reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyprawka i inne zakupy dla naszych Maluszków

Dziewczyny dopiero weszłam w ten wątek i nie wiem czy była o tym już mowa, ale kupcie koniecznie spirytus 70% do smarowania pępka aż odpadnie i czopki p/gorączkowe dla noworodków z paracetamolu. Pediatra mojego Maćka mi mówił, że nie ma nic bardziej wkurzającego niż matka szukająca w nocy lekarza z powodu gorączkującego dziecka, która nie dała mu wcześniej czopka. Położna na szkole rodzenia też mówiła, że takie czopki muszą być w każdej lodówce! :)
Co do innych zakupów, to ciuszki mam po Maćku, ale przede mną kupno łóżeczka, wózeczka, bujaczka itp. bo wyobraźcie sobie, że Maciek wszystko tak poniszczył, że nie ma mowy, żeby mogła tego użyć :( Ale za to fotelik samochodowy już mam i jestem z niego bardzo zadowolona!
Loja ja uważam takie łóżeczko za świetną rzecz! Oczywiście nie do spania na stałe, tylko do zabierania w podróż!!!!!!! Na stałe nie, bo dziecko sobie kręgosłup poniszczy, ale na podróż idealne. Nie wyobrażam sobie jak bym mogła gdzieś z Maćkiem pojechać gdybym nie miała takiego łóżeczka. Tylko jedna uwaga - kup największe jakie się da, bo Maciek dość szybko przestał sie w swoim mieścić.
 
reklama
Mamuska dobrze wiedziec z tymi czopkami ... :)
A jesli chodzi o pepus to znalazlam w sklepie takie waciki nasaczone juz tym spirytusem :) ... ale spirytus 70 % i tak pewnie kupie jeszcze :)
 
Dzięki za opinie :) łóżeczka oglądałam tylko w necie - w takim razie dam sobie spokój :)
 
Dziewczyny ja tez mam dopiero 3 rzeczy ,lozeczko, i lezaczek (bo od znajomych ;D ) a tak to nic !!! w takim razie ja tez od sierpnia zaczynam zakupy ;D
A co do tego lozeczka turystycznego to kumpela ma takie (ale nie wiem jakiej firmy ) i bardzo sobie chwali :) mowi ze jest bardzo przydatne jak sie wyjezdza vczy nawet podrzuca dzieciaczka do rodzicow ;) bo ma wtedy swoje lozeczko i moze sie spokojnie wyspac, to samo z wypadami na weekendziki czy wakacje. ono jest fajnie pakowane i robi sie z niego taka walizeczka ;) Ja mysle ze sie zdecyduje na nie choc nie w pierwszej kolejnosci bo tu lozeczko mamy a i w polsce w domu dostalismy tez jedno w spadku wiec bedzie na nas czekac jak bedziemy na odwiedziny przyjezdzac :laugh:
a co do tych czopkow to dobrze wiedziec :)
 
Mamuśka dobrze wiedzieć o czopkach... fajnie że są u nas na wątku doświadczone mamy :)
A co z wypelnieniem pościeli? Żadna z Was jeszcze nie kupowała, nie orientujecie się czy lepszy ten poliester czy anilana?
 
Cieszę się, że się przydałam  ;D
A co do wypełnienia pościeli to nie mam pojęcia, bo mój Maciek zawsze w domu spał pod kocykiem, bo tak mamy ciepło w mieszkaniu.
 
Ja miałam w pościeli wypełnienie z poliestru hypoalergicznego i byłam zadowolona :)
jak będziecie kupowały pościel zwróćcie też uwagę żeby była przeszyta w kilku miejscach lub pikowana ma to duże znaczenie w praniu bo potrafi się skulkować a prać trzeba dosyć często ;D
 
Ines niestety jeszcze sie nie znam na wypelnieniach poscieli :D ... ale zapewne bede pytac o wszystko mozliwe, ale jakbys cos wczesniej wiedziala to daj znac :)

Czarodziejka super ciuszki ... rekawiczki wymiatają :D

MOja mama zaczela zakupowe szalenstwo ;) .... kupila Dawidkowi taki cieplutki blekitny kombinezonik z czapeczka :) ... pokaze Wam jak juz go dostane .. jak narazie moja mama stwierdzila ze pokupuje i wtedy da ;) :D
 
reklama
Do góry