reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

reklama
Szczerze te foteliki do wanienki mnie przerażają , tzn je się chyba używa jak dziecko jest już większe ? Ale czy to wygodne ?

A tak z innej beczki . Właśnie wyczytałam na wp ze ikea niezwlocznie wycofuje lampy sufitowe które są zagrożeniem ponieważ zgłoszonych było kilka przypadków ze spadły komuś na głowę i były dosyć spore obrażenia. Ja mam taką lampę cholera dziś ja demontujemy. Zobaczcie czy Wy takich nie macie - można zwrócić do ikei bez paragonu i dają zwrot kasy.
http://finanse.wp.pl/martykul.html?wid=18155936&kat=1033781
 
Ewa, no właśnie nie wiem dokładnie jak to się używa i kiedy. Dostałam, ciocia sobie zachwalała przy każdym wnuku.

O kurde, ale historia z tą lampą.
 
Ja mam 84, bo stojak dostaliśmy, więc do niego dokupowałam. O taką mam: http://www.patiimaks.pl/produkt/wanna-84cm-hipcio-8436-okt w białym kolorze, bez odpływu kupiliśmy, bo są takie z odpływem też. I dostałam od cioci takie coś do wanienki: http://www.patiimaks.pl/produkt/fotelik-do-kapieli-mis-ms003-antyposlizgowy-tega nie wiem, czy będę z tego korzystać jeszcze.

Ja mogę dostać od kuzyna wanienkę na stelażu ale słyszałam, że te z odpływem to super sprawa więc nie wiem czy jednak nie zainwestuję ;) co do fotelików to warto taki mieć i używać właśnie przy noworodku, ładnie podtrzymuje małe dziecko, potem staje się raczej zbędny, znajomi nie wyobrażają sobie kąpieli noworodka bez tego :)
 
Co z odpływem to znaczy ze od dołu jest otwór którym można spuscic wodę ? :p
Kurcze jak będę miała.okazję być w sklepie to musze zobaczyc ten fotelik do wanienki .
 
Jej dziewczyny, lecicie. Ja jeszcze nie piorę, nie myśle o tym. Ubranek mam troche, pod koniec miesiąca znowu pojadę cos dokupić. Ale tak mi daliście do myślenia i myśle ze zacznę przepiórkę gdzieś w połowie marca. Myśle ze meble wniesiemy w kwietniu. Także jakoś to trzeba bedzie dograć.
Co do wanienki to nie wiem w jakim mamy rozmiarze, ale mamy taka z odpływem i rurka. Trzeba dokupić stojak. I moze taki wkład do wanienki który podtrzymuje bobasa na leżąco.
 
Płyny do płukania. Co do prania to płyny do płukania te dla dzieci odradza się stosować piorąc ubranka dla niemowlaków.
Cała idea prania dla niemowlaków polega na tym, żeby było jak najmniej chemii. Dlatego pierze się nie w zwykłych Vizirach, tylko hipoalergicznych oraz ustawia na płukanie 2 razy, żeby wypłukać co się da - i tutaj mamy mają wybór - albo proszki albo płyny do prania, ale wybór zależy od pralki jaką masz. My jak rok temu kupowaliśmy pralkę Simensa EcoBubble to gość odradzał używanie płynów do prania - ze względu na rodzaj pralki.

Płyny bezpiecznie stosować po 3 miesiącu czy też wtedy, gdy widzimy, że dziecko nie ma uczulenia :) Na start jednak - zgodnie z tym co mi radzono - mam intuicję, żeby odpuścić sobie płyny do płukania :)

Ja jestem przeciwnikiem trzymania dziecka w sterylnych warunkach i moje na pewno będzie nie raz ufajdane po szyję - ale przemawia do mnie fakt tego, że niemowlaki są wyciągane ze sterylnego środowiska i do bytowania na zewnątrz muszą się przyzwyczaić. I im mniej chemii wtedy - tym lepiej :)

Ja wszystkie ciuchy, które dostałam przeprałam w Dzidziusiu, w 100 stopniach z podwójnym płukaniem. Jestem bardzo zadowolona z tego proszku, bo jest bezzapachowy. Przeprasowałam i są super. Na początku kwietnia przepiorę jeszcze raz te z rozmiaru do 56 cm, żeby były gotowe na przyjście Małej.

W Tesco są teraz promocje na pieluchy Pampersowe.

Wyprawka apteczna. Ja mam pytanie do mam, które kompletowały już wyprawkę apteczną i podczytywały coś w sieci.
Jakie marki, rodzaje następujących produktów polecacie - lub czytałyście, że są najlepsze?
Chodzi mi o:
- wkładki laktacyjne
- podkłady poprodowe
- podpaski poporodowe
- chusteczki nawilżane do pupy dziecka
- gruszka do nosa/aspirator
- maść na sutki

?
 
reklama
To ja po świętach planowałam dopiero łóżeczko rozstawiać :p apropo ciuszków to najmniejszy rozmiar mam 56, nie mam nic w 50 i nie wiem czy nie kupić z jakiś dwóch bodziaków ew.

Co do wanienki to stelażu planuje nie kupować, bo wujek (stolaż) obiecał zrobić mi taką drewnianą nakładkę na wanne, żeby na tym stawiać wanienke.
 
Do góry