reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyprawkowo ;-)

dziewczyny pisałyście kiedyś co się przydaje a co okazało się kompletną klapą!!

U mnie hitem jest karuzela nad łóżeczko fisher price!! dzięki niej apolonia sie szybko uspokaja, usypia sama w łóżeczku:D
no i Hitem ale to z konieczności jest laktator i tutaj mam problem - bo mam dwa!! medele mini electric i aventa ręcznego! Medela troche głośno chodzi, ładnie ściąga ale jak zleży mi na czasie używam aventa - tą samą ilość ściągam dwa razy szybciej!!!

Póki co żadnych Kitów nie zauważyłam - wszystko się przydaje !! no może poza getrami i spodenkami do których muszę zakładać skarpetki a te troszkę nas obciskują a te większe spadają...
 
reklama
ja mam tkana chuste ale jakos nie moge sie do niej przekonac.. ciezko mi sie zabrac do nauki wiazania po pierwszej nieudanej probie..
 
Trytka u mnie "kitem" okazały się ubranka na 56cm:-D Ninka w nich chodziła tydzień, zresztą te na 62cm też już nie za długo ponosi, już niektóre pajace są za małe jak nóżki wyprostuje to z ramionek się zsuwają:szok: Absolutnym hitem za to chusta, bez niej nie dałabym rady chyba, Ninka spędza w niej kilka godzin dziennie

Deizzi ja w temacie chustowania byłam totalnie zielona dlatego zdecydowałam się na elastyczną na początek (kupiłam natibaby), raz że łatwiej, dwa nie wiedziałam czy nam się spodoba a taka tańsza. Dla mnie super sprawa ale fakt, że wystarcza tylko na pierwsze 5-6miesięcy. Mam jednak nadzieję, że do tego czasu dojdę do takiej wprawy w wiązaniu, że potem tkana nie będzie problemem
 
Trytka u mnie "kitem" okazały się ubranka na 56cm:-D Ninka w nich chodziła tydzień, zresztą te na 62cm też już nie za długo ponosi, już niektóre pajace są za małe jak nóżki wyprostuje to z ramionek się zsuwają:szok: Absolutnym hitem za to chusta, bez niej nie dałabym rady chyba, Ninka spędza w niej kilka godzin dziennie

Deizzi ja w temacie chustowania byłam totalnie zielona dlatego zdecydowałam się na elastyczną na początek (kupiłam natibaby), raz że łatwiej, dwa nie wiedziałam czy nam się spodoba a taka tańsza. Dla mnie super sprawa ale fakt, że wystarcza tylko na pierwsze 5-6miesięcy. Mam jednak nadzieję, że do tego czasu dojdę do takiej wprawy w wiązaniu, że potem tkana nie będzie problemem


A moje dziecie rośnie w takim razie wszerz a nie wzdłóż... Wczoraj dopiero odłożyłam z komody większość 56. Zaczęliśmy 62. I zaczęłam szykować w wolne szuflady rozmiar 68
 
ja mam chuste tkana. ale jeszcze nie używałam, bo się boje. ale idę na warsztaty to się nauczę mam nadzieję :)
Filip dopiero wyrósł z dwóch pajaców na 56. rozmiar 62 jest jeszcze za duży
 
Betina, Kinajka jak macie okazję na warsztaty to idźcie zdecydowanie, moja sąsiadka jest wielką entuzjastką i chodzi na różne spotkania związane z chustowaniem, zupełnie inaczej jak sama próbowałam niż jak Ona mi pokazała.
Co do rodzaju chusty to tkane generalnie lepsze ale moim zdaniem na początek jednak najlepsza elastyczna, zwłaszcza przy noworodkach bo najpierw wiąże się chuste a potem wkłada dzieciaczka, ja np jak jadę do sklepu czy Kościoła a Młoda nie w nastroju na wózek to motam się w chustę już w domu i jak wysiadam z samochodu to ją po prostu "przesadzam" z fotelika w chustę.

Deizzi mój Pulpecik dzisiaj był ważony i ma już 5,14kg:szok: ale Ona dość proporcjonalna jest tzn wzdłuż też bardzo urosła jak porównuje zdjęcia Jej i Szczepka to Ona na miesiąc większą wygląda, On się urodził na początku lutego a jak porównuje Jego zdjęcia z końca marca i jej z końca marca to wielkościowo identyczni praktycznie
zresztą same zobaczcie
Szczepcio.jpgDSC_0373.jpg

Pierwsze zdjęcie zrobione 29marca 2011 (Szczepcio urodził się 8lutego), drugie zdjęcie zrobione 20marca br (Bianka ur 6marca)
 

Załączniki

  • Szczepcio.jpg
    Szczepcio.jpg
    28,2 KB · Wyświetleń: 69
  • DSC_0373.jpg
    DSC_0373.jpg
    36,3 KB · Wyświetleń: 96
Ostatnia edycja:
Betona, Kinajaka jak macie taką możliwość to korzystajcie, ja się uczyłam wiązać z poradnika, który dostałam wraz z chustą. Szczebiotka fakt elastyczne na mniejsze dzieciaczki są, dobrze że radzisz sobie z tym chustowaniem bo to na pewno dla Ciebie duże odciążenie. Moja lubi być w chuście, i szybko w nie zasypia.
Co do ubranek to też powoli wyrastamy z 56, pajace już większe jej zakładam by miała swobodę ruchów ale kaftaniki niektóre jeszcze w rozmiarze 56 są dobre.
 
U nas zdecydowanie jak u Dezzi:-D Ethan chyba skupia sie na wadze a nie na wzroscie:-D
Ubieramy ubranka na 62cm ale niektore z 56 tez sa jeszcze dobre. Wszystko zalezy od firmy i ich rozmiarowek:tak:
Ja majac doswiadczenie po Laurze kitow nie kupowalam wiec jestem mega zadowolona a hit hmmm Hitem jest siostra ktora potrafi zajac sie bratem jak zacznie plakac:-D
 
reklama
U nas zdecydowanie jak u Dezzi:-D Ethan chyba skupia sie na wadze a nie na wzroscie:-D
Ubieramy ubranka na 62cm ale niektore z 56 tez sa jeszcze dobre. Wszystko zalezy od firmy i ich rozmiarowek:tak:
Ja majac doswiadczenie po Laurze kitow nie kupowalam wiec jestem mega zadowolona a hit hmmm Hitem jest siostra ktora potrafi zajac sie bratem jak zacznie plakac:-D

Łeeee.... ale siostry nie da się kupić :) :) :)
 
Do góry