reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Katka, u nas na wypisie ze szpitala napisali takie dawkowanie witamin:
wit K - od 8 doby zycia
wit. D - od 15 doby zycia

Ewelcia - on tego nie drapie specjalnie, tylko tak jakby przy okazji. Bo jak jest glodny, to pcha te rączki do buzi i tak nimi wyma****e, ze sie zawsze gdzeis zadrapie. A to do nosa sobie palucha wlozy, a to do oka... Jak pije, to zwykle jedną rączke na butli musi trzymac, a drugą gdzie na twarzy. Dopiero jak sie naje, to rączki idą w dół i sobie leżą spokojnie. No i w ten sposob rozdrapuje niekiedy te krosty, przy okazji tak sobie pociacha czasem buzke, ze nie wiem, co na to pediattra powie:baffled: A paznokietki niby krótkie i wciąz same się łamią, ale ostre jak zyletka. Nawet mnie udrapał:baffled:
 
reklama
moonik moja Amelka tez czasem jak mnie drapnie to szok:-D jak narazie to obcinalam jej tylko raz paznokietki chociaz dzis planuje zrobic to drugi raz.

Chyba powinnam sie pochwalic ze dzis moja corcia pierwszy raz spala cala noc w swoim lozeczku:happy: ciezko mi bylo ja tam polozyc[przyzwyczailam sie ze spi z nami:-p] ale D mnie namowil stwierdzil ze pozniej mozemy nieodzwyczaic..`Cala noc spalam czujniej niz zwykle ale jakos to przezylam;-) a malej spalo sie chyba dobrze :-)

U nas ze spaniem to roznie bywa .. co dzien inne godziny a teraz to juz wogule moja mala za duzo nie spi mecza ja te kolki i jak juz zasnie to jest bardzo czujna:-(

Tutaj kazali mi podawac TRAN jak Amelia skonczy miesiac [zawiera duzo witamin:tak: ale jest bleeeeeee:-D] mi tez zalecila go pic ale jakos nie moge sie przemoc:baffled: W ciazy tez mialam pic.. i nie pilnowalam tego..
 
WAŻNE
Dziewczyny narazie nie mam czasu nadrobić forum więc napisze tylko o ważnej rzeczy która mnie zaczęła bardzo niepokoić.
Wczoraj na spacerze zauważyliśmy że Oliwier tak dziwnie rusza rączkami.
Ma je rozłożone leżąc na plecach i co chwila nimi rusza.
Ruchy są takie energiczne .
Bojku strasznie się martwię ale to dziwne obserwowaliśmy go w domu i leżąc tak nie robi.:eek:
Ale przed chwilą przy karmieniu zauważyłam że nóżkami też tak trzęsie .
Te jego odruchy mnie martwią .
Nie wiem czy to normalne .
Za tydzień pierwsze szczepienie więc będę mogła porozmawiać z lekarką .
czy WASZE dzieci też tak mają możę ja sie martwię na zapas???
Ale to nie jest tak że on się wystraszy bo jak się wystraszy to robi ten chwyt MORO a to co wyprawia w wózku to wygląda całkiem inaczej .
Może on się boi już sama niewiem normalnie wariuje.
Mam nadziejhę że to nic poważnego.
:-:)-:)-( Pozdrawiam lece sprzątać bo mam chwile mam nadzieję
 
pisałam pisałam juz takiego posta i mnie wywaliło:baffled:

No to tak w skrócie..
Własnie nakarmiłam malucha-zjadł 150 ml mojego mleka i jeszcze sie dopomina ale mu nie daje bo chyba bardziej ssania mu brakuje niż jedzenia. Teraz lezy mi na piersiach, od wczoraj staram sie go wiecej przytulać bo widze że bez piersi brakuje mu przytulania:-( tak misie płakać chce jak go karmie butelką:-( wiem dla niektórych może być to dziwne ale ja tak czuje..
A Oliwier oczy szeroko ma otwarte wiec szybko spać nie pójdziemy..ojj nie pójdziemy:no:;-)

Sara mam nadzieje że mały powrócić do cyca :baffled:

Ewelcia no to te krostki zakończone sa białym czubkiem, pęcherzykiem:wściekła/y: a ja dopiero wieczorem przeczytałam ze nie wolno ich natłuszczac .. buuuu Nic sie nie stanie?
hehe wasza antykoncepcja faktycznie działa:-D Szymuś przestanie jak uzna że chce mieć braciszka lub siostrzyczke;-)
W kwestii snu nie pomogę bo mam o wiele mlodsze dziecię wiec to ja ucze się od Was;-)
a Medela 100% lepsza.
Monik no jak nie krostki koło pupci to na buzi:eek:hehe my to mamy zbiezność czasu:laugh2:ja spróbuje dzis te krostki krochmalem potraktować, tylko musze zadzwonić do mamy w jakiej proporci mam ta mąkę ziemniaczaną zagotować z woda

Katka ja mam takie witaminki typu Twist-off, na każdy dzien osobna jakby ampułka, urywa się czubeczek i wciska z tego opakowania bezpośrednio do buzi. Dawkowanie tak jak Monik napisała.
Moje Maleństwo fujj tran?? a Amelka nie krzywi sie?

