reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

Dziewczyny, pisalam Wam tez ostatnio o tym ze polozna na SR odradzala uzywanie emolientow. Wczoraj to tez powiedziala i to bardzo zdecydowanie.
Zapytana o to co uzywane jest w szpitalu powiedziala ze Nivea Baby.

Bylam w Rossmanie i tam wszystkie Nivea jakie wzielam do reki byly od 1. miesiaca. Ma ktoras z Wasna start ten Nivea ijest w stanie podac dokladna nazwe tego specyfiku?
 
reklama
Dziewczyny, pisalam Wam tez ostatnio o tym ze polozna na SR odradzala uzywanie emolientow. Wczoraj to tez powiedziala i to bardzo zdecydowanie.
Zapytana o to co uzywane jest w szpitalu powiedziala ze Nivea Baby.

Bylam w Rossmanie i tam wszystkie Nivea jakie wzielam do reki byly od 1. miesiaca. Ma ktoras z Wasna start ten Nivea ijest w stanie podac dokladna nazwe tego specyfiku?
To, że Nivea jest używana w szpitalu nie znaczy, że jest dobra. Ja bym tą markę jednak wykluczyła. Co od 1 miesiąca życia = od pierwszego dnia bo wtedy zaczyna się pierwszy miesiąc tak przynajmniej mnie uczono :)
 
Kurde no i wlasnie nie wiem, bo znowu ta sama polozna powiedziala zeby zwracac uwage czy pisze ze od 1. dnia, bo niektore sa od 1. miesiaca - co logicznie z tego co mowila wynika ze nie jest tym samym.
Tak samo jak jest napisane ze dla niemowlakow to niemowle liczone jest od 1. miesiaca (wczesniej uznawane jest za noworodka) i na tych nivea jest wlasnie napisane ze dla niemowlat. Tak samo na chyba wszystkich produktach johnsona.

Chyba kupie Hippa. Ten temat w ogole z kosmetykami to jak dla mnie najuciazliwszy chyba wyprawkowy temat :/
 
Jasmina88, ja polecam hipoalergiczny płyn do kąpieli Dada od 1 dnia życia. Polecany również przez srokę. I jest niedrogi. Kupisz w Biedronce.
 
Ja nie patrząc na etykietę kupiłam Nivea i teraz też się zastanawiam. Mam już Oilatum którego niby nie mogę używać, mam Nivea którego też nie mogę... Masakra z tymi kosmetykami.
 
pomijam już dyskusję o "opłacalności" tetry... Na cholerę w XXI wieku po porodzie, kiedy człowiek ledwo żywy, a potem ledwo wyspany sobie robotę dowalać ? używałam przy pierwszym dziecku 19 lat temu bosie częściowo, bo pampersy kosztowały wtedy fortunę i były tylko na spacer i na noc, ale teraz? w imię czego? pranie to prąd, woda, proszki, roboczo-godzina tego prania i prasowania.... nie znam korzyści
Korzyści ekologiczne :) ale mimo wszystko moja wygoda ważniejsza....
 
Co do pieluszek wielorazowych to ja nie mam ich zamiaru ich używać, bo jestem na to za wygodna, a nie jestem aż tak eko. Nie mam ochoty prać tego, wolę spędzić czas z dzieckiem. Jak jest upał to można pieluszkę zmieniać częściej. Zawsze mnie drażniło jak widziałam małe dziecko a pielucha cięższa od dziecka, bo tak zasikana. Wtedy to się nie dziwię, że odparza.
Cześc pieluch ma wkłady bawełniane a nie siateczkowe. Tetra też nie jest dobra, bo żeby dziecko nie przesikało to trzeba ceratkę założyć, wiec też brak przepływu powietrza. Wietrzyć dziecko mozna w domu, bo na dwór na spacer, żeby zaraz przesikane było to nie za fajnie.

Kosmetyki - ja nie jestem jakąś zwolenniczką używania dermokosmetyków w tym emolientów, że względu na to (już to pisałam kiedyś), że to nie pomaga tworzyć u dziecka naturalnej warstwy hydrolipidowe, chyba, że dziecko ma problemy skórne. Poza tym to emolienty zawierają parafine od której się odchodzi w zasadzie.
Chociaż ja pamiętam czasy, kiedy koleżanka po kąpieli używała czystej płynnej parafiny do smarowania dziecka. Ja ze względu na uczulenie u syna na parafinę jestem tym bardziej przeciwniczką tego typu kosmetyków.
Ale są emolienty i emolienty, czasem potrzeba poczytać składy. Teraz zrobiła sie moda na to i kolejne firmy wypuszczają swoje dermo dla niemowlaków. A w zasadzie zostały stworzone na problemy skórne, no ale kupowane w aptece kosmetyki to niby bezpieczniejsze. Tak samo jak biały fartuch budzi nasze zaufanie.

Nivea nie ma najlepszego składu, ma wiele chemicznych związków.

Ja do twarzy dziecku kupiłam hippa. Mam też kosmetyki bobini baby (maja całkiem dobry skład) - tego używam ciągle dla swojego 5 latka. Poza tym zastanawiam się jeszcze nad babydream z rossmana, kupiłam produkt w minisie. Zawsze lubiłam też kosmetyki ziajki. Z tych droższych dermo u nas sprawdziła się tylko aderma, bo ma działanie też kojące i jakoś tak nie uczulała, ale teraz używam ziaji med.

U mnie w szpitalu myli np. johnsonem. To wszystko zalezy jaka firma wejdzie do ph. A wierzcie mi te położne nie robią tego za darmo, polecając te kosmetyki.

A i jeszcze jedno - może być tak, że to co kupiłysmy teraz nie będzie pasowało naszym dzieciaczkom. No i ja jeszcze długo używałam kremu robionego na receptę.
 
pomijam już dyskusję o "opłacalności" tetry... Na cholerę w XXI wieku po porodzie, kiedy człowiek ledwo żywy, a potem ledwo wyspany sobie robotę dowalać ? używałam przy pierwszym dziecku 19 lat temu bosie częściowo, bo pampersy kosztowały wtedy fortunę i były tylko na spacer i na noc, ale teraz? w imię czego? pranie to prąd, woda, proszki, roboczo-godzina tego prania i prasowania.... nie znam korzyści
Maui to nie sa tetry tylko "super eko pieluszki z wymienianymi wkładami" :D
Ale ja nie widzę siebie czy mojego A który pierze...
Co do kosmetyków, ja postawiłam na mydełko dla noworodka, kapkę oleju kokosowego czy lnianego i krem do pupy Bepenthan. Szukam jeszcze czegoś z filtrem do buzi i jesli nie bedzie potrzeby nie bede korzystać z niczego więcej.
 
Ostatnia edycja:
Maui to nie sa tetry tylko "super eko pieluszki z wymienianymi wkładami" :D.

pytałaś Basieńko o tetrę zdaje się, niemniej te eko-wkłady też trzeba prać.... to oczywiście jest bardzo eko takie pranie... :rolleyes2: ja zamiast na modę stawiam na wygodę... no i teraz to jednorazowe wychodzą taniej niż ta zabawa z praniem... oczywiście można jeszcze ręcznie prać w białym jeleniu abo kulach orzechowych... jak ktoś się postara to gzies na OLX starą Franię tez dorwie - będzie eko-folk... bosie...
 
reklama
Do góry