reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Z mojej Adusi to taki śpioszek jest. Czasami to ją wybudzam do jedzonka zmieniając pieluszkę (smyranie po policzku nie pomaga :-) ). Kikut od pepowiny jeszcze się trzyma, ale już jakby na oststniej niteczce.
Jeśli chodzi o termometr to kupilismy w aptece taki zwyczajny przykładany do czoła. Przykłada się go na 15 sek.
Co do karmienia, to dokarmiam sztucznym bo moje piersi nie nadążają z produkcją jedzonka dla mojego głodomora :-)
Mam do Was dziewczyny pytanko. Jaką temperaturę macie w domu?? Ja narobiłam paniki i kazałam nastawić piec na 24 stopnie, ale Adusia jakąś taką czerwoną buźkę miała i zmiejszyliśmy do 22,5 - 23 stopnie. Buźka zbladła i krotki tez zniknęły. Jak sprawdzam kark to jest cieplutki, więc chyba taka temp bardziej jej odpowiada.
 
reklama
jestem z lutówek> moja córeczka miała w 4 dobie birubine az 19,5 po jednym dniu naswietlania spadła do 15, a jak na trzeci dzień była na poziomie 13 to nas wypuścili. Kazali w domu dopajac wodą z glukozą i tyle. Zosia jeszcze przez jakies 2 tyg była troszke zólta ale wszystko było ok:-)lekarz mówił, ze poziom birubiny moze troszke wzrosnąc jak mała bedzie bez naswietlania ale, ze nie jest to niebezpieczne

Kasikk dzieki za odpowiedź. A jak to się dopaja ta wodą i glukozą? w jakim rozcieńczeniu? U nas jeszcze widać jest synek żółty ale może mu powoli przechodzi?:-( powoliii
Jutro kontrol nas czeka.

A u mnie w cycku coś się jednak stało, lekko mnie pokłuwa, poza tym laktatorem nie mogę sciągnąć:-( jutro koniecznie do poradni laktacyjnej. Dziś mam obkładac kapustą. Chyba jakiś zastój mi się zrobił przy gruczole mlekowym albo zapalenie sutka:baffled: wydaje mi sie troche cieplejsza ta pierś.

Co do temperatury w domu to mamy w 21,5 stopnia ogólnie w domu, a w pokoju gdzie mały jest około 23 stopni (bo drzwi zamykamy przed kotem)ale chyba troszkę za ciepło:baffled: Na szkole rodzenia mowili że najlepsza temperatura dla dziecka to taka jak dla nas czyli około 20 stopni, a tylko tam gdzie się kąpie to 23 st.

Ewelcia dzięki za zdjęcia termometru:tak:

A o kichaniu to też słyszałam że bardzo dobry objaw bo dziecku sie nosek obczyszcza.

A co do krostek to mojemu na podbrzuszu jakas jedna dziwna się pojawiła, kurcze ja nie wiem jak potówki wygladają:baffled: jak to odróżnić od jakiejs alergii?

achhh dziewczyny ja tez chce już na spacery:tak:
 
Witajcie mały spi więc ja miałam chwilę i zaczęłam robić zaproszenia na chrzest święty wklejam tu bo to dotyczy małego :-D
zrobie je w różnych kolorach żeby nie były takie same
 

Załączniki

  • zaproszenie.jpg
    zaproszenie.jpg
    39,3 KB · Wyświetleń: 20
Tak sobie mysle, ze jakis spis tresci tego watku trzeba byloby zrobic, bo co przychodzi na ten watek nowa mamusia to pewno zadaje takie same pytania:)

U nas calkiem niezle. Mleko mam. W nocy z jednego cyca 15 minut ciagnela, to chyba dobrze. To pierwsza noc w domu:)
Budziła się o 2, po 4 i kolo 6 wiec calkiem znosnie.

Wypuscili na ze szpitale z bilirubina 8,5 do kontrolowania. Wiem, ze ten poziom moze sie podnosic do piatej doby, nam idzie 3 doba. Wydaje mi sie ze jest bardziej zolta, ale przyznam, ze nie wiem czy to do kontroli sie juz nadaje.

Pepek nam sie tylko nie chce za bardzo suszyc. Wypuscili nas z taka klamra do domu. We wtorem mamy przyjsc na jej zdjecie. Wtedy tez obejrza w kierunku zoltaczki.
 
Sara pytanie do Ciebie: używasz butelki Lovi tylko czy posiadasz tą samosterylizującą się? Bo właśnie szukam na allegro i sa dwa rodzaje ze sterylizacja lub bez i nie iwem którą wybrać. Jeśli posiadasz ze sterylizacją to czy to sie sprawdza??
Szukam butelki z malutką dziurką w smoczku bo po tym co mamy to małemu się strasznie ulewa (na czas problemu z tą lewą piersią dokarmiam go mlekiem nan 1).
Będę wdzięczna za odpowiedz.
 
