reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

Ja chciałam z początku taką leżankę ale później stwierdziłam że to zbędny wydatek jest :D

Myślałam, żeby w połowie/pod koniec kwietnia zacząć to wszystko już powoli ogarniać, ale to się jeszcze zobaczy jak wyjdzie :) prasować lubię :D
 
reklama
sypialnia to 3 szare ściany i 1 fioletowa a meble białe z elementami dąb sonoma. Łóżeczko jest białe.
Promocje w smyku i mój portfel nadwyrężają
 
Widzę, że szał zakupowy i na urządzanie przestrzeni dla Maluchów w pełni. Bardzo mnie to cieszy.
Ja w związku z tym, iż u nas, tak nieładnie nazywając, wersja ekonomiczna - uprzedziłam już męża, że tym razem idę w gadżety ;-) ;) chociaż i tak właściwie to ja już wszystko mam ;-) ;) marzy mi się etui na pieluchy i pewnie niebawem coś takiego zakupię, tzn. potrzebuję coś takiego gdzie zapakuję 2 pieluchy, chusteczki, krem i podkład, żeby nie wyciągać tego z reklamówki :-D czy bezpośrednio z torebki, coś takiego na np. mega szybki wypad do galerii, a te torby przyczepione do wózka to mi się zbytnio nie podobają, zresztą nie zawsze jest potrzeba ją zabierać. Podobają mi się te ze skip hop, ale to kosmos cenowy. Przy pierwszej ciąży zakupiliśmy taką fajną w sklepie sportowym, mąż nie wstydził się z nią iść jak musiał sam się udać z dzieckiem na szczepienie. O tym też dziewczyny pomyślcie, że nasi faceci też będą je użytkować.
 
Etui na pieluchy? Pierwsze słyszę...Pokaż. :)

A wiecie, o czym ja jeszcze zapomniałam i mi dopiero teraz przyszło do głowy? Nasze dzieci rodzą się w maju, a więc przed nami lato. Pomyślcie o rolecie przeciwsłonecznej do auta na tylną boczną szybę po stronie fotelika. :)

U nas pokój dla małej pierwotnie pełnił funkcję gościnno-biblioteczną, a więc stoi tam zielona kanapa, komoda oraz regały z książkami (meble kolor wenge) deska do prasowania, itp. Ściany są jasnożółte a podłoga - dąb wenge.

Po przemeblowaniu regały i komoda pójdą do salonu. Kanapa musi zostać, bo się przyda. koncepcja ciągle mi się zmienia, bo meble dla dziecka na 100 proc. będą białe. Ściany chcemy przemalować, jedna na zielono...żeby nawiązywało do kanapy, reszta na kremowy kolor...zieleń przełamiemy kilkoma dodatkami w kolorze fuksji. Pościel do łóżeczka chyba szara...
 
rolety do samochodu cały rok się przydają. Rodziłam 6stycznia i dwa tygodnie później szukałam rolet teraz mam przyciemniane szyby w aucie więc problem z głowy. Ja chyba tez kupię szary ochraniacz, przybornik i cienki kocyk. Na początek wystarczy.
 
Rolety są potrzebne cały rok. Zimą słońce jest niżej i bardziej świeci w szyby. W fotelika są budki to też dużo dają.
 
Ja mam w aucie przyciemniane szyby, takze nie musze kupowac rolet :-)

Szalejecie z remontowaniem pokoi, a u mnie nie ma szans na takie szaleństwa.. mieszkamy z mężem razem z moimi rodzicami i do poki sie nie wybudujemy (co troche potrwa) tak będziemy mieszkać, wobec czego maluszek będzie z nami w pokoju, więc w grę wchodzi tylko mala zmiana mebli - tj.wywalenie biurka i dwóch gablot a w ich miejsce stanie komoda, lozeczko i wysokw szafa na moje ubrania i to wszystkie zmiany, bo malowanie robiliśmy w zeszłym roku, więc nie ma potrzeby odświeżac - kolor ścian łososiowy :-)
 
