ale jakoś nie mogłam znaleźć certyfikatów i atestów, więc kupiliśmy 2w 1, czyli gondolka i spacerówka, a fotelik mamy osobno.
A tak wygląda na stronie producenta, my wybraliśmy wersję fioletową (fachowa nazwa - śliwka)
Espiro producent wózków i fotelików samochodowych dla dzieci - Produkty - Wózki głębokie - GTX
 
Ostatnia edycja:
Noelka mnie najwiecej schodzilo tych 74 czyli jeszczedluuugo. Z tych 50/56 mala wyrosla błyskawicznie wiec możesz kupic około 10sztuk wszystkiego i ewentualnie dokupic jak zobaczysz ze Ci nie starczy, alesolidniejsze ciuszki na dłużej to te pozniejsze rozmiary, dziecko pozniej nierosnie już tak szybko.

Betina ja nie kupuje, nie mialam przy pierwszej i teraz teznie widze potrzeby. Po pierwsze mala wiecej spala ze mna niż w łóżeczku przezpierwsze Pol roku, po drugie nasłuchałam się ze mogą być przyczyna śmierci łóżeczkowej.Niby to mit, ale jakos nie bardzo mi w smak mieć to.
 
katiuszka79 wlasnie ten wozek polecala asinska (chyba) i bylam nim bardzo zainteresowana, na zywo jednak mnie troche rozczarowal i zdecydowalam sie na tako.

Herbata co do ochraniaczy zrobie podobnie ;-)

O!!! a nie wiesz jak się sprawuje u asienki? teraz to i tak musztarda po obiedzie... Kurcze, nie ma to jak zobaczyć na żywo, pojeździć choćby po sklepie...ale trudno, mam nadzieję, że będzie ok. Zwłaszcza po takich przejściach;-)Ja też obstawiałam w drugiej kolejności te z Tako...ale dużo znalazłam kiepskich opinii, nie przytoczę teraz o co chodziło, coś mi się przypomina, że chyba na spacerówkę narzekali...ale pewna nie jestem, dlatego mój wybór padł na Espiro. Ale z innego wątku wiem, że dziewczyny go kupowały i póki co nie narzekają. Mówiły, że zawsze się ktoś znajdzie ,co mu coś tam nie pasuje i już wypisuje złe opinie. Te z Tako mają faktycznie bardzo bogatą kolorystykę, nie to co wózki w angielskich sklepach. Dla mnie to porażka...tyle kasy kosztują, a mnie się ŻADEN nie podobał, ale wiadomo...o gustach się nie dyskutuje;-)
 
reklama
Noelko ja dla Szczepka dostałam taki pamiętnik ze zdjęciami Anne Geddes, chciałam Ci linka załączyć ale jest kilka propozycji z jej zdjęciami a tego konkretnego jakoś znaleźć nie mogę, jednak one w środku bardzo podobne są. Fajna sprawa, jednak przyznam się szczerze, że nie jestem najlepsza w uzupełnianiu:zawstydzona/y:

Co do ochraniaczy na łóżeczko, ja mam i bardzo sobie chwalę, na początku pełni funkcję ozdobną, dziecko powinno się kłaść w nogach łóżeczka (nóżkami powinno praktycznie dotykać szczebelków) więc w żaden nie zakłóca cyrkulacji powietrza, natomiast później, zwłaszcza jeśli maluch jest ruchliwy to oszczędza co najmniej kilku siniaków
 
Do góry