reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wszystko o porodzie oraz wybieramy szpital, szkołę rodzenia i położną

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
A i może byśmy się spotkały przy porodzie w tej samej klinice,bo suwaczek podobny,więc wszystko możliwe;-):-)

Miło by było się spotkać w Salve :-)
Pewnie masz rację, że nie należy się przejmować. Jeszcze mamy czas. Dopiero w 36 tygodniu można się zgłaszać do Salve. W sumie, jak cała ciąża będzie przebiegać prawidłowo, to chyba nie ma się co martwić. Tylko oprócz własnego sumienia mam jeszcze jedno źródło oporu - MM :-p On się bardzo przejmuje tym, że w Salve nie mają odpowiedniego sprzętu do szybkiej reakcji w razie problemów. W dodatku rozmawialiśmy ostatnio ze znajomym chirurgiem z tego szpitala, który niestety nie rozwiał naszych wątpliwości.
Z drugiej strony ojciec MM jest lekarzem (pracuje w pogotowiu jako lekarz w karetce) i sam nam doradzał poród w prywatnym szpitalu, nawet się zaoferował że dołoży parę groszy :-p Przyznał, że w państwowych szpitalach teraz na wszystkim się oszczędza (środki przeciwbólowe, personel itd.)...
Zatem są plusy i minusy rodzenia prywatnie i państwowo...
Niestety nie umiem podjąć jeszcze decyzji - co dzień mi się zmienia :-p:-)
 
reklama
Agnieszka77 - jak tylko koleżanka urodzi zaraz zaraportuję - sama się nad tą opcją zastanawiam,
choc na razie nastawiam sie na CZMP (mieszkam obok więc w razie draki sama nawet się dowlekę :-) - a to dlatego, że jak pisała Afiliacja - boję się, że jak beda komplikacje i tak bym tam trafiła, poza tym moje znajome naprawdę miały dobre wrażenia po porodzie (aczkolwiek ważne na jakim oddziale)
poza tym mam namiary na świetnego lekarza z CZMP - chcę do niego chodzic od 20 tygodnia prywatnie a potem u niego na oddziale rodzić
aczkolwiek - jeszcze sporo czasu - i wcale nie mówię, że nie zmienię zdania ....
 
Ja ma taki uraz po cięzkim poprzednim porodzie,więc nie chcę ryzykować drugi raz.Myślę,że będzie dobrze:tak:CZMP to bardzo dobry szpital,ale tez i moloch wielki,gdzie jest się anonimowym,pełno studentów itp.A ja bym chciała tak bez bólu i kameralnie urodzić.W CZMP ma praktyki (studiuje położnictwo) opiekunka mojej córki,różne historie mi opowiadała stamtąd...Ale trzeba przyznać sprzęt i lekarzy mają najlepszych:tak:
 
a gdzie rodziłaś?
bo ja pochodze z zachodniopomorskiego:-) a liceum w koszalinie włąsnie kończyłąm :D
Pewnie Duboisa ?;-)Kochana w powiecie wałeckim;-)A w Koszalinie skończyłam swoje pierwsze studia,politechnikę,takze mieszkałam tam pare latek:-)
 
Właśnie dziewczyny, jak wygląda sprawa kosztów porodu? Wiem że jakąś część finansuje ZUS, ale nie wiem ile i na jakich zasadach? Próbowałam znaleźć coś w necie, ale nie znalazłam:-/
 
Właśnie dziewczyny, jak wygląda sprawa kosztów porodu? Wiem że jakąś część finansuje ZUS, ale nie wiem ile i na jakich zasadach? Próbowałam znaleźć coś w necie, ale nie znalazłam:-/

Jakich kosztów porodu???:szok:
Za darmochę - nie po to płacę składki co miesiąc żeby mi jeszcze jakieś sceny o koszty porodu ktoś robił.
 
Ja tam problemu z wyborem raczej już nie mam. Poczytałam wiele opinii na temat szpitali we Wrocławiu - o zzo mogę pomarzyć - nie ma wogóle. Oczywiście na temat każdego szpitala były skrajne opinie ale zauważyłam jedną tendencję że jak któraś rodziła w szpitalu w którym pracuje jej lekarz to nie było problemów więc dałam sobie spokój z kombinowaniem i idę do Szpitala AM we Wrocławiu - tam pracuje mój dżin :-) to może przynajmniej rzeźni mi nie zrobią ;-)
 
reklama
hmm mi nic nie wiadomo o dofinansowaniu z zusu... koszty zaleza od szpitala, wiekszosc zyczy sobie kase za porod rodzinny, zzo i sale o podwyzszonym standardzie. nie wiem jakie stawki sa w innych miastach ale w warszawie czasem to wychodzi tyle ze lepiej dolozyc i rodzic w prywatnej klinice. aha, uczulam dziewczyny ktore nie maja ubezpieczenia ze zdarzaja sie szpitale panstwowe ktore mimo tego ze obejmuje nas bezplatne lecznictwo chca kase za porod i wszystko inne i nie pomaga straszenie paragrafami. najlepszym tego przykladem jest warszawski szpital na solcu, zdziwiona informacjami na ich stronie zadzwonilam zeby zasiegnac informacji i faktycznie...
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry