reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wybieramy imiona dla licowych maluszkow

My dla dziewczynki już od dawna chcemy Laura :)
co do chłopca to jest gorzej, bo mnie bardzo podoba się Sebastian ale tatuś nie za bardzo chce się zgodzić :/ muszę go jakoś przekonać :p

[FONT=&quot][/FONT]
 
reklama
Borys tez mi się podoba, ale tak ma na imie nasz kot :-D:-D:-D

No i dlatego się obawiam, że nazwę dzieciaka tak jak sąsiadka np. swojego psa :-D
Kiedyś podobało mi się dla chłopca imię Jakub, ale kundel Kuba mojego sąsiada sprawił, że znienawidziłam to imię. Mojemu małżowi podoba się jeszcze tylko Igor. Mnie to przypomina Igora z "Na Wspólnej" :-) Więc ciężka będzie przeprawa, ale damy radę :cool2:
 
A my jak planowalismy dziecko to mieliśmy zaklepane imie tylko dla dziewczynki i była to Aleksandra :-)a dla chłopca nie moglismy się zdecydować bo mąż chciał żeby mu dać po nim imie na co ja jestem bardzo przeciwna bo jest tyle imion, że naprawdę szkoda dublować!:-)
Teraz jak już jestem w ciąży to dla dziewczynki nadal pozostała Aleksandra jako wspolny wybór a potem spierają się opcje: Zuzanna, Julia, Katarzyna, Joanna :confused:
Dla chłopca mąż chce bardzo Franciszek :-pa ja bardziej jestem za Mateusz, Tymoteusz;-)
Także jak widać opcje różne się spierają - a i oczywiście każdy w rodzinie podrzuca swoje myśli za co jestem im wdzięczna bo a nóż widelec coś fajnego wymyślą!:-D
Generalnie oboje zgadzamy się, że ma to być długie imie (bo mamy krótkie nazwisko) które można ładnie skrócić:-) np. Aleksandra - Ola, Oleńka...
Ale ostateczna decyzja jeszcze przed nami:-D
 
U mnie dla dziewczynki też Laura;] siostra podpowiedziała i tak za mną chodzi i chodzi;p chociaż chłopakowi się nie podoba za bardzo;p
A dla chłopczyka chyba Dawid, na początku miałam opory ale teraz to już mi się nawet spodobało;p
 
U nas dla chlopca Maksymilian czasami gdzies przelatuje Cyprian albo Hubert a i jeszcze Brunon, co do dziewczynki ja bym bardzo chciala Gabriela, ale M sie strasznie nie podoba :-( i tak myslac doszlismy rowniez do Laury, tyle ze nie jestem przekonana (babcia mi na dobranoc spiewala jako kolysanke "Laura i Filon" Karpinskiego, potem ja swojemu synkowi) i jeszcze zastanawialismy sie nad Malgorzata. Generalnie zalezy mi na imieniu ktore ma zdrobnienie i "dorosla" forme wiec jakos nie mozemy dojsc do porozumienia ale na szczescie mamy jeszcze troche czasu ;-)

Dziewczyny a tak w ogole to mam male pytanko w zwiazku z imionami czy sprawdzacie znaczenie danego imienia ktore sie wam podoba czy tez w ogole nie patrzycie na to????
 
Moj m dzisiaj pyta i jak rosnie nasz Alexander ..wiec ja tak rosnie ale napewno nie Alexander !!!Zapytalam a moze Dawid :happy2:A moj m nooo Dawid ,Dawid -ladnie :happy2:Wiec moze Dawidek bedzie :happy2:Choc moja mama mowi ,ze to zydowskie imie i juz w pierwszej ciazy mi je odradzala :/
 
Generalnie zalezy mi na imieniu ktore ma zdrobnienie i "dorosla" forme wiec jakos nie mozemy dojsc do porozumienia ale na szczescie mamy jeszcze troche czasu ;-)

Dziewczyny a tak w ogole to mam male pytanko w zwiazku z imionami czy sprawdzacie znaczenie danego imienia ktore sie wam podoba czy tez w ogole nie patrzycie na to????
Własnie mi również zależy na takim imieniu, które da się słodko zdrobnic a potem dorosłemu nie szkodzi i jest w miare potrzeb "doniosłe" :-D Ja takie mam i takich szukam. U nas ciągle dla chłopca prym wiedzie imię Paweł.
Co do znaczeń imion, a i oczywiscie spradzam, choć sie tym nie sugeruje, jak przeczytałam, że Kaśki to złośnice mające swe humory i tendencje do tycia to się tylko skrzywiłam ale imienia dla córki nie zmieniłam. I tak wiele powinno zawadzic na jej charakterze (pomijąjąc geny ;-)) a to fakt, że jest skorpionem (nie ubliżając, ale cięzki znak :cool2: albo z chińskiego KOGUT (wiadomo, skory do zwad, kłótni itp itd) Narazie nie widzę aby jakoś specjalnie miało to wszystko na nią wpływ. Owszem dumna i zadziorna, ale nie bardziej niż rodzice w jej wieku :-D :-D :-D

A wiecie że nasze dzieciątka będą tygryskami z horoskopu chińskiego? :tak: :tak: :tak: Jakby się ktos interesował, to polecam stronkę...
HOROSKOP CHIŃSKI
 
emih no to po poczytaniu chinskich horoskopow mam niezly orzech bo wychodzi ze nijak nie bede sie mogla porozumiec z dziecina, coz pozostaje jeszcze M i fakt ze nalezy to traktowac z przymruzeniem oka
 
reklama
Do góry