reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Maniulka sorki bo myslałam ze to jakaś gotowa na receptę co sie przepisuje jak antybiotyk:-( jakbys ewentualnie miała chwilę czasu to bys zerkneła na to pudełeczko bo na karteczce składniki powinny byc wpisane. Ale jak będziesz zajęta to spox-rozumiem.

Mamusia, Maniulka, Kitki to u mnie to krwawienie też tak wygląda że w szpitalu było większe, w zeszłym tygodniu prawie wcale a teraz znowu się nasila:baffled: a juz sie cieszyłam ze to koniec...


hehe wyobraziłam sobie siebie z nakładaniem majonezu:-D w takiej tłustej łupince na głowie:-D ale najwidoczniej to dobry sposób.

A ten mój szkrab aż dziwne bo od 15:45 nie śpi i wcale iść nie zamierza:szok: szok bo to jego taki pierwszy dzien kiedy otwiera oczy na dłużej niż godzina na karmienie:-D do tej pory było tylko karmienie i spanie.;-)Co jakiś czas mlaska jęzorem jakby mu się jeść chciało ale on taki żarłok sie zaczyna robić że faktycznie z tego mu się to ulewanie robić. Na razie dałam mu troszkę ale nie płacze więc nie daję więcej bo zaraz znowu uleje.

Ewelcia super że z Szymusiem wszystko ok:tak: fajnie ze połozne srodowiskowe do was przychodzą to jednak obejrzą to i tamto..

A tak w ogóle to udzielają sie na forum chyba najwięcej dziewczyny których to pierwsze dziecko;-) no tak w sumie my mamy więcej czasu niż te kobietki co mają 2 dzieci... Ale faktycznie dosyć tu pustawo:baffled:
 
reklama
Madzik u mie pielegniarka byla zaraz na drugi dzien jak wyszlam ze szpitala,miala byc tez 2marca i byla ale inna i ......pukala w frontowe drzwi ktorych my nie uzywamy a ja nie slyszalam bo spalam.Miala byc miedzy 11 a 13 i ja czekalam a ona przyjechala o 17:baffled::szok:.
na drugi dzien musielismy jechac do niej:baffled::angry::baffled:

dzis bylam u lekarza,na kontrolnej wizycie ja i maly.
do pilegniarki mamy dzwonic jak cos sie bedzie dzialo i ewentualnie jechac a na kontrole na poczatku czerwca.

teraz twoj oliwier juz coraz mniej bedzie spal.

moj strzelil taka kupe ze cala garderoba idzie do prania,wlasnie zaraz lece wstawic ale szymek niby spi a glodny:-D

szczepionke mamy za 2tyg 5w1 czy cos takiego
 
Ewelcia super ze z Szymusiem wszystko OK:tak:

Moja Julita slodko spi juz 2 godz wiec mam chwike dla siebie.:-)

Mamusia ze mna tez cos nie tak-oczywiscie zaloze sie ze zapalenie pecherza moczowego albo cewki.Piecze mnie,szczypie a mocz oddalam do pojemniczka na probe i widze ze jest metny a jak metny to stan zapalny...Jutro oddaje poranny mocz do laboratorium...

Tak,ten nutramigen trzeba mieszac pol na pol,ciekawe czy nas to ominie i mala bedzie dostawac NAN HA 1 nadal czy jednak nie.
 
No to i ja jestem bardziej spokojna że nie tylko ja krwawie może to faktycznie normalne:tak:
moja miała dzisiaj dzień aktywnosci do godz.14 od rana od 9 niby spała ale to takie płytkie drzemanie no i oczywiscie rączki narazie sobie jakos radze mąż w domu ale jak on pojedzie to będzie ciężko,a najgorsza sprawa to zaprowadzenie syna do szkoły na 8
 
Ewelcia Twój Szymuś to rzadziej kupy robi ale chyba takie porządne co?;-):-D jak się usra to az po pachy:confused:
Hehe ciekawe kiedy u nas przyjdzie taki czas;-)
Myślałam że ta położna częsciej do Was przychodzi...a to wy byliście na kontroli. ahaaa..
Mi w sumie szkoda ze do nas takowa nie zajrzy ale cóż wybraliśmy przychodnie dalej ale z lepszym lekarzem. Trochę tez załuję tego bo tak to by tą żółtaczkę oblukała a tak ja muszę na to spoglądać i już włosy prawie z głowy sobie wyrywam:baffled: Dziś to już przyglądałam się i przyglądałam i chciałam już w auto wsiadać i gnać z nim do lekarza bo mi się wydawało że mu strasznie podrosła ta żółtaczka, że jest gorzej. Maż jednak mnie uspokoił i twierdzi że on nie widzi większej, teraz tez się sama uspokoiłam.. Paranoja żeby laikowi kazać samemu kontrolować żółtaczke po oledzinach dziecka-szok:szok: a ja oczywiscie w strachu non stop wielki.m:szok: kontrol w poniedziałek.

