reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

Pierwsze słyszę o takim żelu, ale jestem bardzo ciekawa opinii.

Ania_Beata położna przychodzi do Ciebie w ramach NFZ? Jak wyglądają takie wizyty? Znajoma tez polecana mi fajna położna, ale tak się zastanawiam czy jest mi to już w tym momencie potrzebne.
Tak, położna przychodzi do mnie w ramach NFZ. Wypełnia się taką deklarację, że ją wybierasz jako położną i ona też będzie przychodzić do Ciebie na wizyty po porodzie. Oczywiście w ciągu roku masz prawo do 2 lub 3 zmian położnej bezpłatnie, więc nawet jeśli byłoby coś z tą położną nie tak, możesz sobie zmienić na inną.

Jak wyglądają takie wizyty? My realizujemy program ze szkoły rodzenia. Rozmawialiśmy o porodzie, bólu porodowym, metodach łagodzenia bólu, pozycjach wertykalnych. Pani przyniosła własną wanienkę i lalę, pokazywała jak się opiekować noworodkiem. Następnym razem będzie o laktacji. Mi takie wizyty się przydają, mąż na nich też jest obecny. Teraz będę miała mierzone też KTG. Pani sprawdziła naszą wyprawkę, kosmetyki. Powiedziała, co warto dokupić, co się przyda, co nie... Fajnie, jak przyszła do domu, podpowiedziała wiele rozwiązań takich które będziemy wdrażać na miejscu, w naszej przestrzeni. Zostawiła nam też płyty o udzielaniu pierwszej pomocy noworodkowi.
 
reklama
Jak popatrzyłam na składy tych żeli to strasznie drogo jak za substancje żelujące bo nic innego tam nie ma, nie wiem czy to nie naciąganie przyszłych mamusiek i tak samo nie zadziałał by inny żel nawilżający, no ale wiadomo w tym wypadku chodzi o proprcje składników, które nie są podane na opakowaniu.
 
reklama
Malutka466 to już teraz się opłaca kupić. A do porodu coraz bliżej.

Ja muszę ogarnąć tą moją wyprawkę. Myślę że w marcu spokojnie dam radę mieć prawie wszystko.

Póki co w końcu zamówiłam łóżko dla starszego. Dwa tygodnie czekania co i tak krócej bo miało być 3.
W przyszłym tygodniu malowanie dużego pokoju.

Takie coś zamówiłam mojemu pięciolatkowi: Link do: Łóżko Biurko Szafa Meble dziecięce ABC - PRESTIGIO
 
Do góry