reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik beta hcg

No proesteron też bardzo niski (norma w ciąży jest powyżej 10, ale najlepiej żeby był taki min. 25ng). Beta spada, prgesteron pewnie też (nie robiłaś wcześniej więc pewności brak) - w mojej ocenie ciąża biochemiczna
No tez mi sie tak wydaje ale zawsze jakaś mała nadzieja z tylu głowy jest, No nic zrobię tak jak lekarz kazał jeszcze raz bete i będzie wiaodmo, a powiedzcie jeżeli by faktycznie spadała to kiedy może nastąpić krwawienie?
 
reklama
No tez mi sie tak wydaje ale zawsze jakaś mała nadzieja z tylu głowy jest, No nic zrobię tak jak lekarz kazał jeszcze raz bete i będzie wiaodmo, a powiedzcie jeżeli by faktycznie spadała to kiedy może nastąpić krwawienie?

Progesteron w trakcie krwawienia jest bliski zeru więc pytanie jak szybko on i beta będą spadać. Wynik nie jest wysoki więc myślę, że w tydzień. Natomiast jak nie daj bób ta beta będzie rosnąć, no to taki progesteron i takie skoki bety są ewidentnym markerem ciąży pozamacicznej
 
Progesteron w trakcie krwawienia jest bliski zeru więc pytanie jak szybko on i beta będą spadać. Wynik nie jest wysoki więc myślę, że w tydzień. Natomiast jak nie daj bób ta beta będzie rosnąć, no to taki progesteron i takie skoki bety są ewidentnym markerem ciąży pozamacicznej
A co jak ona załóżmy będzie rosnąć prawidłowo? To co bo ja już na prawdę mam dość wolałabym żeby już wszystko się rozwiązało bo chyba ta nie wiedza jest najgorsza
 
A co jak ona załóżmy będzie rosnąć prawidłowo? To co bo ja już na prawdę mam dość wolałabym żeby już wszystko się rozwiązało bo chyba ta nie wiedza jest najgorsza

Nie sądzę, aby zaczęła rosnąć prawidłowo:
1. przyrost poniżej normy
2. brak przyrostu spadek
3. progesteron mocno poniżej normy
Gdyby nawet za 48h urosła o te 66% (bo to minimum normy) czyli do około 111 to ja osobiście bym była przerażona bo dla mnie to by była bardzo duża szansa na ciąże pozamaciczną (jestem już po takiej, a moje wyniki były na początku dużo lepsze niż Twoje). Ogólnie na Twoim miejscu nie miałabym żadnej nadziei i liczyła na to, że ta beta szybko będzie spadać (na co jest generalnie duża szansa przy takim progesteronie)
 
Nie sądzę, aby zaczęła rosnąć prawidłowo:
1. przyrost poniżej normy
2. brak przyrostu spadek
3. progesteron mocno poniżej normy
Gdyby nawet za 48h urosła o te 66% (bo to minimum normy) czyli do około 111 to ja osobiście bym była przerażona bo dla mnie to by była bardzo duża szansa na ciąże pozamaciczną (jestem już po takiej, a moje wyniki były na początku dużo lepsze niż Twoje). Ogólnie na Twoim miejscu nie miałabym żadnej nadziei i liczyła na to, że ta beta szybko będzie spadać (na co jest generalnie duża szansa przy takim progesteronie)
Tylko znowu ten progesteron jest w normie co wynika z tej tabletki poniżej wyniku właśnie
 
Tylko znowu ten progesteron jest w normie co wynika z tej tabletki poniżej wyniku właśnie

Nie, nie jest w normie dla ciąży

Przechwytywanie2.JPG

Tu masz pierwsze info z brzegu, ale jak chcesz mogę też wysłać opracowania medyczne np. Link do: Najnowsze doniesienia dotyczące progestagenów w ginekologii i położnictwie
 
No tez mi sie tak wydaje ale zawsze jakaś mała nadzieja z tylu głowy jest, No nic zrobię tak jak lekarz kazał jeszcze raz bete i będzie wiaodmo, a powiedzcie jeżeli by faktycznie spadała to kiedy może nastąpić krwawienie?
Proponuję pozbyć się tej małej nadzieii, bo raczej nie ma szansy na zdrowa ciąże. Musiałabyś mieć wysoki progesteron no i beta która rośnie, nie spada.
I tak pisała koleżanka - jeśli by Ci teraz beta poszła w górę, to duża " szansa" na ciąże pozamaciczna.

Jeśli znowu spadnie, to raczej biochem. Ale to oznacza, że jak tylko lekarz skontroluje, że wszystko już wygląda ok na USG, to możecie się dalej starać.
 
Proponuję pozbyć się tej małej nadzieii, bo raczej nie ma szansy na zdrowa ciąże. Musiałabyś mieć wysoki progesteron no i beta która rośnie, nie spada.
I tak pisała koleżanka - jeśli by Ci teraz beta poszła w górę, to duża " szansa" na ciąże pozamaciczna.

Jeśli znowu spadnie, to raczej biochem. Ale to oznacza, że jak tylko lekarz skontroluje, że wszystko już wygląda ok na USG, to możecie się dalej starać.
Dzięki dziewczyny no niestety czasem może tak bywa, tylko chciałabym już dostać to krwawienie i mieć święty spokój i już normalnie funkcjonować a nie takie czekanie
 
reklama
To dziwne te laboratorium dlaczego tak jest napisane tam

One generalnie są "śmieszne" bo jeżeli chodzi o betę też pokazują że mniej niż 5 i więcej niż 5 to nie ciąża, a jak jest równo 25 to zalecając potwierdzenie badania. Bo uznają, że ciąża jest od ponad 200 - więc według tych ich norm to nie jesteś w ciąży, a nie wiadomo w czym bo jednak masz powyżej 25 ;) - a oczywiście to nie prawda, beta powyżej 5 to ciąża. Patrz na normy uznawane przez polskie towarzystwo ginekologiczne, a nie jakieś labolatorium
 
Do góry