reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

No ja ogólnie się nie dowiadywalam nic w tych kwestiach ale jeśli coś sprzedają w sklepie dla dzieci to raczej muszą mieć na to pozwolenie . Myślę że chodziło tu o płyny do płukania typu silan itp . Ale z tego co wiem to mamy i w takich plucza (jakiś bardzo delikatnych) .
 
reklama
Ja kosza nie będę miała, kupie zapachowe worki na pieluszki, pielucha do pachnącego worka i najwyżej to do zwykłego innego kosza pieluszkowego będzie się je wyrzucać a później z domu. Siostra tak praktykowała i wcale nie było nic czuć, a kosz stał w kuchni.

o płynach na razie gromadzę wiedzę jaką przekazujecie :D później będę kupować.

Ewa sterylizator to ten do mikrofali?

Malutka czekam na zdjęcie wózka :D
 
No ja ogólnie się nie dowiadywalam nic w tych kwestiach ale jeśli coś sprzedają w sklepie dla dzieci to raczej muszą mieć na to pozwolenie . Myślę że chodziło tu o płyny do płukania typu silan itp . Ale z tego co wiem to mamy i w takich plucza (jakiś bardzo delikatnych) .

Bardziej chodziło mi o to czy można płukać ciuszki od samego początku czy dopiero od jakiegoś wieku dziecka. Generalnie to ja do póki nie zobaczyłam w sklepie płynu do płukania Lovela to nawet nie wiedziałam, że takowy istnieje, myślałam, że jest tylko proszek :p
 
Tez się zastanawiam nad tym koszem na pieluchy i sama nie wiem :/ miałam je wywalić na balkon do kosza a mąż po robocie by wynosił a później na wieczór . Nie wiem już sama w sumie to nie jest jakis wielki wydatek no nie ? A masz jakieś linki coś upatrzonego?
Myślałam nad tym: https://www.mall.pl/kosze-pieluchy/tommeetippee-sangenic-wklady-4-szt-pojemnik-gratis

Ja piorę w Loveli, mam płyn i proszek :) Właśnie wstawiłam drugie pranie: niebieskie ciuszki się piorą :)
 
No ja pranie zamierzam rozpocząć w połowie marca, mniej więcej - na wtedy planuje że mąż poskłada mi komode i będę miała w co pakować ubranka.
 
Malutka fajny ten kosz , ja w sumie nie przeglądałam żadnych - ale nie mam.co do roboty to mogę poszperać :) ten Twój sobie dodam do zakładek
 
Ja piorę teraz, pewnie raz jeszcze to zrobię w kwietniu. Ale teraz mam siły na prasowanie i chęci jeszcze. A potem to różnie. Komodę mam to pochowam sobie ładnie.

Ale nadal nie wiem, jaki system układania ciuszków przyjąć. Mam duży dylemat. W komodzie na pewno na razie tylko 56 i 62 rozmiary. Potem doniosę 68, jak urośnie Młody.
 
reklama
Do góry