reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Dzisiaj byla u nas polozna. Bardzo sympatyczna:) W zasadzie wyglada na to ze wszystko jest ok. Zoltaczka tez powoli chyba ustepuje.
Jutro mamy jeszcze kontrole w szpitalu. Jak bylam we wtorek to lekarka powiedziala ze damy Hani jeszcze szanse. Na oko miala poziom bilirubiny na poziomie 15, a od 17 sa naswietlania. Na ta chwile jest chyba lepiej.
 
reklama
Juz po wizycie kumpeli-faktycznie humor od razu lepszy mimo ze niewyspana jestem:-D
Ja juz zdecydowalam ze Juli przechodzi na mini "diete".Obliczylam porownujac do waszych pociech ze Julita jednak troche za duzo na dzien przybiera (co raczej na te zielone kupy jej nie pomaga) i w dzien tylko cycki + 1 butla 100 ml.W nocy butla czyli po staremu (przewaznie 2 * 100 ml bo budzi sie okolo 1 i okolo 4-5).

Zmykam na spacerek z mala,do powrotu meza do 16.30 niewiele tego spaceru mi zostalo przez ploteczki z kumpela...:-)

Justina pewnie chodzilo o Nutramigen czy jakos tak.Jak Julicie nie wyjda zadne syfy w kale to tez ma miec mleko na to zmienione,chociaz ja obawiam sie ze to nadinterpretacja diagnozy i za szybko takie kroki o zmianie mleka sa podjete.
 
witajcie:-)
co do mleka nutramigen to masakra:szok::szok::szok:jest ochydne ja nie byłam w stanie go przełknąć moje dziecko zresztą też,jak syn miał kolki i trafilismy do szpitala( bo miał je takie że ja juz sama niewiedziałam co mu jest i bylismy na konsultacji)to tam stwierdzili że ma skaze białkową i nie może normalnego mleka przepisali nam nutramigen wykupiłam go i przyszła pora karmienia robie to mleko smród w całej chacie ale nic mysle sobie jak ma pomuc to trzeba mu je dać ale on go nie chciał wypluwał smoka płakał póżniej się dowiedziałm że jeżeli dziecko karmiło się innym normalnym mlekiem to trzeba mieszać ten nutramigen z normalnym pół na pół do póki się dziecko nie przezwyczaji i stopniowo zwiększać nutramigen aż będzie dostawac tylko to.
mamusia mi też mówiono że do roku nic się nie robi a póżniej już było za późno i syn miał zabieg który był okropny:-(
ewelcia86 super że z Szymusiem wszystko ok:-)
Justina84 jako naturalna odżywkę do włosów moge polecić MAJONEZ:tak:
madzik_ ja mam i bephanten i sudokrem ale jak byłam we wtorek u pediatry poprosiłam o recepte na super masć na tego rodzaju przypadłosci sprawdzała się przy synu rewelacyjnie :-)i pediatra wyjeła cały plik recept już wypisanych wczesniej wpisałą tylko nasze dane mówi że masć schodzi jak swierze bułeczki ;-)
ja uzywam husteczek nivea i też jakies suche mi się trafiły od czego mała ma lekko podrażniona skórkę w jednym miejscu :baffled:
 
Maniulka a jak ta masć się nazywa??:-) bo nazwy nie napisałas:-(
bo własnie mój Oliwier też ma w jednym miejscu tylko:baffled:

a mojemu się przed chwilą tak ulało ze SZOK ale to nie pod ciśnieniem.
Połozna kazała karmic co 2 godziny w związku z tą żółtaczką to go karmię ale jemu jak widac jeden cyc nie starcza i po drugi sięgamy, a rzuca się na te moje sutki jak harpagan- normalnie się RZUCA!! jje duzo i jje często, do tego mu się ulewa i co tu zrobic?
Mam wrażenie że jest łapczywy na jedzenie i się przejada ale jak tu mu nie dać jak pokazuje że chce cyca?
 
Ostatnia edycja:
Manilka majonez jako odzywka do wlosow???
przeciez on jest tlusty.:szok:
a to na jaki rodzaj wlosow???mi sie przetluszczaja:baffled:
Zna ktos dobra domowa odzywke???

Maniulka a jak tez zabieg wyglada???

