reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla maluszków i ich mam

Toś mnie Mju pocieszyła. Mam nadzieję, że w 40 stopniach nie puści choć do pierwszego założenia. :dry: Zresztą majątku nie kosztowała, więc się nie będę martwić.

Aneczko no ja się zastanawiałam czy nie obciąć na pół ale w sumie szkoda. Więc kupię drugi mniejszy:cool2:

EFE to Cie pociesze bo ja piore w min 60 - a raczej w 90 pościel więc może w 40 nie puści :tak:

A ja wykukałam na allegro taka koszulke ale zastanawiam sie czy do szpitala to wypada :baffled: ale do domu to sobie kupię :tak:
Koszulka do karmienia Alles Mama Sweet r.L 40 NEW! (664110547) - Aukcje internetowe Allegro

Dziewczyny a ze szpitala to sie wychodzi z takim brzuszkiem jak był mniej więcej w 6 miesiącu - przynajmniej ja tak miałam, więc najlepiej sie sprawdzają ciuchy ciążowe jeszcze na wyjście]

KARINCIA jeśli możesz miec dwoje rzeczy w szpitalu to rożek sie bardzo przydaje - ja nie wzięłam i położne kazały dowieść (to na szczęście było jeszcze przed porodem bo najpierw leżałam na patologii). Zaraz po urodzeniu dzidek jest w niego ciasno otulany i się bezpieczniej czuje
 
Ostatnia edycja:
reklama
A ja wykukałam na allegro taka koszulke ale zastanawiam sie czy do szpitala to wypada :baffled: ale do domu to sobie kupię :tak:
Koszulka do karmienia Alles Mama Sweet r.L 40 NEW! (664110547) - Aukcje internetowe Allegro
Mju tez ją oglądałam bo bardzo mi się podoba ale niekoniecznie pod kątem szpitala...tylko ja się boje z kolei że tego miejsca na pierci tam niezbyt dużo dali...ze będzie szef właził na pierś i bedzie niefajnie...wiem z doświadczenia że jak coś jest uniwersalne to nie na mnie ;)


Efe - a ta posciel to faktycznie ma taki dziwny wymiar jak napisali - 110 szerokości?
 
Mju tez ją oglądałam bo bardzo mi się podoba ale niekoniecznie pod kątem szpitala...tylko ja się boje z kolei że tego miejsca na pierci tam niezbyt dużo dali...ze będzie szef właził na pierś i bedzie niefajnie...wiem z doświadczenia że jak coś jest uniwersalne to nie na mnie ;)


Efe - a ta posciel to faktycznie ma taki dziwny wymiar jak napisali - 110 szerokości?

Kurcze, masz rację z tym wymiarem.... a na początku karmienia to lepiej zeby nic nie uwierało ja się nieźle załatwiłam stanikami z H&M bo miały taki plastik z boku, który uciskał i mi się zastój zrobił - całe szczęście nie groźny.

A co do wymiarów pościeli z IKEA to trzeba mieć tez ikeowskie wkłady bo one sa niestandartowe. Z "dorosłą" pościelą jest tak samo :baffled:
 
wiecie, ja właśnie dzisiaj przymierzałam biustonosze Alles i jutro chyba podjadę do sklepu żeby zobaczyć te koszulki też.. sprawdzę, jak to jest z tym rozmiarem :tak: i dam wam znać

Mju, jakbyś miała chwilę i ochotę, to produkty Alles mozna znaleźć w sklepie z bielizną na rogu Mazowieckiej i Świętokrzyskiej albo na Puławskiej. Ja dzisiaj byłam na Puławskiej, jutro może uda mi się wpaść na Mazowiecką, bo tam mają mój rozmiar...
 
kupiłam tą pościel co Efe pokazywała, tyle że mój M. wolał błękitną od różowej (a mi to obojętne);
ale co do ciuchów na wyjście ze szpitala to powiem Wam, że moja mama zarówno po pierwszym dziecku, jak i drugim, weszła w te same co przed ciążą - więc to jednak nie reguła, że się wygląda jak w którymś tam m-cu ciąży; ale osobiście nie będę szykować sobie nic w rozm. 34, raczej asekuracyjnie coś obszerniejszego wezmę;-)
Gosia, dobrze wiedzieć o Alles, też muszę kupić i najpierw przymierzyć;
 
Zmobilizowalyscie mnie do spakowania torby. Zrobie to do konca tygodnia:tak: W dalszym ciagu nie kupilam tego nieszczesnego biustonosza do karmienia. Mierzylam 4 i zaden nie lezal:baffled: Koszule kupilam normalne bo te przystosowane do karmienia wygladaja w wiekszosci jak pozyczone od mojej babci:sorry2:

Papier toaletowy wezme na pewno (polozna powiedziala ze w szpitalu jest taki ze mozna dopatrzyc sie w nim fragmentow gazety:-D) Talerz, sztuce i kubek obowiazkowo biore bo bede jadla to co mi przyniesie mama lub kolezanki. Szpitalnego jedzenia nie tykam. Lezalam 3 razy i nigdy nic sie nie nadawalo do przelkniecia. Na sam zapach robilo sie niedobrze. W ogole nie wiem jak mozna chorym ludziom podawac taki syf i w porcjach jak dla ptaszka! Mam nadzieje ze macie lepsze jedzenie w Waszych szpitalach;-)