Dziewczyny u mnie noc tragedia jak się mała obudziła po 1 do jedzenia tak nie spała do 4/30 w tym czasie przez cały czas marudziła i jadła :szok::szok::szok:no ile można wisieć na cycach i teraz nie wiem czy ona się nie najada czy jakies kolki ją męcza no koszmar później wstała ok 6 znowu głodna i nie spałą do 10 teraz jak na razie spi zaopatrzyłam się już w mleko jak dzisiaj nie daj boże nocka się powtórzy to dokarmie ją sztucznym zobaczymy jak sie bedzie wtedy zachowywać.Wyszły jej jeszcze takie maleńkie krosteczki najwięcej ich jest na brzuchu przypominają mi pokrzywkę i cholercia czy czasami ja czegos nie zjadałam na co mała ma uczulenie musze to obserwować ja to zauważyłam rano ale może ona i w nocy już to miała i to że nie spała to problem z brzuszkiem jestem już głupia od tego wszystkiego
 
Maniulka mojemu sie cos poprzestawialo.
Z pare nocy bylo ok.
Szedl spac kolo 23 potem budzil sie o 3 lub 3:30 potem o 6:30 i albo zasypial od nowa albo nie spal do 10 a ostatnio nawet do 12, 13.
Wczoraj poszedl spac jak zwykle okolo 23 wstal o 3:30 i nie chcial spac,lezal w lozeczku i kweka,stekal a nawet plakac zaczynal.Wzielam go do nas do lozka i od razu zasnal,jak chcialam go przeniesc to sie budzil:crazy::baffled:.
No i spal troszke z nami.Kolo 8 zjadl a potem wszyscy spalismy do 11:-):-):-).
Ciekawe jaka dzisiejsza nocka bedzie.
Teraz spi od 15 a u nas jest przed 17 mam nadzieje ze da nam pospac:-).

Dzis zauwazylam ze moj maly tez ma na brzuszku kilka krostek czerwonych i nie wiem od czego:confused::unsure:

Aaaa i u nas zaczyna sie robic ciemieniucha(tak to sie chyba nazywa).
Pytanie do doswiadczonych mamusiow-czy wystarczy to tylko oliwka smarowac???
Ma narazie troszke w okolicach brwi,pewnie nie dlugo zrobi sie tez na glowce.
Czy kazde dziecko to ma????

Mamusia sliczne to zaproszenie:-):-):-);-)

Madzik zmierz sobie temperature czy czasem zapalenia nie masz,bo wiem ze jak sie zrobi zastoj to potem moze isc zapalenie.
 
Ostatnia edycja:
Ewelcia mierzyłam temepaturę, na szczęscie nie mam ale coś nie tak z tą brodawka:baffled: dostawiam juz malego jak laktatorem nie ciagnie bo wyczytałam ze nawet jak jest zapalenie piersi czy cos podobnego to trzeba często malucha do niej dostawiac, aby sciagał i że jemu nic nie będzie od tego.

A co to jest ciemniucha?

A mojego malucha chyba brzuszek boli bo sie napręża i dziwne bąki puszcza, takie mocne ale nie na kupe.:baffled:
Jak zrobić masaz brzuszka? jakos konkretnie czy tylko okreznymi ruchami?

A drugie pytanie, to jak obudziliśmy małego na jedzenie to jemu się zaczelo ulewac (po 2 godzinach od karmienia!!:baffled:) to normalne?
Mam mu dawać jesć jak mu sie ulewa?
boże ale zielona jestem
 
Ewlecia wiem ze sa specjalne kremy jesli ciemieniucha jest duza.

Znalazlam taki artykul na temat ciemieniuchy: Rośnij zdrowo - Gdy malucha dręczy ciemieniucha - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl

Moja Julka miala, troche to trwalo zanim wszystko zniklo, ale chyba nie kazde dziecko musi to przejsc:)

Madzik mi w piersiami tez sie cos robi. Boli szczegolnie prawa od zewnatrz. Napewno pomaga kapusta. Mam juz przygotowana w lodowce. Przystawiam tez Hania spod pachy zeby sciagnela mleko z innej czesci piersi (tej zewnetrzenej).

A co do potowek to wiem, ze one sa zakonczone takimi bialymi punkcikami.Moja Hania za to ma jeszcze troche pokrzywki. W szpitalu to az oczko spuchniete miala. Ale teraz coraz lepiej.
 
reklama
Ewlcia spytaj w aptece o "cradle cap Shampoo-Dentinox";-),nam pomogl,no i oliwka wiecej specyfikow to tu nie maja.Ja z cora walczylam z ciemieniucha dosc dlugo,ale w koncu wyzbylam sie tego kosmosu.
Madzik ja bym nie dala jakis czas mleka,ale to zalezy ile sie ulalo..:confused: ,jak nie plakusia to bym sie wstrzymala,ale zrobisz jak uwazasz.
 
Do góry