reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

reklama
Kameleonleon ja sterylizatora do butelek nie będę kupowała. Jak juz to podgrzewacz. Wcześniej to butelki wygotowywałam w gorącej wodzie.

Kosza na pieluchy nie będę kupowała. Używałam woreczków. Codziennie wyrzucałam śmieci bo to się szybko zbierało.

Nawet karmiąc piersią butelki mogą się przydać. Bo można ściągać pokarm a przecież jak będziemy chciały same gdzieś wyjść to żeby zostawić dla tatusia. Poza tym niby nie trzeba dziecka dopaja jak się karmi piersią ale ja jestem za tym żeby przy dużych upałach tak robić.
 
Nawet karmiąc piersią butelki mogą się przydać. Bo można ściągać pokarm a przecież jak będziemy chciały same gdzieś wyjść to żeby zostawić dla tatusia. Poza tym niby nie trzeba dziecka dopaja jak się karmi piersią ale ja jestem za tym żeby przy dużych upałach tak robić.

To prawda, ale uznałam, że zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Ilu butelek będę potrzebować, jak często będę zostawiać małą z tatą. Zobaczymy. Doszłam do wniosku, że nie jest to rzecz niezbędna przed porodem. Ja sobie tak podzieliłam wyprawkę. Rzeczy które muszę mieć przed porodem i rzeczy, które lepiej kupić po porodzie, jak zobaczę, jakie mam dziecko i jakie są nasze potrzeby. Do tego czasu wygotowanie też spełni swoją rolę.

Co do kosza to jeśli będę kupować, to kupię Tomme Tippe. Na pewno dla mnie odpada Angel Care. Chodzi o sposób wiązania zużytej pieluszki. W TT każda pojedyncza pieluszka jest wiązana (jak cukierek), dzięki czemu zapach nie powinien się wydostawać. A w AC wrzuca się pieluchę luzem, więc w sumie nie widzę różnicy między tym, a zwykłym koszem.
 
Myslalam o angelcare za66 z wkladami ... cos mi sie stalo i nie moge wstawic linka....

A jaki sterylizator polecacie??
 
Ja kupiłam taki sterylizator .
 

Załączniki

  • 1456648619651.jpg
    1456648619651.jpg
    32,5 KB · Wyświetleń: 59
Ania_Beata masz rację, bo butelki można kupić jak najbardziej po porodzie. Ja mam dwie małe, jedną lovi i jedną avent. Na początek duże i tak nie są potrzebne, bo dziecko tyle nawet mleka matki nie je jakby co.
Wiele rzeczy można kupić dopiero po porodzie, nie trzeba kupować wszystkiego od razu.
 
Hej dziewczyny:)
Co do sterylizatora na mojego SR polozna radziła, zeby zrezygnować, bo wraca moda na nieograniczanie zarazków, czyt. Wyprzanie od czasu do czasu we wrzątku.
Co do kosza jak już wcześniej wspominałam ja sie zdecydowałam ze względu na mieszkanie na drugim pietrze (poddasze) i czas kiedy bobo przyjdzie na świat. Zapaszki unoszące sie w powietrzu czasami mogą pokonać. I wczoraj wieczorem kosz dotarł jako gratis do niani z monitorem oddechu z angelcare. To wcale nie jest tak jak któraś napisała ze niczym sie nie różni od zwykłego kosza, bo Pielucha przechodzi przez wkład, który zatrzymuje smrodek w środku.
ImageUploadedByForum BabyBoom1456649192.082986.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1456649192.082986.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1456649192.082986.jpg
    28,8 KB · Wyświetleń: 190
Basi, ja tak napisałam. Właśnie, pielucha przechodzi przez wkład, ale wszystko jest nadal otwarte. Tak jakby do zwykłego kosza wrzucić pieluszkę zawiniętą w woreczek specjalny. Tak ja to odczytuję z tych rysunków...
 
Ja mam w podgrzewaczu funkcję sterylizacji. I tak nie miałam zamiaru kupować takiego urządzenia, po prostu bym we wrzątku wyparzała butelki. Ja mam ten zestaw z Aventu: dwie małe, dwie duże, bo po prostu bardzo mi się opłacało kupić.
Co do tego kosza na pieluchy, to ja też zobaczę, jak damy radę ze zwykłym koszem póki co.

Dziewczyny czy kupowałyście już jakieś roletki do auta? Wydaje mi się, że któraś z Was kiedyś o tym pisała i właśnie wczoraj mąż mi przypomniał o tym. My się chyba zdecydujemy na takie: Link do: Rolety Samochodowe Kubuś Puchatek 2 szt. - Sprzęt i akcesoria - Dla dzieci | bankujesz-zyskujesz.pl
 
reklama
Do góry