reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

Jak ja Wam zazdroszczę, że dostałyście tak dużo rzeczy od rodziny i przyjaciół. My ze względu na odległość nie otrzymujemy takich prezentów, koszty wysyłki mogą odstraszyć. Jesteśmy cały czas w fazie zakupów. Oczywiście rodzice mojego męża kiedy byli u nas na święta to przywieźli kilka ubranek ze sobą w ramach prezentu, no i nie obyło się bez datku na wózek ;) Jednak wiemy, że musimy liczyć wyłącznie na siebie.

Jeśli chodzi o wózek… to ja też uważam, że sam kocyk wystarczy. Zamówiłam również zestaw z minky. Dodatkowo zakupiłam do gondoli taki profilowany materacyk (zdjęcie poniżej). Z jednej strony ma przewiewną siateczką a z drugiej - polar.

Co do smoczka… to zamówiłam tak na wszelki wypadek z firmy NUK. Chciałam tylko wspomnieć, że nie jestem zwolenniczką smoczków, bo to przez nie nabawiłam się wady zgryzu. Po prostu moja matka nie widziała w tym nic złego, że 4-5 latka bawi się nadal smokiem. Jak ortodontka mnie zobaczyła to nie miała wątpliwości skąd się to wzięło. Przestrzegam przed niedopatrzeniem, bo dzieci w szkole potrafią być okrutne.

Co do zakupów… to zamówiłam trochę ciuchów sezonowych, bo we wrześniu chcemy polecieć do Polski żeby zameldować Małą u dziadków i wyrobić jej ten dowód tymczasowy lub paszport.
Kilka dni temu przyszedł do nas fotelik/nosidełko z Maxi Cosi Cabriofix plus ta baza z Isofixem - EasyFix. To jest bardzo pomysłowe rozwiązane, bo urządzenie wydaje sygnał dźwiękowy kiedy niepoprawnie wsadzisz w to fotelik.

A co do pieluszek, czy któraś mama z Wysp może wyrazić swoją opinię? http://www.motherandbaby.co.uk/reviews-and-shop/toiletries/disposable-nappies Z góry dziękuję :)
2816.jpg
 

Załączniki

  • 2816.jpg
    2816.jpg
    71,4 KB · Wyświetleń: 76
reklama
Dobra, analizowałam chyba tydzień, czytałam, szukałam, pytałam. I znalazłam. Płyn do kąpieli. Uff - w takim tempie mogę nie zdążyć do maja. Zależało mi na tym, żeby ów płyn nie był emolientem. Od emolientów odstrasza mnie olej mineralny w składzie, często parafina, która jest w zasadzie ropą naftową. Zależało mi też na tym, żeby w składzie nie było środków wysuszających typu SLS, parabeny, itp.

Wybrałam dwa płyny, które będę stosować na zmianę albo jeden po drugim, zobaczymy:
1. Pat&Rub Szampon i płyn do kąpieli dla niemowlaków i dzieci
2. Babydream Pielęgnacyjny płyn do kąpieli
 
Jak ja Wam zazdroszczę, że dostałyście tak dużo rzeczy od rodziny i przyjaciół. My ze względu na odległość nie otrzymujemy takich prezentów, koszty wysyłki mogą odstraszyć. Jesteśmy cały czas w fazie zakupów. Oczywiście rodzice mojego męża kiedy byli u nas na święta to przywieźli kilka ubranek ze sobą w ramach prezentu, no i nie obyło się bez datku na wózek ;) Jednak wiemy, że musimy liczyć wyłącznie na siebie.

Jeśli chodzi o wózek… to ja też uważam, że sam kocyk wystarczy. Zamówiłam również zestaw z minky. Dodatkowo zakupiłam do gondoli taki profilowany materacyk (zdjęcie poniżej). Z jednej strony ma przewiewną siateczką a z drugiej - polar.

Co do smoczka… to zamówiłam tak na wszelki wypadek z firmy NUK. Chciałam tylko wspomnieć, że nie jestem zwolenniczką smoczków, bo to przez nie nabawiłam się wady zgryzu. Po prostu moja matka nie widziała w tym nic złego, że 4-5 latka bawi się nadal smokiem. Jak ortodontka mnie zobaczyła to nie miała wątpliwości skąd się to wzięło. Przestrzegam przed niedopatrzeniem, bo dzieci w szkole potrafią być okrutne.

Co do zakupów… to zamówiłam trochę ciuchów sezonowych, bo we wrześniu chcemy polecieć do Polski żeby zameldować Małą u dziadków i wyrobić jej ten dowód tymczasowy lub paszport.
Kilka dni temu przyszedł do nas fotelik/nosidełko z Maxi Cosi Cabriofix plus ta baza z Isofixem - EasyFix. To jest bardzo pomysłowe rozwiązane, bo urządzenie wydaje sygnał dźwiękowy kiedy niepoprawnie wsadzisz w to fotelik.

