reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Dziewczyny, myślicie, że taka lista jest OK?

Wyprawka:

  1. UBRANKA:
  • body z długim rękawem 56 3 sztuki
  • body z długim rękawem 62 3 sztuki
  • body z krótkim rękawem 56 5 sztuk
  • body z krótkim rękawem 62 5 sztuk
  • półśpiochy 5 sztuk
  • pajace 56 5 sztuk
  • pajace 62 5 sztuk
  • czapeczka 3 sztuki
  • skarpetki 5 sztuk
  • bluza 62 2 sztuki
  • łapki niedrapki*
  • rampersy*
  • śpioszki 7 sztuk
  • 2 pary spodenek
  • kombinezon (najlepiej z wszytymi stópkami)
  • rękawiczki

  1. TEKSTYLIA
  • kocyk bambus / bawełna całoroczny 2 sztuki
  • rożek 1-2 sztuki
  • kokon 1 sztuka
  • pieluszki muślinowe 12 sztuk
  • pieluszki tetrowe 10 sztuk
  • otulacz do fotelika
  • prześcieradło do gondoli 3 sztuki
  • prześcieradło do dostawki 3 sztuki

  1. PIELĘGNACJA I AKCESORIA
  • pampersy rozmiar 1
  • smoczek 0+
  • mokre chusteczki 5 sztuk
  • ręcznik z kapturkiem 4 sztuki
  • myjka bambusowa 3 sztuki
  • olej ze słodkich migdałów
  • mydełko od urodzenia 2 sztuki
  • żel do mycia
  • oliwka
  • krem pod pieluszkę
  • krem z filtrem 50
  • sól fizjologiczna
  • krem do buźki
  • miękka szczotka
  • chemia do prania
  • waciki i patyczki do uszu
  • gaziki jałowe
  • leki przeciwgorączkowe
  • maść na odparzenia
  • probiotyk
  • paracetamol
  • ibuprofen w syropie
  • Octenisept
  • etui na smoczek
  • wanienka
  • termofor z pestek wiśni
  • szczotka na ciemieniuchę
  • zestaw do paznokci
  • aspirator do nosa
  • termometr
  • inhalator
  • witamina D
  • espumisan
  • wkładki laktacyjne
  • lanolina
  • majtki siateczkowe poporodowe wielorazowe
  • podpaski poporodowe
  • osłonki na sutki
  • podkłady higieniczne
  • koszule do karmienia piersią
  • koszula porodowa


  1. POKÓJ / KĄCIK
  • przewijak
  • komoda
  • dostawka
  • worki na zużyte pieluchy
  • lampka
  • organizer
  • kosz na zużyte pieluchy
  • pojemnik na mokre chusteczki
  • podgrzewacz / sterylizator
  • monitor oddechu?
  • waga?
  • niania elektroniczna

  1. ZABAWKI
  • zabawka kontrastowa
  • książeczka kontrastowa
  • zabawka z pozytywką
  • grzechotka
  • gryzak
  • szmatka-przytulanka
  • miś szumiś
  • mata edukacyjna?
  • żyrafka Vulli
  • bujaczek

  1. AKCESORIA
  • wózek
  • śpiworek do gondoli
  • torba do wózka
  • nosidełko / chusta
  • fotelik
  • lusterko do samochodu
  • baza Isofix
  • poduszka do wózka

  1. KARMIENIE
  • laktator
  • butelka 2 sztuki
  • woreczki do mrożenia pokarmu
22 pieluchy to za dużo. Polecam tylko muslinowe i z 10 sztuk. Jeśli uznasz że to mało, dokupisz.


Ubranka patrz pod kątem co ile robisz pranie.
U mnie spodenki/body są w ilości 7-10 (czasami były konieczne zmiany 2x dziennie)

Prześcieradło do gondoli 2 sztuki o ile nie jedno. Przy dwójce dzieci miałam jedno.


Mokre chusteczki - ja preferuję kupowanie kartonami.

Ręcznik z kapturkiem, dwa. Jeden pierzesz, jeden używasz. Po co 4?


Myjka bambusowa? Po co i to trzy.



Nie dojechałam do końca, ale dla mnie za dużo. Zabawki na start to conajwyzej kontrastowe. Z czasem gryzaki i inne. Miś szumis to też nie jest must have.
 
reklama
Dla mnie chyba lepiej jednak harmonijka, bo np robot odkurzający nam codziennie jeździ, to szybciej zwinąć, czy nawet łatwiej przewieźć ewentualnie do kogoś ;)
miałam puzzle i harmonijkę i zwijana i harmonijka wygrywa.

