reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla naszych Maluszków ♥

Bardzo przydatny post!

Kąpiesz w emulsji a potem używasz balsamu nawilżająco-natluszczajacego tez pharmaceris?

Przy przewijaniu tez tego balsamu zamiast innych maści? Mi znajoma polecała na początek kupić najłagodniejsze, a potem przerzucić sie na ziajke, bo jest tania i bardzo dobra.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Dokladnie , najpierw kąpię w emulsji do kapieli , ewentualnie kremowego zelu do mycia ciala (jeden i drugi kosmetyk jest od 1 dnia życia) , a później uzywam preparatu natluszczajacego 3w1 (jest bardzo tlusty, na zmiany AZS rewelacyjny , ale do smarowania mozna go uzywac dopiero od 6 miesiaca)
Co do pupki. W dzien bepanthen baby. Na noc masc robiona z kwasem borowym.
 
reklama
Kurczę zwariować można, serio [emoji846] bo od kilku osób juz słyszałam, ze żadnych zasypek na pupę tylko krem np ziajka a na sam początek jakiś najdelikatniejszy krem


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Lisia ja osobiscie nie polecam zadnych zasypek tylko make ziemnaiczana. Do pol roku stosowalam masci , a pozniej mniej.wiecej do roku make, a pozniej juz nic , bo skora radzi sobie sama.
Co do emolientow , moze sa drogie, ja przetestowalam kilka i polecam tylko te z pharmaceris emotopic seria E. Cenowo jak kazdy inny emolient. Ale to fakt ttzeba znalezc swoj zloty srodek. Ja nie neguje, ani nie zachecam. Moge jedynie napisac swoja opinie , ktora oparta jest na doswiadczeniach z zycia mojego dziecia, ale doszlam do tego sama, czytajac sklady, zdobywajac probki i tych preparatow nie zmienie :-)
 
Dziewczyny mam laickie pytanie i zagwozdke, wiec poradzcie z doswiadczenia - lepiej kupic zwykla komode + przewijak, czy lepiej komoda z "wbudowanym" miejscem do przewijania?
 
Dziewczyny mam laickie pytanie i zagwozdke, wiec poradzcie z doswiadczenia - lepiej kupic zwykla komode + przewijak, czy lepiej komoda z "wbudowanym" miejscem do przewijania?
Nie pomogę bo przewijak miałam na łóżeczku.

cb7wugpju04jz4q8.png
 
Ja miałam przewijak ikea spoling Fajna rzecz ale mnóstwo miejsca zajmuje Przy pierwszym dziecku bardzo przydatne wszystko pod ręką Teraz przy drugim poradzę sobie z przewijakiem na łóżeczku turystycznym i zwykła szafka nocna na kosmetyki.
 
Dziewczyny mam laickie pytanie i zagwozdke, wiec poradzcie z doswiadczenia - lepiej kupic zwykla komode + przewijak, czy lepiej komoda z "wbudowanym" miejscem do przewijania?

Ja mam przewijak komodę z ikei taki składany. Jak przestanie byc użyteczny jako przewijak ro sie składa gore i zostaje komoda po prostu [emoji846]
1472493092-zkhcub.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A jeszcze tak dla zobrazowania przytoczę wam historie z oddziału położniczego po narodzinach mojej córki. Córa miała plamy cała czerwona.. codziennie było ich więcej.
Położne przerażone kazał mi smarować i kąpać w emolientach.
Ja wiedziałam że to rumień noworodkowy.. nie smarowałam niczym.. samo zeszło po kilku dniach.. także ten. . [emoji23]

Czytać czytać czytać. Wiedza to potęga :)

cb7wugpju04jz4q8.png

No nam kazały w szpitalu kupić emolium bo dziecku złaziła skóra.... I chociaż wcześniej wiedzieliśmy że nie będziemy używać emolientów, to posłuchaliśmy myśląc że położne chyba wiedzą co mówią.

Użyliśmy może ze 2 razy.
Skóra sama doprowadziła się do porządku.
 
Do góry