reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

madziaaa mnie lekarz odradzal tego termometru do ucha. ponoc nie sa zbyt miarodajne. twierdzil ze wiele osob przychodzilo z noworodkami z podejrzeniem goraczki, a jak mierzyl zwyklym rteciowym to wychodzilo na to ze temp. normalna. no ale moze Tobie sie przysluzy. a co do DADA to bardzo polecam! znam dziewczyny ktore wola je nawet od Pampersow. ja uzywam raz na jakis czas i sa naprawde super. ciezko zeby dziecko je przesikalo. polecam!
 
reklama
Mi oryginalne pampersy jakoś nie przypadły do gustu. Taki ciapowate jakieś i szybko przemakały. Używaliśmy Huggissy (czy jak to się tam piszę) i tych Rosmanowych. I te rossmanowe są bardzo bardzo fajne i niska cena.
 
ja odkryłam dadę tuż przed odpieluchowaniem młodego i polecam bardzo!!! Długo jechaliśmy na huggies-ach ale one sprawdzają się tylko na szczupakch:) Pampers ok ale nie premium care albo sleep&play bo te są masakryczne. Rossman też mnie nie zachwycił grube i sztywne...
 
dziewczyny, moze ktoras z Was uzywala lezaczkow do kapieli? warto kupic? ja raczej sama bede kapac od pierwszych dni maluszka i wydaje mi sie ze jest to dobry pomysl dla nas. macie jakies doswiadczenie z nimi?
 
Jeśli chodzi o termometr to my mamy firmy braun taki do uszka i jestem bardzo zadowlona, zresztą tu lekarz w przygodni identycznego używa. Te bezdotykowe, z którymi ja miałam do czynnienia nie sprawdziły się.
Co do pieluch ja słyszałam dobre opinie na temat tych "dada" zresztą z tego co pamiętam to pampers właśnie dla biedronki je produkuje.
Ja ze Szczepkiem testowałam kilka i tylko pampersy jak dla nas, najpierw te specjalne dla niemowlaków, teraz baby dry, huggisy przesikiwał, raz użyłam jakiejś nie firmowej i od razu wysypka więc więcej nie eksperymentowałam.
Ja dziś z wypadu na miasto wróciłam ze śpiszkami i kompletem czapka+rękawiczki:-) muszę zacząć się hamować z zakupami, ale wyprzedaże się zaczęły i tak cięęęęężko się powstrzymać, właśnie kolejne cuda na stronie mothercare znalazłam i walczę ze sobą;-) no ale same powiedzcie jak można się oprzeć:
Mummy's little Devil All-in-One - all in ones - Mothercare
Disney All in One- 2 Pack - all in ones - Mothercare

Maryńka ja kąpałam w leżaczku, co prawda nie Szczepka a maluszka, którego nianią byłam i powiem Ci,że mnie nie zachwycił, fajnie jak z przodu dziecko myłaś ale w momencie gdy trzeba odwrócić maleństwo to ten leżaczek mi zawadzał strasznie, słyszałam za to bardzo dobre opinie na temat gąbki do wanienki i teraz taką zamierzam kąpać, bo również pewnie Kryszynkę większość czasu sama będę kąpać. Przy Szczepciu używałam pieluszek tetrowych i w sumie nie było źle ale one jednak ślizgają się po wanience a ta gąbka stabilna, przy czym cena nie odstrasza bo na allegro znalazłam za 9,9zł

A ja mam pytanie dla Mam maluszków "kolkowych" na allegro właśnie widziałam termoforki z pestek wiśni, warto Waszym zdaniem zainwestować? Ze Szczepkiem nie mialam z tym problemu ale muszę myśleć na zapas bo tutaj w uk nic podobnego nie widziałam, a sprzedawca u którego i tak mam zamiar teraz kilka rzeczy kupić ma właśnie takie coś i w sumie też nie majątek żaden bo 20zł ale zastanawiam się czy faktycznie w razie czego (odpukać) będzie przydatne
 
Ostatnia edycja:
Szczebiotka teraz na kolki polecany jest bardzo probiotyk biogaya :-)
Co do leżaczków do kąpieli, to my używaliśmy tzn. foczki i zdała egzamin. Nie wyobrażam sobie kąpania dziecka samej bez tegoż gadżetu :-)
 
szczebiotka te kompleciki piekne, faktycznie trudno sie oprzec. co do preparatu na kolki to znam ich pare, ale o tym co piszesz w ogole nie slyszalam... proszek troisty jest super, choc moja mala cale szczescie nie miala kolek.

marynka ja mylam normalnie, nawet nie wiem jak wyglada to o czym piszecie ;-) nigdy sie nie balam kapac dziecka. jesli mialabym sie nad czyms innym niz wanienka zastanawiac to byloby cos takiego wiaderko do kapieli niemowlat - Google-søgning

dziewczyny bardzo polecaly, dziecko ponoc czuje sie jak w macicy przez co jest spokojniejsze *a wiadomo ze pierwsze kapiele moga byc tragiczne... no i dokladnie wymyjesz tak jak w wanience ;-)
 
Herbata ta mata o której piszę wygląda tak:
Mata do wanienki, materacyk do kąpieli 4-kolory (2832656527) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Wiaderko może i fajna sprawa ale moim zdaniem lekka przesada cenowa, tutaj położne mówią że noworodka spokojnie można kąpać w umywalce;-)

Ja bym pewnie została przy pieluszkach na dnie wanny ale przy Szczepciu zawsze byłam po kąpieli mokra z wrażenia bo był bardzo silny jak na noworodka, niestety tak jak każdy noworodek wiotki bardzo a akcje miałam różne np w 2dobie udało mu się tak odbić, że mi przez cały przewijak "przeleciał" miał rączki podkurczone pod siebie i odbił się nóżkami. Moja Mamulka obiecuje, że drugie będzie spokojniejsze ale w razie czego szukam wszelkich dostępnych wspomagaczy;-)
 
Maryńka dla mnie to zbędny gadżet...miałam go przy Gabrsyiu i nie skorzystałam więc ja odradzam:-)

Szczebiotka ja nie lubię przebrań dla dzieci więc za diabełka bym podziękowała:p A co do kolek u nas nie było ale słyszałam, że sab simplex działa cuda

A wiaderko mam ale wypowiem się na jego temat w kwietniu:-)
 
reklama
Do góry