reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

ja jakoś w drugiej ciąży jestem bardziej wyluzowana z wyprawką no ale nie mam za bardzo czasu bo Ala zrobiła się strasznie mamusiowa i ciągle chce być ze mną. Wiem też że mogą polegać na mężu jeśli chodzi o zakupy. On nie ma oporów żeby mi kupić tampony, stanik czy gatki. Trafił mi si Skarb hehe.
Mój też nie ma oporów, a wolałabym, żeby miał, bo jak coś dziecku któremuś kupi, to zawsze mówią "widać, że ...tatuś wybierał" :-) jak mam coś przywieźć z wyjazdu, to syn dzwoni, żebym sama wybierała nim ojciec wymyśli co, a córka wysyła zdjęcia tatusiowi co to ma być i jakie, żeby sam czasami nie chciał wybrać :-) z ciuchów oczywiście, bo resztę wybiera jak ja.
 
reklama
Dziewczyny ja płynów do płukania na początku nie używałam. Taki był "trend" :p no nie wiem kto mi to mówił albo gdzie wyczytałam, ale takie miałam wytyczne 2 lata temu :) Teraz też raczej nie będę używać, tylko podwójne płukanie i żelazko.
 
No trochę są, dlatego porządne płukanie. Niektóre pralki mają specjalne programy dla dzieci. Żelazkiem też się trochę zmiękczą. Ale tak myślę skoro są płyny "dzidziusiowe" to może można :)
 
A ja poszłam do łazienki i poprawiam się. Kupiłam proszek i płyn do prania. Nie do płukania :) Jeszcze go nie używałam, więc uff :)
Wioleta, ja właśnie zdjęłam ciuszki wyprane tylko w proszku i są milusie i miękkie.

Maui, to moja teściowa taka jest, ze kupuje często to co jej się podoba a niekoniecznie wnukom. Już jej powiedziałam, jak jej wnuk 17 letni miał urodziny, że niech da mu kasę albo z nim jedzie do sklepu. Ale nie, ona kupiła mu kurtkę. Ja widziałam, że średnio mu się podoba. Ale wziął ją. Nie raz mówiłam, żeby mi kosmetyków na święta nie kupowała, bo ja mam uczulenie na wiele tuszy, cieni. A ona i tak swoje. Życie.
 
A ja poszłam do łazienki i poprawiam się. Kupiłam proszek i płyn do prania. Nie do płukania :) Jeszcze go nie używałam, więc uff :)
Wioleta, ja właśnie zdjęłam ciuszki wyprane tylko w proszku i są milusie i miękkie.

Maui, to moja teściowa taka jest, ze kupuje często to co jej się podoba a niekoniecznie wnukom. Już jej powiedziałam, jak jej wnuk 17 letni miał urodziny, że niech da mu kasę albo z nim jedzie do sklepu. Ale nie, ona kupiła mu kurtkę. Ja widziałam, że średnio mu się podoba. Ale wziął ją. Nie raz mówiłam, żeby mi kosmetyków na święta nie kupowała, bo ja mam uczulenie na wiele tuszy, cieni. A ona i tak swoje. Życie.
Moja teściowa ma zawsze " z urzędu" zestaw Nivea. Już nie wiem komu wydawać :-)
 
Moja teściowa lubuje się w prezentowaniu mi ubrań... z całym szacunkiem ale założyć się tego nie da i oczywiście nie chodzi o rozmiar, bo z tym nawet w miare trafia, ale wygląd tych ubrań ma wiele do życzenia.. i generalnie zupełnie nie mój gust. Dostałam już z 3 golfy - a nie cierpie golfów, bo nie lubię pod szyją mieć tak zabudowane, białą puchową czapkę - a unikam czapek, noszę wtedy kiedy już na prawdę mróz doskwiera solidny i pare innych nie użytecznych dla mnie bluzek.
 
Planuje 80+ bądź 102 :) wole mieć na dłużej . No i ja kupuję tez stojak żeby się nie chyba po cc i było mi wygodniej
 
reklama
Nawet nie wiedziałam że wanienki też mają rozmiary. Ja swoją mam w tym "kombajnie" i jest naprawdę mała, na dodatek profilowana, pewnie nie starczy na zbyt długo :-/
 
Do góry