Mój Szkrab wreszcie zasnał bo lekkim karmieniu-jemu chyba nie chcialo sie jednak tyle jeść co trochę possać cyca:tak: bo pomemłał pomemłał i zasnął.
Korzystam póki mogę z wolnych chwil i buszuję po necie:-D czas sie przygotować na gorsze czasy i pozałatwiać wszystkie inne sprawy:-D

Sara Ty lepiej idź do lekarza
 
Ostatnia edycja:
hip hip hura położna załatwiła mi wizytę u mojego ginekologa idę jutro o 11.30 to się dowiem co i jak.
Małego przed chwilą okąpałam dałam cyca i teraz śpi .
Córki biegaja łobuzuja krzyczą on chyba już się do tego przyzwyczaił do hałasu.
Jak ze słuchem u Waszych dzieci czy reagują jak tak to na co na karuzelę głos bo ja nie umiem wybadać jak mówię do małego to patrzy na mnie ale nie wiem czy czuje mój zapach czy mnie słyszy? Jak nakręcę karuzelę to wydaje mi sie że ją słyszy bo robi duże oczy.
Tak piszę o tym bo jestem ciekawa jak jest u WAS?
Aha mój mąż ostatnio klaskał małemu koło ucha ale on nawet nie raczył otworzyć oczu. Więc sama nie wiem jak z tym słuchem oby słyszał jeszcze niecały miesiąc do badania.
 
mamusia moja małą miała przesiewowe badanie słuchu w 2 dobie sprzętem ufundowanym przez wielką orkiestrę niby słyszy dobrze a w domu reaguje na naprawde duży hałas trzasnięcie drzwi czy cos w podobie na klaskanie tez nie reaguje :tak:
moja połozna w sobote ma przyjsć 3 raz a ile razy jeszcze przyjdzie to nie wiem
 
Mamusia moj szymek reaguje na glosy,tak mi sie wydaje.
Bo np.jak maz go trzyma na rekach a ja wejde do pokolu i sie odezwe to maly odwraca glowe w moim kierunku.to samo jest z karuzelka.
 
Madzik - moj Tadek tak samo od 2 dni ma krostki przy odbycie:baffled: i zaczerwienienie na dolnej czesci jąderek. Byla wczoraj polozna i stwierdzila, ze to pewnie albo od chusteczek, albo od pieluch. Ja sie juz balam, ze to alergia (a trzymam diete, wiec nie wiem, po czym to by moglo byc). Teraz przemywam pupe mokrym wacikiem, jak nie pomoze, to sprobujemy zmienic pieluchy (teraz mamy pampersy new born). aha, i zamiast alantanu polecila bepanten. Powiedziala, ze jak jest wszystko ok, to alantant jest dobry, ale jak sie cos pojawia jakiesp odraznienie, to lepiej bepanten. Jak nie pomoze, to sudocrem.

Ewelcia - u nas tak samo, na szczescie ten kaszelek to tylko takie jego chrzakanie. Ufff, jak mi ulzyło:tak:

justina - ja mam nianie elektroniczną z monitorem oddechu (angelcare, 500 zł) - nie zaluje wydanych pieniedzy. Dwa razy nam sie monitor oddechu wlaczyl, ale po chwili wyłączył. Kto wie, moze to byla nadwrazliwosc urzadzenia, a moze nie... Mamy dwupoziomowe mieszkanie, wiec bez niani sobie nie wyobrazam. Nawet sama niania bez monitora oddechu to jest dla mnie po prostu niezbedna.

Mamusia - u nas badanie sluchu w szpitalu maly mial 2 razy i nie wyszło:baffled: Za pierwszym razem w ogole nie chcialo zadzialac i polozna powiedziala, ze przy rozszczepie to wo góle sie tego nie da teraz sprawdzic. Za drugim razem niby test wyszedl i nie bardzo, ale stwierdzili, ze to moze byc przez rozszczep, wiec mamy sie jeszcze zglosic do specjalisty na kontrole do 3 mca. Staramy sie psrawdzac jego reakcje - na glosne dzwieki na pewno reaguje (w kuchni spadł mi garnek w zlewie, to moja mam mnie opierniczyla ,ze dziecko strasze, a ja sie ucieszylam, ze sie przestraszyl, b to znaczylo, ze uslyszał:tak:), na ciche raczej nie. Z drugiej strony staramy sie go od poczatku przyzwyczajac, zeby byl przyzwyczajony do domowych dzwieków i nie budził sie na normalny glos, wiec ciezko to ocenic.

Sara - hehe, to chyba twoja Juli bedzie najmlodszym czlowieczkiem na diecie:-D
 
reklama
Ja tak na chwilke bo jestem w stanie raczej lezacym...
W nocy spalam 3h,zasnelam dopiero 2.30 z bolu ,temperatura 38,boli przy sikaniu i podbrzusze,metny mocz.Dzis maz zawiozl moj mocz do laboratorium,wyniki maja byc po godz.12 Trzymajcue kciuki zeby wyszly nie na tyle zle zebym musiala dostawac jakies silne leki/antybiotyki a tym samym odstawic mala od piersi lub stracic pokarm.Ja lubie ja karmic piersia i wiem ze ona tak czeka na te chwile przytulenia do cyca,po jej minie widze ze najbardziej rozanielona jest wlasnie przy cycu i cycem udaje sie opanowac te wieksze napady placzu,widocznie chce byc blisko mamy.
Boli...:-(
 
Do góry