reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Noriczka, mydła Aleppo jeszcze nie kupowałam i dopiero mam zamiar doczytać ilu procentowe będzie najlepsze. Chciałabym go też używać do higieny intymnej po porodzie. Może MiMeMi nam doradzi bo używała? Mam zamiar dodawać trochę wiórek do kapieli i kilka kropel olejku. Chyba że dupka będzie bardzo brudna, to wtedy będę namydlać :) Ja się zaczęłam interesować tym tematem w pierwszej ciąży czyli jakieś 2 lata temu. Teraz też kupuję dużo bardziej świadomie, a część rzeczy robię sama. Przy Adasiu używamy w większości pieluch wielorazowych, ale nie będę nikomu ściemniać, że jest to tak wygodne jak jednorazówki :p jest więcej roboty, ale bez tragedii. Do spania i na wyjazdy używamy jednorazówek.

Oczekująca, ja piorę w 40 lub 60 z praniem wstępnym i dodatkowym płukaniem. Następne prania robię 30 lub 40. Piżamy po porodzie sn sobie nie wyobrażam totalnie. U nas w szpitalu było bardzo ciepło, więc generalnie nie chodziłam w szlafroku. Ale jak przyszedł nawał to miałam dreszcze i wtedy się przydał. Zamiast kapci lepiej gumowe klapki, w których można wejść pod prysznic. Wózek standardowo ma materacyk więc nic pod spód nie trzeba, zwłaszcze gdy dziecko w śpiworze / kombinezonie. Na wierzch ewentuanie kocyk. Pieluszki tetrowe, bambusowe i flanelowe mają milion zastosowań. Wyciera się gdy się dziecku uleje, kładzie się na ramię żeby odbeknąć dziecko (żeby nie ulało na Twoją bluzkę), latem można okryć lub osłonić od słońca, służą za podkład do przewijania, a niektóre dzieci lubią z nimi spać ;)

Aha sklepowe ubranka też piorę. Bo są wybielane, farbowane i pełne chemii.

Płatki mydlane (jak każde mydło) używane w dużych ilościach mogą pewnie zapchać pralkę. Ale myślę że od uprania dziecięcych ubrań nie powinno się nic stać. Mydło zapycha też wszelki polarowe rzeczy, warto to wiedzieć. Tak samo płyn do płukania.
 
reklama
@Czoperka a ten olejek zamawiałaś na ZSK, allegro czy jeszcze gdzieś indziej? Na ZSK cena kosmiczna, ale to chyba olej skoncentrowany, na allegro zdecydowanie taniej ale to już pewnie rozcieńczone.
 
W moim szpitalu co obchód, to chcieli oglądać krocze, więc nie wyobrażam sobie wyskakiwać że spodni. Dwa- koszula do karmienia na zatrzaski jest raczej wygodniejsza od guzików :)
Jeszcze tak mnie naszło oglądając Wasze kombinezony zimowe. Dla mniej wprawnych mam polecam zamek przy obu nóżkach, bo jednak noworodek jest często poskurczany i czasem ciężko go ubrać w coś, co się rozpina tylko z jednej strony.
Mój mąż w ogóle nie chciał małego przebierać nawet w pajace z zapięciem po jednej stronie.
 
Prymulka, przyznam że jeszcze się nie orientowałam cenowo, faktycznie na ZSK jest drogo... Zobaczę w moim lokalnym sklepie zielarskim. Może po prostu ten olej jest taki drogi... Jeśli tak to kupię 30 ml i pomieszam z olejem lnianym lub z pestek winogron, które też są świetne na skórę :)

Tu jest widzę tańszy Link do: Olej Migdałowy zimnotłoczony, nieoczyszczony Ol'Vita - Oleje nierafinowane Najważniejsze żeby był tłoczony na zimno i nierafinowany.
 
@iryski Ja używam kapsułek do prania lovela, są bardzo wygodne, wrzuca się do bębna i już. Mam też lovelę w proszku i nie widzę większej różnicy, poza tym, że proszek można sobie dozować, a w przypadku kapsułki można co najwyżej dorzucić drugą.

@oczekująca89 Robię pranie zawsze na 40 st., na trybie antyalergicznym z dodatkowym płukaniem. Na 90 stopni to piorę tylko pieluszki tetrowe, a na 60 pościel.
 
Ja mam ten kocyk Link do: Poofi - Tkany Kocyk z Bawełny Organicznej Violet / AKCESORIA DLA NIEMOWLĄT - Zabawki oraz akcesoria dla dzieci i rodziców.
Jakość wykonania bardzo dobra, podobnie jak materiał. Sam kocyk wydaje sie być porządny i dosyć ciepły. Jest taki mięsisty, ale delikatny. Nie prałam jeszcze, wiec nie wiem, jak to na niego wpłynie. Jest śliczny, ale chyba bardziejs sprawdzi mi sie ten, który wybrałam ze względu na walory praktyczne - Link do: Bawełniany, ocieplany kocyk welurowy 90×100 | Motherhood
Cieplejszy i lżejszy, choć z pewnością nie tak ładny jak poofi

@shariotka Dziekuje za odpowiedz. To ja w takim razie wybieram kapsułki:)
 
Ja ciuszki piorę w 60 st, pościele, kocyki, pieluszki tetrowe itp. w 90 :) Ustawiam na program BabyCare, ona ma dłuższe pranie i płukanie i tylko dostosowuje temp. w zależności od tego co wrzucam.

Oczekująca no świetny nabytek:D

Co do ciuszków po porodzie to ja fanką koszul nocnych nie jestem, ale jednak najlepiej się sprawdzają, więc warto się w szpitalu tych parę dni przemęczyć:) Ja po CC i wygodniej było w koszuli niż spodniach, zwłaszcza dopóki szwów nie zdjęli, bo przynajmniej mi o nie nic nie haczyło.

Kathana dobra rada z tymi pajacami, mój Mąż też zdecydowanie wolał te rozpinane po obu stronach, bo było mu łatwiej małego ubierać(mi tam było obojętne, ale faceci z reguły sobie gorzej radzą z przebieraniem, więc żeby ich zachęcić to lepiej mieć ciuszki "prostsze" w obsłudze:D).
 
reklama
Do góry