Puzzle jak dziecko zacznie je rozkładać to szlag trafia, zwijana za dużo miejsca, a harmonijka idealna. Jakościowo też świetna i można rozmiar dopasować. Jak za dużo miejsca w danej chwili zajmuje to na pół itp.

 
22 pieluchy to za dużo. Polecam tylko muslinowe i z 10 sztuk. Jeśli uznasz że to mało, dokupisz.


Ubranka patrz pod kątem co ile robisz pranie.
U mnie spodenki/body są w ilości 7-10 (czasami były konieczne zmiany 2x dziennie)

Prześcieradło do gondoli 2 sztuki o ile nie jedno. Przy dwójce dzieci miałam jedno.


Mokre chusteczki - ja preferuję kupowanie kartonami.

Ręcznik z kapturkiem, dwa. Jeden pierzesz, jeden używasz. Po co 4?


Myjka bambusowa? Po co i to trzy.



Nie dojechałam do końca, ale dla mnie za dużo. Zabawki na start to conajwyzej kontrastowe. Z czasem gryzaki i inne. Miś szumis to też nie jest must have.
Z tym praniem to różnie - teraz to myślę tak co dwa tygodnie wychodzi z każdego koloru(na dwie osoby dorosłe), ale myślę z dzieckiem inaczej, bo będzie trzeba osobno prać jego rzeczy, to ciężko będzie uzbierać na pełną pralkę dzieląc nawet tylko na kolory i białe.
 
Z tym praniem to różnie - teraz to myślę tak co dwa tygodnie wychodzi z każdego koloru(na dwie osoby dorosłe), ale myślę z dzieckiem inaczej, bo będzie trzeba osobno prać jego rzeczy, to ciężko będzie uzbierać na pełną pralkę dzieląc nawet tylko na kolory i białe.
zapewnij sobie ubranka na cały tydzień.
56 mniej, 62 więcej.

Ostatnio właśnie robiłam prasowania ubranek dla synka, po synku grudniowym i ilość jak niżej była idealna. Piorę raczej co trzy dni.



56


Body długie 9
Body krótkie 7
Spodenki ze stopkami 7
Śpiochy 10
1x kombinezon cienki

62

Body długie 12
Body krótkie 5
Spodnie 9
Śpiochy 8
2 bluzy/sweterki
 
A w czym spał Twój grudniowy synek? Bo tutaj mam dylemat - w zimę w domu mamy tak około 20-22 stopni myślę, czy wystarczy sam śpioch i ewentualnie kocyk całoroczny? Czy lepiej śpiworek + pajacyk?
 
zapewnij sobie ubranka na cały tydzień.
56 mniej, 62 więcej.

Ostatnio właśnie robiłam prasowania ubranek dla synka, po synku grudniowym i ilość jak niżej była idealna. Piorę raczej co trzy dni.



56


Body długie 9
Body krótkie 7
Spodenki ze stopkami 7
Śpiochy 10
1x kombinezon cienki

62

Body długie 12
Body krótkie 5
Spodnie 9
Śpiochy 8
2 bluzy/sweterki
Co trzy dni ;o to ja nie wiem czy ja dla jednego malucha całą pralkę zapełnię dzieląc nawet tylko na dwa kolory ;D no chyba, że mam za małą wyobraźnię ;D
 
Co trzy dni ;o to ja nie wiem czy ja dla jednego malucha całą pralkę zapełnię dzieląc nawet tylko na dwa kolory ;D no chyba, że mam za małą wyobraźnię ;D
ale malucha ubranka zwykle to sa tylko kolory. Rzadko biel czy czarne. Jeśli macie schemat rodziny 2+1 to załóż że będziesz prać co tydzień, więc na tydzień ubranka powinnaś mieć + jakieś awaryjne sztuki jeśli będzie trzeba przebrać częściej niż raz dziennie. :)


Moj syn wymagał zmian ubrań 2x dziennie często przez 💩 więc pranie było też przymuszone żeby to doprac. :D teraz jak dwójka już się tak nie w brudzi to staram się raz w tygodniu prać, ale po porodzie wiem że znowu wrócę na obroty co trzy dni 😂
 
reklama
No jakoś to sobie rozplanuję :D lista to jedno, a co kupią znajomi i rodzina to już osobna kwestia haha
 
Do góry