reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Dziewczyny,
czytam o tych laktatorach i Waszym ściąganiu mleka. Nie wiem, co myśleć. Mnie w szpitalu zabronili ściągać mleko przez kilka pierwszych tyg.do tego czasu ma się ustabilizować laktacja. Piersi produkują tyle mleka, ile potrzebuje dziecko i tylko ono o tym decyduje. Trochę mnie piersi pobolewają czasem, ale położna pokazała, jak je sobie masować i to pomaga. Mam wrażenie, że rzeczywiście laktacja się stabilizuje i piersi wytrzymują między jednym a drugim karmieniem. Zawsze karmię z jednej (jedno karmienie) i kolejne z drugiej. Nic z tej drugiej nie ściągam po karmieniu. Czasem, jak mała je dwie piersi, to oczywiście kolejne karmienie zaczynam od tej pierwszej. Mam laktator w domu, ale go nie użyłam. Wg mnie on się dopiero przyda, gdy będę chciała gdzieś wyjść bez małej. A teraz? Nie widzę potrzeby, a mleka naprawdę mam dużo; obserwuję małą, jak pije, czasem aż jej się bokami wylewa.
Położna mi mówiła, ze używanie laktatora bardzo zaburza laktację....
 
reklama
Kobitki kropelki espumisan sa swietne ,spokojnie mozna 10 kropelek na 100ml mleka podac,5 kropli to wydaje mi sie za malo,ale to tylko moje prywatne zdanie.
Wspolczuje bolacych brzuszkow u bobaskow bo oni/one sie wtedy mecza i mamusie razem z nimi:-(.
Kladziecie dzieciaczki na brzuszkach by sobie puscily przyslowiowego bakala?To tez pomaga.
 
kobitki powiedzcie mi od kiedy mozna podawać te kropelki na kolke bo moj Alan ma kolki a powiedzieli mi ze dopiero jak skonczy miesiac to moge mu dawac krople :eek: i tak sie biedny meczy codziennie :-:)baffled:
 
Boziu nie mecz dzidzia i podaj od razu,ja tak moja diablice wychowalam i zdrowa panna mi biega.Teraz tez do sciagnietego mleczka na noc zamierzam podawac jak tylko zaczna sie boje i swawole.
 
Ale jestem teraz dumna z mojej córeczki ;-) sama odwróciła w łóżeczku główkę z jednego boku na drugi :-). Spoglądam na nią co jakiś czas z Naszego łóżka i patrzę i się zastanawiam że twarzy nie widać, od razu zerwałam się do niej i miała główkę odwróconą :tak:. Dzień minął Nam w miarę spokojnie, tylko od 16 do prawie 20 malutka nie spała. Raczej nic ją nie bolało, tylko chciała być noszona na rączkach :-D mała cwaniara, no to nosiliśmy ją z mężem na zmianę. Jak już troszkę przysnęła to próbowaliśmy ją włożyć do łóżeczka, a ona wtedy od razu w płacz :-D dopiero za którymś podejściem się udało. :-D. Niedługo obudzi się na jedzonko ;-).
 
dziewczyny, czy Was też tak bolą piersi?Czy one wogóle przestaną boleć? Cały czas mam wrażenie, ze mam nadmiar pokarmu i strasznie mi piersi twardnieją, mała trochę je ratuje ale co 3 godziny to strasznie długo...
 
Hej dziewczyny
Ja od dzisiaj zaczełam walke ze swoim tluszczem. wrocilam z aqua aerobiku. poza tym 2 x w tyg aerobik lądowy. mam przed soba 15 kilo i rok czasu.
poza tym czuje sie super bo pierwszy raz wyszlam z domu od porodu, z czystym sumieniem moge zostawiac męża bo bardzo dba :) a teraz ide nadrabiac zaleglosci forumowe.
 
Ohhhh,,,jak ja lubie sport i taniec!

Aquaaerobik-bomba!Chodzilam swego czasu z ...mama (obie jestesmy takie ruchliwe kobiety) i bylo przewspaniale.A na aerobik (polaczony ze stepem,cwiczeniami na pilkach i choreografia latino) to kilka lat chodzilam i chce tez wrocic na te zajecia!Poki co stepper w domku-mam taki maly steperek ale jak sie zrobi kilkaset krokow na nim to daje w kosc!

Z innej beczki-kiedy wracacie do pracy?Ja jak juz pisalam we wrzesniu lub w styczniu i az glupio to zabrzmi ale chyba wolalabym we wrzesniu,chociaz pewnie wroce w styczniu dla dobra dziecka.Zreszta czas pokaze.Slonce dziala tak optymistycznie ze normalnie az siedze uchachana przed komputerem mimo ze na antybiotyku do jutra jestem,jakos nawet nie czuje ze do konca jeszcze nie wyzdrowialam,normalnie geba jak banan :DDD :-D
 
reklama
Dziewczyny,
czytam o tych laktatorach i Waszym ściąganiu mleka. Nie wiem, co myśleć. Mnie w szpitalu zabronili ściągać mleko przez kilka pierwszych tyg.do tego czasu ma się ustabilizować laktacja. Piersi produkują tyle mleka, ile potrzebuje dziecko i tylko ono o tym decyduje. Trochę mnie piersi pobolewają czasem, ale położna pokazała, jak je sobie masować i to pomaga. Mam wrażenie, że rzeczywiście laktacja się stabilizuje i piersi wytrzymują między jednym a drugim karmieniem. Zawsze karmię z jednej (jedno karmienie) i kolejne z drugiej. Nic z tej drugiej nie ściągam po karmieniu. Czasem, jak mała je dwie piersi, to oczywiście kolejne karmienie zaczynam od tej pierwszej. Mam laktator w domu, ale go nie użyłam. Wg mnie on się dopiero przyda, gdy będę chciała gdzieś wyjść bez małej. A teraz? Nie widzę potrzeby, a mleka naprawdę mam dużo; obserwuję małą, jak pije, czasem aż jej się bokami wylewa.
Położna mi mówiła, ze używanie laktatora bardzo zaburza laktację....

Viola, ja nie mam wyjścia, gdyby nie laktator, to by maly byl na mieszance. Jak juz pisalam, nie potrafi ssac i nie jest do kwestia dostawiania go (piers łapie bardzo ładnie) tylko tego, ze przez dodatkową dziurkę (rozszczep podniebienia) nie potrafi ssac. Dzieci z rozsczepem są niestety skazane na specjalną butelkę.
Tak wiec gdyby nie laktator, to nie wiem, czy pokarm w ogole by sie pojawil, bo maly nie ssal od początku i dopiero po laktatorze zaczęły sie pojawiac krople pokarmu, a teraz juz mam go sporo. Polozna jak byla u nas na wizycie to bardzo się ucieszyla, ze sciągam i ze maly jest na moim mleczku:tak:

bansixd - ja tez mam monitor oddechu.

midnight - mojej siostrze laktacja sie stabilizowala przez 3mce (karmila piersią). mnie nie bolą, ale jak nie odciagnę dluzej niz 5h to się robi nieciekawie. Jak regularnie odciągam, to jest ok.
 
Do góry