reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYNIKI BADAŃ

Kasiad, powiem szczerze, że w pewnym momenciem, na początku ciąży, byłam lekko rozczarowana, że tylko jedna "fasolka" pojawiła sie we mnie. :-D Ale teraz mam stracha, czy poradzę sobie z jednym. Ty masz do pomocy aż 4 pomocników, więc głowa do góry. Da się wszystko logistycznie rozpracować. Ja na szczęście nie jestem konflikcie, więc wszystko Ok. Pozdrawiam
 
reklama
odebralam wyniki toxo i krzywej cukrowej.

i tak w toxo igg mam 0,01 IU/ml
a w igm 0,08 IU/ml
wiec nie zarazilam sie do tych moich kociat:-D

a cukier naczczo 64,0 mg/dl
a po 75g glukozy i 2 h 100,0 mg/dl

wiec podobno tez nie najgorzej!
 
Też ostatnio miałam wyniki toxo i powiem,ze mam dokładnie taki same jak ty lil kate...pierwsze (przed ciaża) też takie miałam..
Poza tym cieszę sie,ze nie dopadła mnie cukrzyca ciążowa ani żadna anemia...do tej pory to zawsze dobre wyniki miałam...całe szczęscie
 
Cieszę się dziewczyny, że macie dobre wyniki glukozy. Ja na czczo też mam dobre wyniki, ale po 50g po godzinie miałam aż 178(miesiąc temu). Wtedy lekarka kazała mi zrobić tes z 75g glukozy. Wtedy po dwóch godzinach wyszło mi 106, i to już niby było dobrze. Ale ja na wszelki wypadek staram się trzymać diety cukrzycowej (koszmar). Jak byłam w zeszłtym tygodniu na usg 4d to lekarz spytał się mnie czy nie mam cukrzycy. Ja mu powiedziałam jak jest, a on na to "czy trzyma pani diete cukrzycowa?". Czyli chyba dobrze ze ja trzymam. Troszkę się martwię bo ja słabo tyję, no i Dzidzia też zamiast wielkości jak na 30 tydzień to miała na 28 tydzień. Ale staram się myśleć pozytywnie i nie martwić.
 
Hmm... to faktycznie troche dziwna sytuacja, bo dzieciaki cukrzycowe sa zazwyczaj sporo wieksze niz wedlug norm dla danego tygodnia:eek:

ale mysle ze jestes pod dobra opieka i lekarze wiedza co robia. nie mamy wyjscia tylko im zaufac...

moja ginekolog powiedziala mi na oststnim usg ze to juz ostatnie w tej ciazy bo i tak ze wzgledu na dwukratna hospitalizacje mialam ich duzo. a nie do konca jestem przekonana czy w ciemno chce rodzic (tzn nie znajac wymiarow dzieciaczka)
 
Prosze o rade bo niewiem co myslec moja dzidzia dzisiaj na USG wyszla o 1 tydtien i jeden dzien do tylu wazy tylko 1245 gram lekarz mowi ze za malo i za tydzien mam sie zglosic ponownie na USG jak nie przybieze musze isc do kliniki na badania ja od 2 tygodni nic nie przybralam:no:
 
to ze nic nie przybrałas to chyba nie ma znaczenia bo małe moze z ciebie sciagac
moze to nic takiego,dlatego chce sprawdzic lekarz
nie martw sie na zapas
 
własnie przegladnełam cały dział i patrze ze nie ma twoich wynikow glukozy
wiem ze moze byc tak ze przy cukrzycy dzic moze byc duzo za duzy lub za mały sa to jakies dwa typy
tylko to udało mi sie znalezc jako powod jesli takowy jest
hipotrofia wewnatrz maciczna tu masz opis
Polskie Towarzystwo Ginekologiczne
 
irtasia, najwazniejsze zebys sie nie stersowala na zapas!! na pewno nic sie nie dzieje a lekarz po prostu jest czujny. i z tego akurat powinnas sie cieszyc:tak:
 
reklama
Dzieki za pocieszenia . Ja nie mialam badania na cukier bo nikt mi takiego niezaproponowal teraz sie dowiedzialam od kolezanki ze kosztuje 25 euro jestem z niemiec.Bardzo sie boje i rycze jak bubr.
 
Do góry