reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

Co się przydało, a co odpada - kupiłam 2 maści na sutki
1. maść, której się nie zmywa (czysta lanolina) polecam- natłuszcza (a o to chodzi) i nie trzeba pamiętać, że się coś nałożyło;
2. maść, którą się zmywa - nie polecam, nawet nie otworzyłam, szczerze mówiąc wydam- nie dość, że trzeba pamiętać o zmyciu (nie wiem kto to wymyślił dla zmęczonej kobiety karmiącej, jakby było mało spraw do zapamiętania i roboty - to jeszcze mija się z celem, bo skoro ściągam te powłokę co ma zabezpieczać i regenerować wodą, to automatycznie wysuszam, a jak wysuszę to będą pękać...

Smaruję od dnia porodu i muszę powiedzieć, że dziś już prawie ranek na cyckach nie ma; początek bolał, bo nie tylko piersi si hartują, ale i dziecko uczy prawidłowo chwytać pierś; dziś już jest na prawdę super. Pierwsze dni trzeba przetrwać jakoś. Po porodzie dają paracetamol podwójny, bo macica się obkurcza i bli, ale taki przeciwbólowy dodatkowo tez jednak pomaga w tle;
 
reklama
reklama
Do góry