Tez mam te 2 komplety poscieli z Ikei co Efe ale jeszcze nie pralam. Mika oprocz nich mam 2 komplety z innych firm z ochraniaczami i sa w neutralnych kolorach wiec beda w miare pasowaly do poszewek w babelki i hipcie. Wyszlam z zalozenia ze czesciej bede prac poszwe na kolderke niz ochraniacze. Poza tym byly tak tanie ze nie spodziewam sie po nich tego, ze beda dlugo sluzyly:tak:
 
karincia moj szpital od razu pakuje dzieciaczki w swoje szpitalne rozki takze jesli twoj szpital ich nie ma to lepiej wziac bo sie bardzo przydaje. Dziecko w rozku jest usztywnione i otakie owiniete ciasno lepiej sie czuje:-D
 
Zmobilizowalyscie mnie do spakowania torby. Zrobie to do konca tygodnia:tak: W dalszym ciagu nie kupilam tego nieszczesnego biustonosza do karmienia. Mierzylam 4 i zaden nie lezal:baffled: Koszule kupilam normalne bo te przystosowane do karmienia wygladaja w wiekszosci jak pozyczone od mojej babci:sorry2:

Papier toaletowy wezme na pewno (polozna powiedziala ze w szpitalu jest taki ze mozna dopatrzyc sie w nim fragmentow gazety:-D) Talerz, sztuce i kubek obowiazkowo biore bo bede jadla to co mi przyniesie mama lub kolezanki. Szpitalnego jedzenia nie tykam. Lezalam 3 razy i nigdy nic sie nie nadawalo do przelkniecia. Na sam zapach robilo sie niedobrze. W ogole nie wiem jak mozna chorym ludziom podawac taki syf i w porcjach jak dla ptaszka! Mam nadzieje ze macie lepsze jedzenie w Waszych szpitalach;-)

Tez mam te 2 komplety poscieli z Ikei co Efe ale jeszcze nie pralam. Mika oprocz nich mam 2 komplety z innych firm z ochraniaczami i sa w neutralnych kolorach wiec beda w miare pasowaly do poszewek w babelki i hipcie. Wyszlam z zalozenia ze czesciej bede prac poszwe na kolderke niz ochraniacze. Poza tym byly tak tanie ze nie spodziewam sie po nich tego, ze beda dlugo sluzyly:tak:
U mnie w szpitalu też jedzenie ochdne.Liczę na pomoc męża i rodziny ,bo nie tyknę tego świństwa.U nas nie ma nawet kuchni szpitalnej tylko catering dowozi jedzenie i zanim wszystko poporcjują to jest letnie albo zimne fu.:baffled:
 
wiecie, ja właśnie dzisiaj przymierzałam biustonosze Alles i jutro chyba podjadę do sklepu żeby zobaczyć te koszulki też.. sprawdzę, jak to jest z tym rozmiarem :tak: i dam wam znać

Mju, jakbyś miała chwilę i ochotę, to produkty Alles mozna znaleźć w sklepie z bielizną na rogu Mazowieckiej i Świętokrzyskiej albo na Puławskiej. Ja dzisiaj byłam na Puławskiej, jutro może uda mi się wpaść na Mazowiecką, bo tam mają mój rozmiar...

GOSIU chodzi Ci o sklep SATINE? Jeśli tak to ja się tam wybieram ale mam plan, że po porodzie. Teraz chcę sobie kupić jakieś dwa bezszwowe - widziałam w necie Medela ma takie i można je kupic w sklepie na Sadybie (Powsińska - w ogóle to się wybieram do tego sklepu bo tani - znalazłam go niechcący na allegro nazywa się Boboland maja tez sklep internetowy i tam jest więcej niz na allegro). A takie ładne biustonosze z fiszbinami chcę kupić jak mi sie laktacja unormuje. Te Alles są na prawdę bardzo fajne - używałam ich jak karmiłam Anielkę (teraz na uszy moge sobie je założyć tak mi biust urusł :baffled: nie wiem co to będzie), nie czujesz się wiecznie jak matka karmiąca, bo to jest po prostu ładna bielizna z funkcją do karmienia a nie bawełniana szmatka na biust
 
reklama
wiecie, ja właśnie dzisiaj przymierzałam biustonosze Alles i jutro chyba podjadę do sklepu żeby zobaczyć te koszulki też.. sprawdzę, jak to jest z tym rozmiarem :tak: i dam wam znać

Mju, jakbyś miała chwilę i ochotę, to produkty Alles mozna znaleźć w sklepie z bielizną na rogu Mazowieckiej i Świętokrzyskiej albo na Puławskiej. Ja dzisiaj byłam na Puławskiej, jutro może uda mi się wpaść na Mazowiecką, bo tam mają mój rozmiar...
A w którym miejscu na Puławskiej jest ten sklep??
 
Do góry