reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

Dziewczyny kupowałyście kosze na zużyte pieluchy? Bo się zastanawiam czy kupić czy odpuścić... A jeśli kupowałyście, to jakie?
 
reklama
Ja dostałam od koleżanki bo na pewno bym nie kupiła. Powiedziała, że jest świetny i jej się przydał a czy to prawda zobaczymy w maju
 
Kaylla ja mam- był gratis do niani i monitora oddechu z angelcare. Ale czy nie bedzie przepuszczał zapaszkow... Watpię :D cos tam da, ale napewno nie na 100%
 
Ja nie kupowałam kosza na pieluchy, bo nawet miejsca bym nie miała. Mam woreczki. Śmieci i tak wynosze codziennie.
 
A to może rzeczywiście poprzestanę na razie na takich woreczkach zapachowych:) I tak kupiłam dzisiaj Szumisia, sterylizator i podgrzewacz. Pozostałe rzeczy (leżaczek bujaczek, łóżeczko turystyczne i żyrafkę) zostawiam sobie na czas po porodzie. Rozważę zakup wcześniej, jeśli mnie wypuszczą ze szpitala, jeśli nie to poczekam, bo jakbym teraz zamówiła, to byłby problem z kurierem.
 
Odnośnie kosza na pieluchy, jakoś nigdy nie zastanawiałam się nad zakupem, zresztą trzeba mieć na niego miejsce. Już 20 miesięcy jedziemy na woreczkach i nie ma żadnego problemu. Wiadomo raz kupa bardziej śmierdzi raz mniej i były różne kryzysowe sytuacje, ale starałam wychodzić codziennie na spacer z córką i wtedy zabierałam śmieci. A jak zostawałyśmy w domu to sruuu na taras i mąż wieczorem wynosił. Po prostu nauczyliśmy się, że codziennie się wynosi śmieci i tyle. Jeśli jednak jesteście na niego nakręcone to kupcie po porodzie, zobaczycie same jak tam u Was z organizacją. To samo dotyczy moim zdaniem podgrzewacza/sterylizatora, może okazać się zbędny przez pierwsze miesiące. Ja z takich rzeczy to jedynie wczesniej planuję zakupić laktator, przy córce niestety gdyby nie laktator to by w ogóle karmienia nie było.
 
reklama
A to z kolei ja podgrzewacz z funkcją sterylizatora kupiłam, natomiast laktator zamierzam dopiero po porodzie ewentualnie. Pojemnika na pieluchy nie kupuje i tak śmieci wynosimy codziennie, czasem nawet 2 razy dziennie, a i tak bym nie miała go gdzie postawić.
 
Do góry