Mamusia doktorka nam powiedziala ze wogole mam tego nie ruszac,poprostu trzeba to kontrolowac,ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.
Sprawdz jak sika Twoj synek-jesli do gory i normalny jest strumien to ok,a jesli taki maly waski strumien to problem moze byc wiekszy:cool2:

Madzik mojemu tez sie ulewalo i to bardzo,czasami nawet pod cisnieniem,normalnie az sie balam isc spac czasami.
Dodawalam do mleka taki proszek zeby mleko zagescic.
Teraz jest ok,czasami mu sie uleje.
Ulewanie to z przejedzenia napewno,nawet doktorka dzis tak stwierdzila noi dochodzi do tego nie rozwiniety uklad pokarmowy.
Pamietaj zeby po kazdym jedzonku mu sie odbilo
 
no i po wizycie położnej i z Oliwierkiem wszystko oki połozna powiedziała że ładnie mu się buzia zaokrągliła ale ze mną coś nie tak :-(
Od dwóch dni zaczęłam obficie krwawić powiedziałam o tym jej i kazała pokazać podpaskę po czym stwierdziła że za dużo tej krwi i zbyt obficie.
Macica niby oki ładnie odkurczona
Więc są dwa wyjścia albo już dostałam okresu (nie wiem czy to możliwe tak szybko 4 tygodnie i karmię tylko piersią )
albo cos nie tak?
Ale o tym musi zadecydować lekarz czy to okres czy jakieś komplikacje?
Jutro niezwłocznie pokazać się lekarzowi (spróbuje mi załatwić wizytę zaraz się dowiem czy załatwiła ) jak nie mam sama do kogoś iść chyba nie bedzie wyboru iść prywatnie do kogoś bo mój ginekolog to różnie ma tyle pacjentek u niego się czeka po 2 miesiące na wizytę no chyba że prywatnie do niego się zapiszę.
Mam nadzieję że to nic poważnego bo troche się martwię .:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Ewelcia potrzebujesz domowej odżywki do włosów? jeśli tak to ja polecam mycie głowy w rumianku (zaparza się go w dużym garnku), a jako drugi sposób to mieszanka: olej, cytryna, i jajko wszystko się rozbełtuje i podgrzewa na ogniu, zapach może być nieprzyjemny ale podobno jest bardzo skuteczne (sama nie stosuję bo nie mam potrzeby ale moja mama często robi sobie takie mieszanki)
 
madzik_ jak już pisałąm masć jest na receptę ona jest bez nazwy ją się robi z 4 składników
ewelcia86 w majonezie jest olej,żółtko,cytryna czyli te rzeczy które odżywiają włosy nakładasz na umyte włosy a później dosyć obficie spłukujesz :tak:
mamusia uswiadomiłam sobie że i w moim przypadku może być problem dosyć mocno jeszcze krwawię tzn.od ok tygodnia wczesniej krwawiłam później już tak mniej i te brudy były bardziej żółte no i od tygodnia sa znowu krwisto brązowe i takie skrzepy mam niby nieduże ale są kurcze dzisiaj zaczeło mnie to niepokojić myslę że to juz za długo trwa :zawstydzona/y:
 
reklama
mamusia uswiadomiłam sobie że i w moim przypadku może być problem dosyć mocno jeszcze krwawię tzn.od ok tygodnia wczesniej krwawiłam później już tak mniej i te brudy były bardziej żółte no i od tygodnia sa znowu krwisto brązowe i takie skrzepy mam niby nieduże ale są kurcze dzisiaj zaczeło mnie to niepokojić myslę że to juz za długo trwa :zawstydzona/y:

Maniulka ze mna jest tak samo, krwawiłam tydzien, póżniej był spokoj, tzn. takie słabe zółte odchody i b mało ich a teraz od niedzieli znów zywa czerwona krew i tez skrzepy czasem wypadna. Tez sie martwie ale skoro kilka z nas tak ma to moze jednak to normalne. Dzwoniłam w poniedziałek do mojego gina i mowilam mu o tym a on powiedzial ze jesli to nie sa duze skrzepy to niby ok. umowiłam sie na wizyte na srode bo wtedy minie 4 tyg od porodu i zobacze czy wszystko ok. No a teraz aby wytrwac do srody;-)
Wiem ze nie powinnam tak mowic, nie zycze Wam zle:-) ale ciesze sie ze nie tylko ja tak mam, strasznie sie martwiłam a teraz troche mi lepiej ze nie jestem sama
 
Do góry