reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

ale fajne cudo
Wielofunkcyjna BUTELKA silikonowa 230ml ** LOVI ** (590331371) - Aukcje internetowe Allegro

butelka z łyżeczką:-) to podobno dobry sposób na podawanie pierwszych posiłków z łyzeczki-podobno często dzieci nie chcą tego. Oczywiscie patrze na zaś jak juz skończymy 5-6miesiecy:-)
Oliwier śpi wiec ja buszuje na zaś;-) bo jak mi da popalić i sie rozkręci (bo nie wierzę że wiecznie bedzie taki grzeczny- to by było za piękne:-D) to pewnie za dużo na necie siedzieć nie będę:baffled:

A co do tych odparzeń i chusteczek to nie wiem czy na jakąś felerną partię trafiłam czy jak ale te nivea co mam sa strasznie suche a jak byłam w szpitalu to były te same i były takie wręcz mokre (dlatego teraz zmieniłam z bambino). No nic sudocrem trzeba zastosowac. A ja myślałam że bepanthen to tylko na sutki:-)

Justina a może to jakieś meszki z ubranek? ja nie pomogę bo za świeża mama jestem wiec zero doświadczenia:dry:
 
reklama
Na zaczerwienioną pupkę i krostki położna poleciła mycie pupy w rumianku. Polecam 1saszetka na pół szklanki gotowanej wody i zamiast chusteczek myć pupe dopuki nie zniknie w moim przypadku wystarczyły 2 dni i pupa super
bo nie musi to być podrażnienie a potówki od pieluszek
 
a moze to po chusteczkach???
ja przewaznie po kupie przemywam ciepla woda-wacikiem

ja robie tak, jak Ewelcia, tez po kupie przemywam wacikami z ciepła woda, łatwiej umyc niz chusteczkami i nie trzeba tak mocno trzec. Jak nie ma kupy to używam zazwyczaj chusteczek i z pupa wszystko ok
 
matko jakie to wynalazki sa teraz ułatwiające karmienie:szok: no szok:szok::-D

A co do pieluch powiedzmy nie markowych to ja czytałam ze dobre są z Rossmana(bordowe) i z Kauflanda (wickies) i z Lidla ale nie wiem które kolory z Kauflanda i Lidla, umknęło mi to co czytałam. Jak znajdę to dopiszę.

A biedronkowe to te DADA bo o nich tez czytałam?
Najważniejsze aby nie były ceratkowe:baffled:
My na razie używamy Bella Happy Newborn 1 i pewnie jeszcze chwile ich będziemy używać bo to nasze maleństwo to taka chudzina:sorry2: dla mnie Ok a te odparzenia to prędzej sadzę że od chusteczek jednak nam sie zrobiły bo starałam sie wycierać w roweczku dobrze a chyba za suche te chusteczki sa.(bynajmniej ta partia mis ie trafiła)
To rumianek jeszcze wdrożyczymy:)

A zwykła woda ma być przegotowana czy z kranu?
 
Była położna po raz opstatni bo pepuchol odpadł. popatrzyla na te drobniutki ekrosteczki i powiedziala ze to moze byc alergia. ale mnie sie nie wydaje, nie sa one drastyczne, na jednym policzku ma z 10 na drugim z 6 sztuk i tyle. i sa delikatne. teraz maly wietrzy sie na balkonie bo mama dzisiaj nie wyjsciowa na spacer. sama juz sei zastanawiam moze na to mleko ma uczulenie? powiedziala ze moze dr mu przypisze jakie smleko na recepte Nutri coś tam.. nie zapamietalam pelnej nazwy..

Ide bić schabowe póki małyh na balkonie ;-)

Nałożyłam sobie na głowe odzywke w postaci miodu z cytruna, mam nadzieje ze to rozczesze :-D
 
Ostatnia edycja:
my juz po wizycie.
maly zdrowy.
powiedziala zeby nie uzywac aspiratorow!!!! jesli juz trzeba czegos uzyc to lepirj zwykla gruche,a najlepiej psikac do nosa,albo zakrapiac woda fiziologiczna i niech samo wyleci w koncu maluchy kichaja:-D:-D:-D

ogladala slad po szczepiace i jest ok,wcale nie musi byc jakis strupek wielki czy ropka,wystarczy maly slad:-)

bioderka ok,nie zalecila podwojnego pieluchowania.

justina jak ja dzis powiedzialam ze maly ma krostki na buzi to ona zaczela sie smiac i mowi ze ja chyba jeszcze nie widzialam krost na buzi.
te kilka krostek co ma moj szymek to jest lojotok i przemywac nalezy przegotowana woda,oliwke mozna stosowac raz dziennie zeby nie zamykac porow.

pochwalila malego ze jest grzeczny,nie drze sie jak inne dzieci,wodzi ladnie oczkami,glowe kieruje w tym kierunku z kad dochodzi glos.usmiecha sie
ale mamy maly problem malemu napletek nie schodzi,powiedziala ze mamy sie nie martwic,bo sika prawidlowo:-D:-D:-D(osikal ja:-D:-D:-D)i powinno mu sie to "naprawic"a jesli nie to w wieku 2lub 3lat czeka go jakis zabieg,ale ona powiedziala ze jest pewna ze bedzie ok:-).
Przybiera na wadze.....................................................................................ok:cool2:

moja blizna po cc jest ok,tabletki anty moge lykac,nawe dzis moge zaczac:-)
 
aaa o kaszel tez pytalam i powiedziala ze to normalne tak jak kichanie puszczanie bakow,bo i nawet dorosly tez kaszle a nie jest chory.
 
Szymus ma 55cm wzrostu i wazy 4090.
powiedziala ze maluchy powinny przybierac od 15g do 30g dziennie a Szymus przybiera 57g:-D:szok::szok::-D
Mowila ze teraz nadrabia to ze sie urodzil malutki-ladne mi nadrabianie,ciekawe kto go bedzie nosil na rekach za miesiac:szok::-D:-D
 
reklama
Ewelcia jak u mnie była pani doktor to też mówiła że mam do roku nic nie robić z napletkiem dopiero około roku się go ściąga a jak nie idzie to wtedy zabieg.
Ale do roku nic nie robić

Ja właśnie czekam na położna mały spi ale w nocy chyba miał kolkę strasznie płakał i znów oczywiście wygrał bo od 2.00 spał ze mną :szok:

odezwę się po wizycie co i jak
 
Do góry