reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

reklama
Mata chyba fajna sprawa, niemowlaki lubią poznawać różne kształty i dźwięki :) Z leżaczkami bywa różnie, mojej siostry mała beczała jak leżała w leżaczku przez dobre kilka miesięcy :p
Co do ubranek to zazwyczaj jak jestem na zakupach w pobliskich hipermarketach patrzę czy mają coś fajnego dla maluchów. Za jedną rzecz dałam nie więcej niż 6-15 zł materiał wydaje mi się być ok. Na razie z ubraniami stopuje bo maluch i tak szybko wyrośnie z rozmiaru 56 czy 62
 
@Truskaweczka2017 Ja nawet tego nie robię ;P Mam wybrany wózek (ale chyba będę musiała wybrać inny kolor bo każdy mówi, że czarny jest smutny..) i pogadałem z siostrą jakie gadżety dla dziecka mi odda. Ubranka ma po córce, więc niewiele ich będzie dla mojego Tymka. Pewnie kilka tych najmniejszych, puki były neutralne. Ale to za jakiś czas oblukam.

 
dziewczyny ja rodziłam w pazdzierniku co do maty to kupiłam niedawno wlasnie TT tak samo jak karuzele do łóżeczka wiec z jej zakupem nie ma co się spieszyć na sam początek wystarcz trzy miękkie grzechotki i kocyk

jeśli chodzi o ciuszki to polecam next i hm oraz early days ceny nie sa niskie ale dla malucha wystarczy kupic po pare sztuk i mieć pewność ze nic się nie porozciąga i nie odbarwi w praniu

nie kupujcie stosu tanich bodziaków czy szpioszkow bo nie jesteście wstanie ich ubrać więcej niż dwa razy zanim maluch przejdzie na kolejny rozmiar
Wiesz w Polsce nie masz primark ani next, hm jest za drogi dla większości rodziców...
U mnie było na odwrót, miałam za mało body i pajaców, musiałam dokupywać. Kwestia indywidualna, syn był drobny i długo nosił małe rozmiary, dużo ulewał i przemaczał.
Ja polecam polatać po second handach, małe ubranka są śliczne i dobrej jakości
 
ale ja mieszkam w Polsce i kupuje prze internet next a primark można dostać w fajnych cenach na alegro

kupiłam 4 spodenki 62 z HM i mam je do dziś a mały ma ponad 4 m-c wiec warto wydać trochę więcej to samo z pajacami z next bawełna jest super porównałam smyk i next i naprawdę mala różnica w cenie a jakościowo bez porownania

bodziaki z early days u nas już kolejne pokolenie nosi bo mój maluch ma po swoich kuzynach rozmiar 56 i 62 na allegro można kupic 7 paki w cenie 10 złotych za sztukę to nie są jakieś wielkie pieniążki a masz ubranko na cały tydzień
 
Ostatnia edycja:
Ja też pochodzę po tych sieciówkach. Może nie będę kupował bodów za 70 zł, ale body + spodenki czy cokolwiek to już można dostać w tej cenie. A jakość o wiele wiele lepsza od Pepco..
No i ubranka z Zary i H&M są mega ładne.. :)
Z kolei nie jestem przekonana do kupowania ubranek w ciucholandach dla takiego noworodka.. Starsze to już jakoś spoko, ale osobiście chciałabym żeby moje maleństwo miało w tych pierwszych miesiącach ubranka z pierwszej ręki. Ale to tylko moja opinia, choć wiem, że można dostać tam super ubranka.

 
na zara musisz uważać bo bawełna znacznie twardsza niz w tych pozostałych wiec ja narazie odpuściłam ta sieciowke natomiast tam kusza mnie buciki bo maja zamek z boczku a to ułatwia ubieranie

na przecenie w cocodrilo tez można dostać fajne ciuszki
 
Uwielbiam ubranka z Zary dla takich roczników i więcej. No są mega! Zwrócę uwagę na bawełnę w bodziakach itp. Dzięki! :)

 
reklama
@kotomiś my matę dostaliśmy w prezencie. Super sprawa, synek długo się na niej bawił. Bardzo go interesowała. I nie musisz jej od razu kupować, podobnie jak np karuzeli bo dziecko przez pierwsze tygodnie się tym nie interesuje
Czy tylko ja nie zaczęłam jeszcze gromadzić wyprawki? :p mam wrażenie że wszystkie już coś kupujecie a ja nic

Spoko Truskaweczka [emoji23] ja tez nic, ale to kompletnie nic nie kupiłam. Pooglądałam sobie na necie i mi wystarczyło [emoji23][emoji23][emoji23]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry