reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

Kocyki. Ja dzisiaj w końcu podjęłam decyzję o tym jaki kocyk Minky zamawiam. Trwało to tygodniami i ciągle nie miałam wizji.
Ostatecznie zamówiłam w kolorze Baby Pink - podusię, kocyk i poduszkę antywstrząsową. Uznałam, że będzie to idealny zestaw do wózka, auta, łóżeczka i na dobrą sprawę gdziekolwiek dziecko będzie - http://allegro.pl/cieply-komplet-minky-kocyk-75x100-poduszka-miko-i5811098554.html

Jednocześnie też udało mi się za 10 zł zlicytować śpiworek, bo z wysyłką wyszło mniej niż 20 zł, a przetestować czy dziecko będzie chciało w tym spać to akurat :)
Tym samym mam chyba już komplet "owijaczy"
- kocyk Minky
- kocyk polarowy
- kocyk pluszowy z sową szary stąd - http://allegro.pl/bobobaby-sliczny-pluszowy-kocyk-z-aplikacja-3d-8wz-i5481621125.html
- rożek od koleżanki (ale ze strasznie sztywnego materiału i nie wiem czy w ogóle go będę używała)
- otulacz Lulallove, którego ostatecznie nie oddałam chcąc dać mu szansę. CHoć któraś z Was zastanawiała się czy nie kupić otulacza lulallove zamiast rożka i powiem Wam, że to dla mnie dwa produkty, które się w ogóle nie substytuują! Otulacz Lullalove jest mega cienki - jak pieluszka tetrowa. Do otulania - może być świetny, ale jako kocyk - ja tego nie widzę :/

I myślę, że zdecydowanie wystarczy!

Teraz jestem na tropie pościeli i ogromnie podobają mi się rzeczy z tych sklepów:
Dolly Shop - http://www.dolly.com.pl/pl/c/Posciele/3
Utulanka - http://utulanka.pl/6-posciel-dziecieca
W ogóle mam ogromną fazę na minimalizm, pastel i brak jakichkolwiek zwierzątek, pluszaków czy wzorów geometycznych. Ewentualnie jakiś delikatny akcencik.

Nawilżacze. Chcieliśmy w tym roku w zimie zakupić jakiś dobry nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza, bo w moim mieście smog na potęgę, ale ceny dobrych sięgają w kilku setkach zł i uznaliśmy, że wrócimy do tematu w kolejnej zimie jak już Mała będzie :) To duży wydatek na start.

Nianie elektroniczne. Jakie kupujecie?
My mieliśmy zamiar w ogóle nie kupować. Wspomagać się apkami na telefonie - lub też mieszkamy w mieszkaniu, więc dziecko będzie słyszalne. Jednakże uznaliśmy, że na czas Światowych Dni Młodzieży, które są w Krakowie w połowie lipca trzeba będzie wyemigrować na jakiś czas do rodziców na wieś. I czuję, że będzie tak, że będziemy jeźdźić z Małą często w różne miejsca, bo my z tych co to usiedzieć na tyłku za długo nie mogę - więc wtedy apki bez internetu - słabo.
Zaczynam więc się rozglądać za nianiami. Co polecacie?

Zakupy apteczne. Też utworzyłam sobie koszyk w aptece na próbę i wyszło mi ok. 600 zł! Ale w sumie nie przeraziło mnie to, bo spodziewam się, że jest to wydatek tego rzędu :/ I chyba nawet nie ma z czego ucinać :/
 
reklama
Ja do łóżka mam 75 x 60 i do wózka chce uszyć taki sam. Aktualnie przeglądam materiały i zarsz oczoplasu dostane . Mam.wybrane chyba z 15 i nie wiem kompletnie jako wybrać.
Pokaż jaki zamówiłas :)

Ewa, ja zamówiłam taki - wymiar 75x100 więc będzie do łóżeczka
 

Załączniki

  • Minky1.jpg
    Minky1.jpg
    101,3 KB · Wyświetleń: 121
Jasmina - my mieszkamy w Poznaniu i u nas też jest smog, stan powietrza jest bardzo zły. Więc też zastanawiamy się nad nawilżaczem oczyszczającym...

Czy te kocyki w zestawie z podusią nie będą za ciepłe na lato?
 
Nie mam niczego innego cieplejszego wiec uznalam ze przynajmniej jeden z kocy niech bedzie cieplejszy. Jak bedzie goraco - bedzie apala pod pieluszka ;)
 
Ja kocyk zamówiłam bo nigdy nie wiadomo co nas czeka:D a taki kocyk przecież nie bedzie do wyrzucenia za pół roku. A na okres letni ja planuje jeszcze kocyk bambusowy czy muślinowy.
 
ja mam jeden minky i jeden pluszowy ale nie gruby. Do wózka dokupię mniejsze i nie za grube minky.
Uświadomiłam męża że do sypialni trzeba kupić fotel bo nie ma tam gdzie karmić. Łóżko jest za wysokie by np.w nocy usiąść i nakarmić malucha.
 
Gdzie udało Ci się kupić tak tanio wanienke ze stelarzem?
o pardon o 2.99 zł się pomyliłam - wanienka warta 59.99 ze stelażem w komplecie http://allegro.pl/tega-zestaw-wanna-wanienka-86-cm-stojak-stelaz-i5648137400.html
a deska przewijakowa u tego samego dostawcy 42.99 http://allegro.pl/klups-nadstawka-przewijak-na-lozeczko-70x50-hit-i5481078339.html
Łącznie 102,98 ta wersja "komody z wanienką i przewijaczkiem" :wink:
wzięłam biały stelaż, białą wanienkę i przewijaczek biały z napisem sweet baby;
wanienkę , która ma pozytywkę z Lambadą szczęśliwie mam już w życiu za sobą....:cool2: to był koszmar po kilku tygodniach kąpania
 
Ewa90 miałam 2 -jeden gdzieś mi przepadł a był prezentem. Drugi kupiłam idąc do apteki, pytając czym się różni ten od tego u ostatecznie kupiłam dla dzieci (ale nie taki dla niemowlaków) -chodzi w nim o to że jest cichszy i rozbija wodę na mniejsze cząsteczki -przy krótkim wdychaniu więcej się wchłania. I tyle -żadnych konkretów

Maui no właśnie -śpiwór na lato?? Będzie maj jak urodzimy, śpiwór potrzebny jest październik/listopad -konia z rzęden temu co półroczne dziecko przekona do śpiwora:laugh2:
Kochanie,
1. śpiworek do fotelika 0-13 kg potrzebny jest mi na rok, a nie tylko na lato - mając śpiworek nie używamy wówczas kocyka (nie w upał oczywiście)
2. mam nadzieję urodzić w kwietniu- nie noszę wówczas dodatkowego kocyka do szpitala
3. jadę latem nad morze, a nad morzem wieczorami przepraszam za słowo 'piździjewo" - przyda się śpiworek
4. w listopadzie moje dziecko będzie miało 5 miesięcy, to śpiworek też się przyda :cool2: nie mówiąc o grudniu

Koszt 160 zł średnio i niech leży jakbym miała ochotę na wieczorne spacery, albo sierpień byłby brzydki

No i chcę mieć:-) :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Poczyniłam postęp w wyprawce. Kupiłam wanienkę :D w tesco za 27 zł. Stelaż mam więc nie opłacało mi się zamawiać wanienki przez neta. Ja mam na 102 cm, bo taki mam stelaż.
 
Do góry