reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

my dopiero niedawno zaopatrzyliśmy się w nocnik, ale mały chętnie siada, raz zrobił kupkę, raz siusiu, a teraz troszkę zaniedbałam nocnik, bo czasu mało, ale sadzam go tak w ubranku żeby się oswajał, nie spieszymy się z tym :-p przyjdzie czas będzie pora :-)
 
reklama
racja
wszystko zalezy jak my chcemy :tak: ja bym chciała by szybko sie nauczył nie ze wzgledu finansowych tylko ze wzgledu ze latem jest goraco i w tym pamperchu, pupa tez musi oddychac :-)
Ja byłam w szoku jak mojej kumpeli 6 m-ny synek wołał juz na nocnik i miała spokoj
 
a @ dostałam 1,5 miesiąca po porodzie mimo, że karmiłam piersią jeszcze przez 5 miesięcy :eek: ale że Kuba był jeszcze mały to nie widziałam żeby się odpychał ;-)
 
my właśnie chcemy latem uczyć go korzystania z nocniczka, będzie ciepło, będzie mógł sobie cały dzień latać po domu z gołą dupcią, bo teraz to za zimno, a nie będę go co chwila rozbierać i ubierać, trudno już jedno lato w pampersie przeżyliśmy :-p a z tym 6 miesięcznym wołającym na nocnik to chyba przesada, bo takie dziecko nie mów, nie chodzi, ewentualnie pełza i niewiele rozumie o sikaniu :eek:
 
bansik ja też nie pomogę, bo mój mały cieszy się do wszystkich, nikogo się nie boi i każdy go chce na ręce brać, niektórzy to nawet ćwiczą na nim "oswajanie" się z małym dzieckiem ;-) jedna kuzynka to aż szoku doznała ze mały się do niej przytulił - ona zawsze się bała dzieci i mówiła ze to pierwsze dziecko które ma na rękach :-D
a co do nocnika to my dopiero dostaniemy na roczek ;-) latem też chcę puszczać małego w tetrze żeby czuł ze mokre i uczył się na nocnik :tak:
 
Myślę że z tą niechęcią podczas @ to prawda. Właśnie mi się skończyła i Hania znów wieczorem bez rozgladania się i zachęty zajadała:tak: a miałam już wrażenie że nie chce cycolić:-(
 
Ja byłam w szoku jak mojej kumpeli 6 m-ny synek wołał juz na nocnik i miała spokoj

A to miał być dowcip:-D:-D:-D,bo chyba nie uwierzyłaś tej koleżance

My też czekamy do lata,mamy nocniczek już od jakiegoś czasu był moment ze mała mocno,głośno robiła kupkę więc na szybko ja wysadzałam i udawało się,ale od jakiegoś czasu robić gdzieś cichutko w kącie i jak się pojawi to capi na odległość :rofl2:
 
reklama
Zgadzam się z dziewczynami nie ma takiej opcji zeby 6 miesięczne niemowlę umiało zawołać na nocnik, ba nawet roczne nie jest samo świadomie, wyrazic takiej potrzeby, owszem można dopilnować i sadzać dziecko na nocnik, ale nie mówmy ze dziecko samo woła, nie jest to mozliwe, bo tak małe dziecko nie jest w stanie zrozumieć dlaczego ma się załatwic na nocnik, poza tym nie potrafi kontrolowac zwieraczy.
Na potwierdzenie moich słów odsyłam do artykułu
Nocnik - kiedy czas na naukę? | MamyBaby

maniulka moja Zocha tez gdzieś sobie w kąciku przycupnie, lubi takie intymne, zaciszne miejsca do robienia kupy, gdzie może się w spokoju skupić;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry