reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Coś takiego?

I jak to działa? W szpitalu wsadzamy do tego dziecka i przypinamy do fotelika?
Tak, ja miałam z La Millou, ale podejrzewam, że sporo jest takich. Był do gondoli i miał otwory na pasy do fotelika, nie wiem czy ten ma. Wtedy to już jakby wkładasz do fotelika, przekładasz pasy przez dziurki i do tego wkładasz dzidzię i przypinasz a potem zapinasz śpiwór :) Warto poszukać takiego 2w1 czyli do gondoli ale z otworami na pasy do fotelika i sobie przekładasz w razie potrzeby.
 
reklama
Raczej wystarczy grubszy otulacz.
Mi bardzo przydała się kołyska, nie raz ratowała mi życie kiedy zwyczajnie chciałam coś zrobi przy sobie.
Jej zaletą jest delikatna siła bujania, dziecko może korzystać z niej od pierwszych chwil bo leży na płasko.
Mi udało się kupić z drugiej ręki może warto poszukać.
Służyła mi do 5 miesiąca i oczywiście sprzedałam bez problemu.
 

Załączniki

  • a3199297-3e3f-47bd-9b32-e63a7379ce96.jpeg
    a3199297-3e3f-47bd-9b32-e63a7379ce96.jpeg
    32,7 KB · Wyświetleń: 44
To będzie prawdopodobnie 27.11 według USG, więc prawie grudzień ;D

A jak się małemu wymyśli to zobaczymy.

Przeglądałam właśnie te rollersy - całkiem fajne, tylko nie umiem sobie jakoś wyobrazić użytkowania tego z przekładaniem - normalnie w foteliku, ale jak będę chciała iść na spacer gondolą, to muszę zawsze to wypiąć i przynieść ze sobą do domu, i potem spowrotem do fotelika? ;D

Możesz kupić drugi. Ja miałam taki plan, ale koniec końców tej zimy było tak malo, że do wózka tylko kilka razy przekladalam śpiworek, a zazwyczaj był przy foteliku.
 
Dla mnie konieczne w wyprawce: body kopertowe, śpiworek do spania (na noc), dostawka do łóżka (zamiast łóżeczka), leżaczek babybjorn, kocyk z wełny merino, otulacz do fotelika samochodowego, kokon, wanienka na stojaku
 
O jeszcze sobie przypomniałam moje must have: czajnik z opcją podtrzymywania temperatury w razie gdybyś karmiła MM i lampka Xiaomi Mi Bedside Lamp do nocnych karmień i przewijania (ma wiele opcji, w tym światło nocne, włącza się też za pomocą aplikacji w telefonie, dla mnie mega i wszystkim sobie steruję z poziomu mojego łóżka a lampka jest na oknie 😁).
 
Dla mnie konieczne w wyprawce: body kopertowe, śpiworek do spania (na noc), dostawka do łóżka (zamiast łóżeczka), leżaczek babybjorn, kocyk z wełny merino, otulacz do fotelika samochodowego, kokon, wanienka na stojaku
Jaki śpiworek na zimę do spania? Są różne widziałam dla takich niemowlaków gdzie były ciasno owinięte otulone i takie gdzie rączki swobodnie wychodziły bo były otwory 🤔
 
Jaki śpiworek na zimę do spania? Są różne widziałam dla takich niemowlaków gdzie były ciasno owinięte otulone i takie gdzie rączki swobodnie wychodziły bo były otwory 🤔
To pierwsze to nie śpiworek, tylko tulik do spowijania. W śpiworku rączki wychodzą. Ja nieodmiennie kupuję i polecam Slumbersac. Drogie są, ale jak testowałam inne to i tak finalnie wracałam do Slumbersac :)
 
Jaki śpiworek na zimę do spania? Są różne widziałam dla takich niemowlaków gdzie były ciasno owinięte otulone i takie gdzie rączki swobodnie wychodziły bo były otwory 🤔
Ja miałam z otworami na rączki, nie spowijałam syna. Mialam grubość 2.5 tog na zimę, ale 1.5 tog (tzw. całoroczne), też są grube/ciepłe.
 
Co do śpiworka to ja przez cały rok używam 1TOG, tylko jak bylo zimno to miał zawinięte stopy (my już jestesmy na tym ze skarpetko-nogawkami) i pod spód mial pajaca bez stóp, a jak się zrobilo cieplej to pod spód bodziak. Teraz przy upałach używam 0,5 TOG, bo bez śpiworka mi nie zasnie 🙈
 
reklama
To ja się wtrace - skąd polecacie śpiworek? Będziemy mieć wózek silver cross ale model sprzed 5lat którego widzę nie ma już w sprzedaży więc nie dobiorę idealnie.
 
Do góry