reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

Do wózka znajoma szyję mi minky z letnim wypełnieniem. Mam dużo kocyków, grubych, cienkich na pewno wystarczy. Ciuszków dużo dostałam wiec najpierw piore je w normalnym proszku by dobrze się wyprały a w marcu przepiore je w płynie dla dzieci i wyprasuje.
 
reklama
Ja słyszałam znów, że smoczki nie są takie straszne jak je malują, lepiej przez pierwsze 3 tygodnie ich nie używać a potem stosować do usypiania ale nie pozwolić aby dziecko z nimi spało, ja mam 2 smoczki aventu i 2 canpolu :)
 
Ewa na to pięknie liczę :) najgorzej zacząć, później jak widać efekty nawet te małe to już co innego. :)
Tym bardziej, że mąż sam robi i co chwile powtarza "moja córcia będzie mieć śliczny pokoik, to dla niej to robię" hehe to jakoś mi lepiej.

Chwilowo wstrzymałam się z kupowaniem ubranek :) jakoś w necie nic mi się nie podoba, za to moja siostra dalej szaleje co chwile tylko przesyła mi zdjęcia co nakupowała, bo niestety mieszka w uk.

Za to już chyba postanowiłam, co do łóżeczka koncepcja się zmienia i będzie to z opcją tapczaniku takie jak niektóre z Was mają :) mąż stwierdził, że dla córci takie księżniczkowe bardziej będzie, hehe no ale do momentu zakupu jeszcze zdanie może się zmienić :)
 
Ja pościeli to wózka nie planuje kupować. Syn urodził się pod koniec sierpnia i podczas jesieni używałam jedynie prześcieradła do wózka (można zastąpić pieluszka) i kocyka. Później dziecko miało kombinezon jesienny a następnie zimowy. Teraz będzie się zbliżalo lato wiec wystarcza kocyki. Kupuje cienki minky a po starszym synku mam kilka grubszych i dwa cienkie bawełniane.
 
Uff zamówiłam kocyki minky wczoraj, dzis pytacie o rozmiar, a ja oczywiście nie wiem;D doczytałam: do łóżeczka 75/100 a do wózka 65/75 :) oby dwa z cienkim wypełnieniem. W poniedziałek mam odebrać, zobaczymy jak to wyjdzie. A i do kocykow zwykle poduszki takie dla niemowlaka czyli bez grubego wypełnienia.
 
Dzięki Dziewczyny za info o allegro - często kupuję, ale nigdy nie przyszło mi do głowy czytać moich praw :D

Ja do wózka mam kupione dwa prześcieradła na zmianę i chciałabym kupić taką poduszkę motylka, która ponoć jest dobra, bo dziecko tak głową na początku nie szura na prawo i lewo, a u mnie tyle wybojów, że podejrzewam, że się sprawdzi. Uzywać jej mżna właśnie chyba od początku.
Kocyki w ogóle planuje kupić 3 - i używać czy to do wózka, czy do auta, domu czy łóżeczka - Minky, Polarowy i taki z mięciutkiego materiału (ale nie wiem co to za materiał).

Przyszła mi dzisiaj też chusta elastyczna Tula Oats, którą zlicytowałam na Allegro za 70 zł i względem porad, które słyszałam - na start jest dobra. Podoba mi się też, że jest w takim kolorze. Zobaczymy :D

Mam wrażenie, że jestem ostatnio strasznie na maxa wybredna, albo od nadmiaru przewraca mi się w głowie. Sama nie lubię rzeczy, ubrać, które są kontrastowe, z dużą ilością napisów czy w jakiś barwach bardzo mocnych.
Mam dylemat w ogóle z wzorami - czy to pościeli czy Minky czy czegokolwiek. Mam swój gust i wszystke rzeczy jakie przeglądam są dla mnie albo za bardzo wzorzyste, kolorowe i wydumane albo co drugi sprzedawca takie oferuje i wszędzie tylko gwiazdki, sowy, cupcake's, słonie... I chyba oszaleję.

Podostawałam furę ubranek w ilości nie do przebrania od koleżanek i teraz jak je wszystkie przeprałam wyszły mi takie ilości wszystkiego, że ubrania 0-6 mieszczą mi się w 8 kontenerach plastikowych (!) Nie mam gdzie tego nawet trzymać. Więc zrobiłam dzisiaj selekcję wszystkich rzeczy - wybrałam tylko te, które mi się podobały - i resztę oddam dalej. Akurat mam koleżankę, która też czeka na dziewczynkę.
 
Itucha co do smoczków to tak jak piszesz. Do zasypiania jest dobry a najgorsze jest jak się tak przyzwyczai dziecku wypadnie w nocy i budzi się płacze za smokiem. A dziecko jak wpadnie w głeboki sen to smok sam wypada.
 
Moja corka byla bezsmoczkowa i to wcale takie fajne nie bylo :( nakupowalam roznych smoczkow i zaden jej nie pasowal... Tylko cyc. Czasem dobrze jest miec cos co dziecko uspokoi a cycka nie zawsze i wszedzie mozna dziecku dac :p Jak takie standardowe nie przypasuja to mozna probowac kauczukowy, bo podobno szybciej dzieci lapia ;)

Do gondolki, jak juz pisalam kiedys, poscieli nie kupuje, bo szkoda kasy. Kocyk, spiworek, a w razie upalow pielucha wystarczy :) pod spod kladlam pieluche flanelowa, zeby sie wozek nie zapaskudzil jakas awaria ;)
 
reklama
Do góry