reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

wiecie z tym nocnikiem to ewenementy sie zdarzaja ostatnio chyba na onecie widzialam 6 miesieczne spacerujące niemowle :-D:-D my chcemy niedlugo kupic i sadzac narazie tylko wtedy jak widzim ze idzie kupa no ale czy w tym miesiacu czy przyszlym to jeszcze nie wiem :tak:
Kasia to mnie troche pocieszyłaś, a wam dziewczyny zazdroszcze... no miejmy nadzieje ze mu sie kiedys zmieni, zaczelam dwa razy w tyg spotykac sie z kumpelami ktore maja dzieci moze to cos pomoże :tak:
 
reklama
Cu do siusiaczka to mącą i mącą ale ja osobiście ściągam(tyle ile się da) raz dziennie i myje bo jak już nie ściągnę jeden dzień to ranki się robią(Igorowi zrasta się skórka ze skórką). No i mamy problem czy któraś mama też tak ma, mianowicie Igor od jakiś 3 miesięcy ma stan podgorączkowy codziennie od 37,2 do 37,8 mierzone w pupie 38,3. Byłam z tym już u dwóch pediatrów ale oboje go zbadali i mówią że to od zębów i żeby nie mierzyć tępki codziennie. Kurcze ale czy to jest normalne ehhh :-:)-:)-( Boje się strasznie o to bo mały ma po roczku 3 szczepienia(pneumokoki,meningokoki i skojarzona) nie chce żeby miał po szczepieniu jakieś problemy bo gdzieś coś było nie tak....
 
kurcze bansik, ja nie wiem, mnie się to wydaje troche podejrzane. Bo rozumiem, że zęby ale żeby tak długo i cały czas. Ja bym chyba jeszcze poszła do jednego lekarza.
 
ciężko powiedzieć u nas zęby z góry szły 1,5 miesiąca - 4 na raz, ale nie miał przy tym temperatury, ale 3 miesiące to chyba trochę za długo, przynajmniej mi się tak zdaje.
 
Znalazłam coś... i tak myślę ... może oni mają rację :
"Prawidłowa temperatura mierzona pod pachą, w jamie ustnej lub odbycie, nie powinna być niższa niż 35,6, ani wyższa od 37,4 stopnie C. U niemowląt i dzieci małych jest z reguły wyższa niż u dorosłych."

No i np w nocy mały nie ma temperatury(a na logike jak stan zapalny czy coś to tempka jest chyba non stop-a może się mylę), ale staram się żeby go nie przegrzewać itp. no już sama nie wiem co o tym myśleć. Jak nie przejdzie do tych szczepień to pójdę jeszcze do jakiegoś innego lekarza.


I jeszcze jedno znalazłam objawem anemi jest między innymi stan podgorączkowy, ale my się na nią leczymy już 2 miesiące wiec nie wiem czy to od tego :-(

Sorki że tak truję ale się strasznie tym faktem niepokoję :-:)-(


 
Bansik siostra mi mówiła, że jej synek też długgoooo gorączkował przy ząbkowaniu właśnie nie tyle gorączkował co miał stan podgorączkowy taki delikatny
 
Dziewczyny możecie mi powiedzieć czy któraś z Was będzie szczepić malucha na ospę? Jakoś nie do końca jestem przekonana do tej szczepionki, rozumiem pneumokoki, meningokoki... a ospa, nie wiem :eek:
 
My też czekamy do lata,mamy nocniczek już od jakiegoś czasu był moment ze mała mocno,głośno robiła kupkę więc na szybko ja wysadzałam i udawało się,ale od jakiegoś czasu robić gdzieś cichutko w kącie i jak się pojawi to capi na odległość :rofl2:
u nas to samo-----cyasamo nosa wzkreca w druga strone:-D:-p....

Nie mamz nocnika jesycye chyba w niedziele zakupimy....Szym mial dostac na roczek ale znajomi sie zrzucili i kupili rowerek + lepsze to niz zabawki;-)
 
Patrycja robi kupkę na nocnik już od dawna, ale u niej to było widać zawsze, teraz się trochę nauczyła he he czasami idzie do łazienki do nocnika ;-) ale też nie wierzę że akurat wtedy chce siku czy kupę po prostu pewnie tam idzie ;-) a kupa u Nas jest zawsze rano od razu po wstaniu więc żadna filozofia ją posadzić zawsze o tej samej porze na nocnik :-D. Na pewno wie że nocnik służy do robienia kupki, bo teraz to robi ją bardzo szybko jak usiądzie na nocnik. Ale żeby jeszcze kojarzyła nocnik z siusianiem to pewnie trzeba będzie jeszcze poczekać, zresztą nie spieszy się nam z tym ;-).
 
reklama
Do góry