reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla noworodka od A do Z ;)

reklama
Możesz zrobić tak jak ja, będę mała mylą hippem ale będę też dolać do wody oilstum żeby jej skórę natluscic.ja z kolei
Jestem zakochana w zapachu kosmetyków hippa i nie słyszałam żeby kogoś uczulily
 
Moja Jule kąpali w szpitalu w tym lawendowym J&J i tak mi się ten zapach podoba. Może powącham Hippa, bo jeszcze tego nie robiłam.
Tez o tym co piszesz pomyślałam, bo kiedyś Julce tak dermatolog zaleciła.
 
oomamba - fajny ten komplecik :)
JA nie przeglądam ubranek, bo mam sporo a jak czegoś zabraknie to na bieżąco kupię. U mnie niebezpieczne jest przeglądanie ubranek, bo zawsze coś wynajdę.

slonko - ja na początek oilatum będę stosowała do kąpieli i to wystarczy. Już nie trzeba oliwki. Pamiętam, ze przy Kubie 2x500ml starczyło mi na 3 miechy. Później przerzuciłam się na Nivea. Teraz też tak zrobię. Do pupy mam Nivea i sudocrem, na dwór też Nivea.
Generalnie uważam, że wybór kosmetyków to trochę wróżenie z fusów. dopiero jak się zacznie stosować, to się okaże jak dzidziuś reaguje.
Też słyszałam że J&J często uczulają.
 
Ja szukając odpowiedniego materaca natknęłam się na forum na taką opinię. Dziewczyna pisała, że była w szoku, bo jak odwróciła materac to pełno było czarnych robaków. Bleeee. Może to jedna taka opinia, ale takiego materaca już nie kupię.
Ja zastanawiam się nad lateksowym albo lateksowo-kokosowym.

Dziewczyny czy kupujecie dla maluszków sweterki/bluzy na początek? Cholernie drogie są, a podejrzewam , że założę raptem kilka razy o ile w ogóle założę. Mam prawie same pajacyki, bawełniane i welurowe, gdy założę body z długim rękawem + pajacyk to już sweterki/ bluzy zbędne ,co? Na spacer mam kombinezony .

I jeszcze co do wózka? Kupowałyście pościel? Jakoś pościel do mnie nie przemawia, zastanawiam się nad kocykiem. A specjalny śpiworek do wózka- gondoli jest konieczny? Czy wystarczy ocieplenie od dołu + kombinezon+ kocyk lub nawet dwa + przykrycie do wózka (bez śpiworka)?
 
Bluzy sweterki jak najbardziej ale rozpinane i bez kaptura na poczatek.

Poscieli do wozka niee wg mnie bez sensu. Dziecko w kombinezonie plus przykrywka na gondole plus ew kocyk a wrazie ostrego wiatru i przymusowego spaceru folia od deszczu
 
Na stronie J&J można,zamówić sobie darmowe próbki. Chyba sa 4 kosmetyki i prawie sprawdzi się czy uczulają. U nas przy Nikoli się nie sprawdziły a wysuszyly jej jeszcze bardziej skórę i trzeba było kąpać w emolientach. Teraz Amelie odrazu będę kąpać w medidermie a po 6 mscu w ziajce 2w1 żeby obie już miały to samo i mogły razem chlapac się w wannie ;)
 
reklama
Ja mam kilka sweterkow, z nich sie szybko nie wyrasta. Mam kilka bodziakow z krotkim rekawkiem i na to planuje czasami sweterek.
Co do poscieli do wozka - wg mnie nie ma sensu. A jak zajdzie potrzeba to mozesz rozek rozwinac i jak kolderka mala jest:-)
 
Do góry