reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

reklama
Co do kosmetyków.m, to ja mam tylko płyn i szampon do kąpieli. Broń boże emolienty. Wystrzegam sie tego jak ognia przez właśnie np. parafinę w składzie i inne takie 'cuda wianki'. A Nivea to syf. :) Oraz krem na odparzenia ( już powstałe). Nie mam balsamu do ciała ani kremu po przewijaniu na co dzień ani kremu do buzi z filtrem. Co wy macie z tych rzeczy?
 
Ania_Beata do buzi mam krem hippa. a filtr widziałam z babydream w rosmanie 50+ i się zastanawiam nad nim. A pozostałe filtry to dopiero teraz zaczną do sklepów wchodzić nowe serie tegoroczne. A najlepiej to przez pierwszy miesiac wolałabym unikać filtrów, no ale jak będzie trzeba to będę używała.
Do ciała mam ziaję med - nie ma parafiny.
 
Kiedyś wrzucałam linka, że Nivea stosuje wiele chemii i zakazanych składników. Ja ns razie kupiłam Babydreamy. Dada, hipp mają dobre składy i są od pierwszego dnia życia już.

Ja mam żel do mycia, balsam i oliwke. Oliwke raczej do stosowania na ciemieniuche w razie w. Jak Kuba nie zużyje oliwki to ja z chęcią ;)
 
Ja mam tak jak Gosia krem Hippa do buźki, mam też mleczko do ciała z Hippa i właśnie filtr 50 z Babydream, ja już nic więcej nie kupuję bo raczej na długo mi to starczy :D
 
Tak jak lubię kosmetyki z hippa i mają dobry skład, żel był dobry, krem do buzi tez a mleczko mi nie pasowało, tzn. nie pasowało Kubie, ale to kwestia skóry dziecka - pewnie był jakiś składnik co go uczulał.

Hipp generalnie chce być postrzegany jako eko i bio, dlatego wycofali te wszystkie granulowane herbatki, bo miały za dużo cukru i wprowadzili nowe i mniej i niby z lepszym składem.
 
Jasmina88, ja polecam hipoalergiczny płyn do kąpieli Dada od 1 dnia życia. Polecany również przez srokę. I jest niedrogi. Kupisz w Biedronce.

Tez kupiłam ten płyn z Dady i małe próbki z rossmann baby... zobaczę co będzie lepsze. Wszystko wyjdzie w "praniu".

Siedzę jeszcze w poczekalni do lekarza, opóźnienie pół godziny. Duszno strasznie, poczekalnia załadowana. Masakra.
 
reklama
pytałaś Basieńko o tetrę zdaje się, niemniej te eko-wkłady też trzeba prać.... to oczywiście jest bardzo eko takie pranie... :rolleyes2: ja zamiast na modę stawiam na wygodę... no i teraz to jednorazowe wychodzą taniej niż ta zabawa z praniem... oczywiście można jeszcze ręcznie prać w białym jeleniu abo kulach orzechowych... jak ktoś się postara to gzies na OLX starą Franię tez dorwie - będzie eko-folk... bosie...
To nie ja pytałam:D mnie do głowy nie przyszło babranie się w kupkach. Plan jest taki: odkleić plasterek, wyjąc zapaprana pieluchę, broń Boże nie patrzeć, wrzucić do kosza i zapomnieć :D
 
Do góry