reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

reklama
To teraz ja mam pytanie :)

Jakie kosmetyki dla dziecka. Z jakiej firmy? I co dokładnie? Mydełko, płyn do kąpieli, szampon do włosów, oliwka, krem? Wszystko? Czy coś więcej? A może coś dopiero później?

I czy któraś spotkała się z kosmetykami SKARB MAMY? Są dostępne w Smyku i aptekach i allegro oczywiście.
 
Ja sie wlasnie zakupilam w chuste do noszenia bobo. Ciekawe jak sie sprawdzi. Namowily mnie znajome, ponoć rewelacja.
Teraz moje pytanie: czy któraś z was miała do czynienia z lezaczkami firmy bright stars? Bardzo mi sie podobaja i zastanawiam sie nad kupnem, a rynek jednak zdominowany jest firma fisher price. Dokladnie chodzi mi o te modele:
Bright Starts Lew - komfort i harmonia (2896178455) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
http://allegro.pl/bright-starts-lezaczek-hybrydowy-cococafe-promocja-i2899032001.htm
Bright Starts LEZACZEK NEW LOOK InGenuity DO 18 KG (2899031975) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
BRIGHT STARTS LEŻACZEK KACZUSZKA DO 18KG ++ KURIER (2899031987) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Deizzi ja sie zastanawiam nad kosmetykami firmy Ziaja, maja serie kosmetyków dla maluchów ziajka. Aczkolwiek pewnie kupie jakies w aptece na sam początek. Na początek ja kupie pewnie cos do mycia ciała firmy oilatum. Jakies delikatne mydelko. Oliwka. I Ewentualnie cos do smarowania pupki.
 
I słyszałam, ze nie ponoć nie poleca sie stosowania oliwki od razu. To chyba jakas bzdura. Aczkolwiek nie wiem, nie znam sie.
 
Deizzi według mnie to albo mydełko do mycia, albo płyn do kąpieli - jedno wystarczy. Ewentualnie coś do nawilżenia skóry po kąpieli (oliwka lub balsam), chociaż nie koniecznie. Ja uwielbiam kosmetyki Nivea Baby. Skóra dziecka po nich jest gładziutka i pachnąca. Do tego krem do pupki - u mnie sudokrem. Szampon na początku nie potrzebny. Ja używałam i używam patyczków z ogranicznikiem żeby po kąpieli wyczyścić i osuszyć uszka. Na początku przyda się też pewnie coś do pępuszka, zanim się zagoi. Super że mama tak pomaga - na pewno i później sporo Cię odciąży. Taka mama to skarb!
Mikowata niestety nie zetknęłam się z leżaczkami tej firmy, ale są bardzo ładne :)
 
Do kąpieli kupiłam Hipp żel jakiś, ale też słyszałam dobre opinie o Ziajce i dokupię jakiś krem po kąpieli, oliwki nie lubię, bo żeby nie wysuszyła to powinno się na mokrą skórę, a poza tym strasznie to tłuste :dry: Jutro przejdę się po te kremiki Ziajki i przy okazji na sutki maść Ziajki też kupię. Kupiłam Linomag też, bo nie chcę też przesadzać z kosmetykami... A jest tyle tego... Sudokrem, Linomag, bepanthen, nie wiadomo co kupić.
 
A co do leżaczków to ja odpuszczam, liczę na rodzinę w tym temacie :D Póki co zakupiłam matę 0+ Fisher Price fisher-price-mata-edukacyjna-t4909.797873.2.jpg
A z leżaczków to mi ten pierwszy się podoba :D
 
To ja zapytam o zestaw pierwszej pomocy, taką apteczkę "w razie czego". Co warto mieć oprócz preparatu do pępuszka, czegoś na gorączkę i kropelek na kolki?
 
reklama
hej!!
temat kosmetyków niedawno był wałkowany:tak: wiem, bo sama go zapoczątkowałam:-) Z moich dociekań, pytań, czytania w necie stanęło na serii kosmetyków Hipp. Są do stosowania od pierwszego dnia życia dziecka, a Nivea Baby od pierwszego miesiąca, ale rodzice stosują je od pocżatku i nic się nie dzieje. Moje zakupy kosmetykowe to:
1. żel do mycia ciała i włosków
2. balsam po kąpieli
3. krem na niepogodę (na wiatr i mróz)
4. Bapanthen na brodawki i do pupci
5. w razie poważniejszych odparzeń Sudokrem
6. po pępka taki spray...ale nie pamiętam nazwy...choć tu położne zakazują czegokolwiek, tylko delikatnie przetrzeć wacikiem z woda i osuszyć.

O oliwkach czytałam, ze wysuszają. Oliatum jest polecane, ale dopiero wtedy jak dziecko ma bardzo przesuszoną skórę, egzemę lub inne problemy skórne. Takie są zalecenia położnych w Anglii, ale wiem, ze i tak sporo mam używa tych płynów i kremów. Myslę, że to i tak "wybierze" maluch co mu będzie odpowadało. Nie ma co kupowac na początek dużych butelek i na zapas, bo nie wiadomo czy akurat nasz brzdąc nie bedzie miał na nie uczulenia.
A co do leżaczków, to też nie pomogę, bo się nie znam, ja jakiś tam mam, ale nawet nie wiem z jakiej firmy...ani jak wygląda...kupowałam jeszcze przed ciążą i cały czas leży spakowany w szafie...no i zapomniałam co to jest:baffled::tak:

A u mnie ciąg dalszy prania ciuszków...Matko...zdjęłam wreszcie walizę z szafy i jak zobaczyłam ile tego tam jest, to o mało nie padłam!!! zrobiłam już 2 pełne prania, a z walizki posegregowałam według kolorów i mam kolejne 6 prań!!!! i to same ubranka...a gdzie pościel, ręczniki, kocyki...Aha i powoli zabieram się za pakowanie torby szpitalnej:baffled:
 
Do góry