A co do pieluszek, czy któraś mama z Wysp może wyrazić swoją opinię? http://www.motherandbaby.co.uk/reviews-and-shop/toiletries/disposable-nappies Z góry dziękuję :)
Zobacz załącznik 746340
Używam tych mamia aldikowych na podopiecznej i do niedawna myślałam że to pampers bo są tak fajne. I na swojej małej też mam zamiar ich używać.
 
Ewa90 właśnie dlatego kupiłam w Ikei pościel z kołdrą włącznie, bo Ikea ma mniejszy rozmiar i te wszystkie 120x90 w łóżeczku 120x60 to kupa pieleszy (ikea ma jakieś 110x75)

Ewelina mam nadzieję, ze wózek dotrze z Allegro :wink: bo kupiłam wszystko z bazą włącznie i temat zamknięty; jedynie bazę do swojego auta potrzebuję (dla męża była) a nie mam jak on isofixu na przednim fotelu, no i trudno noworodka na tylnym wozić, więc muszę bazę isofix do wpięcia pasami mieć, żeby nie przypinać za każdym razem; tylko torby nie kupiłam , bo brzydal i prasolki, bo czarnej nie przykleję do biało-różu (dramat);

Malutka , Itucha smoczki kupiłam, takie „ortodontyczne”; syn lubił a córka nie… teraz zobaczy się, ale szukać nie będę po nocy po aptekach- 2 mam :cool2: każde dziecko jest inne;


Do wózka nie wkładałam żadnej pościeli (pościel to w łóżeczku czy kołysce), a w wózku kocyki, pieluchy , może być ta poduszka klin i tyle… W dzisiejszych czasach są też na mrozy śpiworki do wózków, a kołderki to nasze matki wkładały, bo nie było :cool2:można coś grubego na spód celem izolacji i na wieczory, no ale raczej nie pierzynę na wierzch :cool2: można prześcieradełko w celach higienicznych, no ale to nie łóżko – tak uważam. Rodzimy na wiosnę, a latem to dzieciak leży w pampersie, koszulce i pod tetrą :wink: tak się to skończy zapewne.

Kupiłam rożek, ale wkład sztywny nie- przy poprzednich dzieciach w ogóle wkładu nie uzyłam- nie wiem na co to komu, niewygodne takie.


Ubranek mam jedną szufladę i uważam, ze wystarczy – przy niektórych szalejących mamusiach to wygląda dość ascetycznie, bo skarpetek tylko 10 par, body może z 10 włącznie i reszta podobnie typu śpioszki; Nie kupuję oczywiście bucików jakby co :happy: nie mam też od kogo dostać ciuszków, bo wszyscy mają duże dzieci, jedynie kuzynka zwróci mi co dostała po mojej córce, bo zachomikowała na widać taką okazję :elvis: ale nie narzekam, jest dobrze :cool2:
 
Wiecie co mi znajoma powiedziała ? Że w pieluszkach pampers jest chlor i ropa naftowa w składzie .. czy któraś z Was wglebiala się w składy poszczególnych pieluch?
 
Maui - ja też nie mam wiele ciuchów i nie zamierzam mieć. Kupiłam dwa rozmiary 56 i 62. Po 5-6 sztuk bodziaków, śpiochów, pajaców, półśpiochów, kaftaników,koszulek, spodenek - trochę na długi, trochę na krótki rękaw. A i tak wyszło mi coś ponad 300 zł. Zmieści się to w jedną szufladę - tak jak i u Ciebie. Już więcej nic nie kupię do porodu. Po pierwsze dlatego, że nie wiem, jakie urodzi się dziecko rozmiarowo. Nie ma sensu kupować tylu ubrań w jednym rozmiarze, które dziecko ponosi tydzień dwa. Po drugie dlatego, że niezbędne rzeczy na wyjście ze szpitala ma, więc lipy nie będzie :D, po trzecie zawsze mogę dokupić. Z netu przesyłka przychodziła mi w ciągu następnego dnia po zamówieniu, pod nosem mam Pepco, mąż jest codziennie w mieście, bo w pracy do pracy...można dokupić na bieżąco. Od nikogo też nic nie dostaliśmy, sami kompletujemy wszyściuteńko od zera. Nie wiem, jakoś tam albo znajomi posprzedawali, albo nas nie lubią, bo dzieci małe mieć mają. :)

Ewa90 - czytałam że masz też Oilatum? Pieluch nie analizowałam. Kupiłam na razie jedną małą paczkę do szpitala Pampersów zielonych. A potem chyba będę używać, tfu, moje dziecko będzie używać biedronkowe Dady. Jak przetestujemy i okażą się ok.
 
reklama
Do góry