reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

Płyny do płukania. Co do prania to płyny do płukania te dla dzieci odradza się stosować piorąc ubranka dla niemowlaków.
Cała idea prania dla niemowlaków polega na tym, żeby było jak najmniej chemii. Dlatego pierze się nie w zwykłych Vizirach, tylko hipoalergicznych oraz ustawia na płukanie 2 razy, żeby wypłukać co się da - i tutaj mamy mają wybór - albo proszki albo płyny do prania, ale wybór zależy od pralki jaką masz. My jak rok temu kupowaliśmy pralkę Simensa EcoBubble to gość odradzał używanie płynów do prania - ze względu na rodzaj pralki.

Płyny bezpiecznie stosować po 3 miesiącu czy też wtedy, gdy widzimy, że dziecko nie ma uczulenia :) Na start jednak - zgodnie z tym co mi radzono - mam intuicję, żeby odpuścić sobie płyny do płukania :)

Ja jestem przeciwnikiem trzymania dziecka w sterylnych warunkach i moje na pewno będzie nie raz ufajdane po szyję - ale przemawia do mnie fakt tego, że niemowlaki są wyciągane ze sterylnego środowiska i do bytowania na zewnątrz muszą się przyzwyczaić. I im mniej chemii wtedy - tym lepiej :)

Ja wszystkie ciuchy, które dostałam przeprałam w Dzidziusiu, w 100 stopniach z podwójnym płukaniem. Jestem bardzo zadowolona z tego proszku, bo jest bezzapachowy. Przeprasowałam i są super. Na początku kwietnia przepiorę jeszcze raz te z rozmiaru do 56 cm, żeby były gotowe na przyjście Małej.

W Tesco są teraz promocje na pieluchy Pampersowe.

Wyprawka apteczna. Ja mam pytanie do mam, które kompletowały już wyprawkę apteczną i podczytywały coś w sieci.
Jakie marki, rodzaje następujących produktów polecacie - lub czytałyście, że są najlepsze?
Chodzi mi o:
- wkładki laktacyjne
- podkłady poprodowe
- podpaski poporodowe
- chusteczki nawilżane do pupy dziecka
- gruszka do nosa/aspirator
- maść na sutki

?
Ja słyszałam że wkładki laktacyjne bardzo chwała sobie z Johnsons i z TT (ja kupiłam TT)

Chusteczki nawilzane (poczytajcie blog srokao ona tam opisuje składy ) jeśli chodzi o firmy które produkują chusteczki to kiedyś wyczytałam ze najlepsza jest EcoWipes Ews, a jeśli w składzie na opakowaniu zaczyna się woda to od razu odłożyć :)

Maść na sutki to ponoć bephanten jest ok , alantan plus i purelan (ja wybrałam bephanten)

Podpaski poporodowe to nie wiem jakie dobre te największe :p ja zamówiłam chyba z canpola i są spoko wg mnie są szerokie mają skrzydełka i się przylepiaja , bo te z belli to masakra

Aspirator ja kupiłam katarek (każdy zachwycony - chodz ja nie użyje go od początku tylko wtedy kiedy dziecko podrośnie ) na początek będę używać zwykłego tego co się ciągnie buzia :p

Podkłady poporodowe tez zamówiłam z canpolbaby
 
reklama
Jasmina88 ja polecam wkładki laktacyjne tommee tippee (mój nr 1) i dziewczyny kiedyś tu pisały chyba o rossmanowskich, ODRADZAM bella. Do sutków maść bepanthen (maść nie krem), który przyda się też i dla dzidziusia. O aspiratorach już też kiedyś pisałam - gruszka mi się nie przydała w ogóle, na pierwsze miesiące frida była ok, a teraz tylko katarek wchodzi w grę :) Podkłady poporodowe miałam z seni i były ok, innych nie testowałam. Podpaski poporodowe z belli też ok, innych nie znam. Chusteczki nawilżane testowałam po prostu różne... dady biedronkowe uczulały na początku później już ok, pampers i nivea były ok od początku, ale i tak pierwsze miesiące starałam się podmywać tylko pupkę przegotowaną wodą + duże waciki, bo tak jak piszesz lepiej jak najmniej chemii ;)
 
Siasia mówisz ze katarek od początku jest spoko ? Powiem.szczerze ze mnie ten odkurzacz trochę przeraza ale mimo tego i tak kupiłam bo słyszałam wiele pozytywnych opini ze raz i gilki wyciągnięte :)
 
Ewa katarek testowałam tylko na większym dziecku i pisałam, że teraz się nic innego nie sprawdza już na takim ruchliwym maluchu. Nie wiem jak przy maluszku, ale myślę, że krzywdy nie zrobi, bo tam są specjalne zabezpieczenia przed za mocnym wysysaniem :) zresztą jak podłączysz to zobaczysz, że to wcale takie straszne nie jest :) Ja raczej będę używała katarku jak będzie potrzeba, bo do fridy trzeba mieć moc ;) Poczytam jeszcze na opakowaniu czy są jakieś przeciwwskazania. O, a właśnie mi się przypomniało, że bratowa używa przy 8-miesięcznym dziecku :)
 
Fura Kuby. Do tego mamy spacerówkę i fotelik.
 

Załączniki

  • 1455286241386.jpg
    1455286241386.jpg
    50,1 KB · Wyświetleń: 71
reklama
Do góry