A oto etui na pieluchy:
http://allegro.pl/komplet-etui-pieluchy-i-ksiazecz-minky-wzory-cz-ii-i5916729001.html
http://allegro.pl/etui-organizer-na-pieluszki-i-inne-drobiazg-kolory-i5754124749.html
Do tego planuję zakupić okładkę na książeczkę zdrowia :)
Wiem, że to totalnie niepotrzebny wydatek, ale cóż...w tej ciąży sobie nie odmówię...po prostu zakochałam się. Poluję na cieplejszy kocyk minky z płaską podusią - zamiast pościeli na początek. Córka do tej pory chętnie pod takim śpi, a na kołderkę czasem jest za ciepło. Cienkich kocyków mam sporo...nie szalejcie z ilością...zawsze ktoś się znajdzie kto taki sprezentuje, czy np. ręczniczek kąpielowy.
Mam też otulaczki, ale nie używaliśmy, na początku córka była taka malutka, a później już nie chciała w tym leżeć.
Przyciemniane szyby niestety nie zawsze dają radę, ale od czego jest nasza pomysłowość i oczywiście pielucha tetrowa :-p
A teraz tak bardziej na poważnie to co nam się sprawdziło/przydało:
- jak większość z Was planowałam zakup białego łóżeczka ze szczebelkami, ale trafiła nam się okazja zakupu mało używanego turystycznego, mega mi się nie podobało, bo chciałam żeby moje dziecko miało tak cudnie, w głowie sporo pomysłów jak urządzić najpiękniejszy dziecięcy kącik...i co ...łóżeczkiem jestem zachwycona pomimo jego szpetoty, podczas wybryków zero urazów :-) :) kącika żadnego nie urządzaliśmy, trochę poprzestawialiśmy meble, wstawiliśmy łóżeczko obok naszego i tak trwamy już 18 miesięcy i jest naprawdę w porządku. Teraz, dokładnie w tej chwili :tak:mąż maluje pokój dla naszej córki właśnie, chcemy ją przed majem eksmitować,żeby się na spokojnie przyzwyczaiła, za jakiś czas kupimy większe łóżeczko - już białe :szok:, a od maja powtórka z rozrywki - mniejsza Bobasińska do turystycznego do sypialni. Do czego zmierzam w tym swoim wywodzie - nie spinajcie się z urządzaniem pokoi dla Maluchów, bo po roku/półtorej mniej więcej, kiedy one będą już gotowe tak naprawdę do zamieszkania w nich, koncepcja może się Wam zmienić, a po za tym takie dziecko już zaczyna mieć swoje upodobania, ulubione zwierzątko, bohatera z książeczki, itp i to może być motywem przewodnim w wystroju.
- suszarka na butelki, nawet jeśli będziecie wyłącznie karmić piersią, to z czasem i tak butelek, bidonów, kubeczków, łyżeczek będzie cała masa, ja mam wersję "turystyczną", jak gdzieś jedziemy z noclegiem zawsze ją zabieram, rozbijamy obóz gdzieś na blacie w kuchni i jest super
- termometr elektroniczny dla dziecka, też najczęściej mierzy temp. płynów i pomieszczenia, plus ewentualnie taki tradycyjny, ale tu jak dla mnie sposób pomiaru jest problematyczny, chociaż wiarygodny, ale na krytyczną sytuację mam, na szczęście póki co nie nastąpiła
- termofor, używaliśmy na kolki + specyfik z niemiec, ale do tego część z nas niebawem niestety doczeka
- podgrzewacz do butelek
 
reklama
Ja też planuje wstawić łóżeczko do pokoju, który wcześniej był gościnny i chyba za wiele nie będę zmieniać chociaż żółty kolor ścian mi się okrutnie nie podoba ale taki dostaliśmy w spadku :D ważniejszym wydatkiem jest dla mnie zakup mebli bo i tak są do wymiany ale nie będą typowo dziecięce szafa i witryna myślę że na przyszłość będzie jak znalazł. Dodatki dla dziecka chciałam mietowe tylko do żółtego nie bardzo mi pasują :(
A co myślicie o koszu Mojżesza bo na początku zastanawiam się nad takim rozwiązaniem do sypialni?
 
Do góry