reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

szczebiotka zdaje sobie sprawe z tego, jesli zdecyduje sie przeniesc starsza to w styczniu najpozniej zeby przywykla.
 
reklama
Herbata, mam nadzieję, że nie masz mi za złe tej uwagi ale jestem właśnie zaangażowana w temat bo sama kombinuję, żeby Szczepciu jak najmniej odsunięty się czuł, właśnie myślę jak "rozciągnąć" pokój dzienny:eek: bo mimo, że On ma swój pokój do zabawy na dole też to lubi z nami być i tu przynosi zabawki, stwierdziłam więc, że może byśmy mu kupili stolik i krzesełko i jak Maluszkowi tu ustawimy koszyk i matę to jemu właśnie też taki "kącik" zrobimy
 
szczebiotka no co Ty :-D jasne ze nie mam, wiem ze mala moze byc zazdrosna. mysle ze masz dobry pomysl, choc ja po cichu licze na to ze mala przyjmie pojawienie sie siostry jako cos normalnego...
 
Ja juz mysle o tym ze Laura bedzie zazdrosna. Ona z natury zazdrosnica wiec bedzie duzo tlumaczenia...
Ostatnio jej tlumaczylam ze jak mama i tata sie przytula to nie powinna uciekac do pokoju i plakac. Nalezy podejsc i powiedziec ze tez chcesz sie przytulic. O dziwo po kilkunastu razach dotarlo i corcia nas zaskoczyla :tak:
Mam nadzieje ze potem tez bedzie latwo, juz teraz jej mowie ze bedzie dzidzius i mam bedzie duzo czasu mu poswiecala tak jak jej kiedy byla malutka...
 
Anka to jeden z tych plusów jak dziecko trochę starsze, jest jeszcze szansa, że wytłumaczysz. Szczepcio niby zazdrośnikiem nie jest, lubi inne dzieci, nie ma problemu dzielić się zabawkami wręcz sam oddaje ale np jak wcześniej nie zwracał w ogóle uwagi gdy ja innymi dziećmi się zajmowałam tak teraz jak wzięłam córeczkę koleżnaki na ręce to On też chciał, kucnęłam posadziłam go na drugim kolanie i było ok, zaczął głaskać małą po rączce:-) Tak więc jest szansa, że u nas obędzie się bez większych problemów ale i tak chciałabym mu dać maksymalny komfort w nowej sytuacji
 
Barbie tak jak Anka pisze, wszystko zależy od pogody, w zimniejsze dni kombinezon a na takie przejściowe zawsze możesz spodenki na śpiochy wciągnąć albo kocykiem przykryć, ja mam np śpiworek do wózka.

Szczebiotka ja wszystko rozumiem ale chodzi mi oto czy w szpitalu tak może być dziecko ubrane czy mu nie będzie za chłodno;-)
 
Ja kupiłam w H&M taki kombinezon ale trochę jaśniejszy kolor na wyjście ze szpitala, jest uroczy :)

kombinezon-mis-hm-62.jpg
 
Barbia w szpitalach na oddziałach dla noworodków zawsze jest bardzo ciepło, tam gdzie leżałąm to mimo upałów nie powalały babki okna otwierać... Więc w body i półśpiochach będzie ok. Ale z drugiej strony, mimo iż uważam półśpiochy za super wynalazek i bardzo często i długo używałam przy małej to myżlę, że w pierwszym miesiącu czy w szpitalu najwygodniej ubierać maluszka w pajacyka. Przynajmniej u mnie tak było a pewnie i takażdy ma swoje preferencje;)
Herbata widziałąm, że dyskutowałyście o wózkach... Ja chyba zdecyduję się na taką dostawkę dla Wiki Dostawka do wózka Buggypod Smorph2 Nowa (2799323133) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Jeszcze ciągle się zastanawiam nad taką stojącą dostawką czy taką Seat2Go Litaf dostawka do wózka z funkcją siedzeni (2728887775) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ale boję się, że małą będzie jeszcze za mała a dwa, że jednak nie wygodnie mi się będzie z nią pod nogami pchało wózek... A podwójny mnie nie przekonuje bo (może się mylę) ale nie widziałąm takiego w którym byłaby gondola i spacerówka a nie chcę młodszego bobasa w spacerówce wozić (bo chyba musiałyby być dwie spacerówki). A przy tej dostawce z boku minusem jest, że wózek jest szerszy ale chyba się ładnie składa. No i mogę ją i do gondoli i do spacerówki dopiąć... Ale tak na 100% też jeszcze nie zdecydowałam...
 
03.2013 faktycznie slodki ;-)

basieniak bo nie ma takiego z gondola, ale mozna kupic blizniaczy i gondole dokupic. ja znalazlam bardzo ladny wozek, spacerowka jest na przodzie, gondola z tylu wiec nie jest szeroki. zmieszcze sie w windzie i spokojnie wejde do autobusu, oprocz tego po zlozeniu zmiesci sie bez problemu do bagaznika a na tym mi najbardziej zalezalo. gondole znalazlam za 150 zl wiec mysle ze bardzo tanio a nie ma sensu przeplacac bo starsza trzymalam w gondoli tylko 4 i pol miesiaca. mnie sie dostawki nie podobaja w ogole. ta pierwsza jest co prawda ok, ale faktycznie wozek robi sie odrazu szerszy. a co do stojacej to hmmm... pisalam z paroma dziewczynami ktore maja dzieci z mala roznica wieku i one twierdza ze jak starsze widzi to mlodsze w wozku to automatycznie tez chce usiasc i nagle nozki bola :-p jak Ty uwazasz, znasz lepiej swoje dziecko. u mnie nie przejdzie chyba dostawka.... a poza tym jej cena to 600 zl, a ja znalazlam wozek za 2razy tyle
 
reklama
witajcie dziewczyny!
podczytuję troszkę ten wątek, bo jako że będę pierwszy raz mamą, zielona jestem w niektórych tematach:sorry: A jest jeszcze gorzej, bo mieszkam w Londynie i sporo artykułów, rzeczy, ciuszkó dla dzieci różni się od tych dostępnych w Polsce. Dlatego szukam porad co lepsze, co warto zakupić a co sobie darować. Widzę, że są tu też dziewczyny mieszkające na Wyspach, więc myślę, że w razie czegoś -pomożecie.
Moja wyprawka jest już prawie gotowa. Brakuje mi tylko kosmetyków dla synka, pieluch jednorazowych. Pieluchy kupię chyba Pampresa na poczatek, w razie gdyby nie były dobre dla niego, będziemy szukać z innych firm. Problem mam z kosmetykami...byłam w Bootsie i widziałam tylko z J&J...a one podobno uczulają. Na innym forum dziewczyny polecały Nivea Baby, ale chyba tego tu nie ma...są w prawdzie w polskich sklepach, ale ceny dość duże, lepiej sprowadzić z Polski. Mogłybyście poradzić coś w tym temacie? jeżeli już ten temat był poruszany, to przepraszam za ponowne pytanie, ale przyznaję się bez bicia, ze nie przeczytałam jeszcze całego wątku:sorry:
Pozdrawiam!
noelka miło Cię znowu spotkać:tak:
 
Do góry