A teraz dziewczyny pytanie.. Mój Oliwier nie chce leżeć na brzuszku, pręzy sie strasznie i od razu płacze. Co zrobić aby ćwiczył mięsnie szyi?
 
Madzik ja krochmal robilam tak: lyzeczke mąi rozpuscic w chlodnej wodzie i pozniej wymieszac to w pol szklanki przegotowanej wody. i jest kisiel.

Mój Olek ma znowu jakies krostki juz nie wiem co mam robic. jutro mija tydzien jak bylismy u lekarza i jutro idziemy na kontrolna wizyte i naszczepienie od razu. mam nadzieje ze cos wymysli nowego lekarka.

Nie mam dzisiaj cierpliwosci do placzu malego. strasznie mnie to drazni i wybija z rytmu. ale nic. dzis musi sie nauczyc ze na kazdy placz nie przyjde do niego i musi sie sam uspokoic. makabra. chyba mi sie @ zbliza!
 
madzik_ nie podaje jej jeszcze tranu bo nie skonczyla miesiaca;-) za 5 dni podam jej razem z mlekiem albo woda przegotowana.

Amelia tez nie lubi lezec na brzuszku:baffled: od razu zaczyna plakac.. a czy to jest konieczne zebym ja tak kladla?
 
Mamusia ja po urodzeniu Oliwiera myślałam że MORO to coś dziwnego i zapytałam się o te drgawki to lekarka mi wytłumaczyła na czym polega to moro i powiedziała ze trzeba obserwować czy nie ma własnie takich innych drgawek(jak stan rzucawkowy) że intensywnie trzęsie rączkami i nóżkami i że to trzeba skontrolować u lekarza gdybym zauważyła. Niestety nie jestem w stanie Ci teraz powiedziec co ona dokładnie mówiła bo to byly moje pierwsze dni po porodzie i nie byłam jeszcze przytomna.:-( Myśle że warto nawet telefonicznie na o to zapytać pediatry jak jest taka możliwość (moja z NFZ podała nawet do siebie numer komórkowy i powiedziała abym dzwoniła kiedy potrzeba:szok:)

Ewelcia żebym jakiejś lipy z tym laktatorem nie walnęła..
Chcę kupić medele elektryczną używaną , bo mam pożyczony ręczny i do niego można taki moduł wypozyczyć ale to kosztuje aż 7 zł za dobę a mi z 10 napewno ich będzie potrzebnych wiec wole kupiż używany. Tylko mam pytanie o to jak działa.
Bo baby Ono to zasysalo sutka i jak się nie używało tego przyciska push to brodawka byla cały czas takimi wibracjami masowana a dopiero po przycisnieciu przycisku cofała się. A Medela ręczna działa na zasadzie zasysania powietrze i ten sutek wsysa i wysysa, wsysa i wysysa kiedy ja zaciagam tą tym czymś ręcznym do zasysania powietrze. A jak jest w Medeli? Tez tak samoistnie jakoś ten silniczek wsysa i wysysa? czy trzeba coś naciskac jak w baby ono?
Wiem jak Medela działa z tym takim modułem co mozna wypozyczyc, też wsysa i wysysa, ale tak samo działa wersja elektryczna ze imituje ssanie dziecka??
Monik Ty może też widziałaś jak dziala zwykła medela elektryczna a jak działa ta medela z tym modułem co w szpitalu chodził po salach? taki neibieski...

Chce kupić ale nie chce takiego masakratora brodawek jak baby Ono.:baffled:
 
aaaaa Moje Maleństwo zapomnialam że faktycznie Twoja dzidzia młodsza jest..
achh ten stan pociążowy u mnie jakoś zaburza stan mojej równowagi psychicznej, jakas rozbita jestem:confused2:

A co do kładzenia na brzuszku to chyba się powinno to robić dla cwiczenia miesni szyi aby dziecko podrztymywało dobrze glówke i aby mu nie leciała samoistnie na boki.. Ale mój Oliwier drze sie strasznie przy tym i to jest taki "zły" płacz w sensie złości.

Justyna dzięki za krochmal , zaraz ide zrobić bo akurat maly śpi:tak:
 
madzik medela elektryczna dziala dokladnie tak jak napisalas.
Wsysa i wysysa nie trzeba wciskac przycisku jak przy BabyOno:-).
Tylko tzreba trzymac przycisk zeby laktator byl caly czas wlaczony.
Moj smyk nie spi prawie od 6 lezal sobie w lozeczku i patrzyl na karuzelke potem dostal czkawki a po czkawce kolki a teraz lezy na macie i sie bawi:-)
 
reklama
MADZIK dzięki za odpowiedź będę go bacznie obserwowała tylko to dziwne że on tak tylko w wózku robi ale wiadomo sprawdzić trzeba
Ewelcia fajnie że Szymek bawi sie na macie mój poleży 5 minut i już krzyczy jeszcze jak córka mu porusza zabawkami to może z 10 wytrzyma ale to już MAX
Teraz mały smacznie śpi a ja idę robić obiad :tak:
Miłego dnia :-)
 
Do góry