reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Dzieki M*R*.
Szymek ma kilka krostek na buzi i one mu znikaja a potem sie pojawiaja,przemywam przegotowana woda.
Byla wczoraj u nas znajoma Irlandka i ona powiedziala ze to Milia i tak do konca nie wiedzialam czy jej chodzi ze on ma krostki czy chodzi o to ze to jest tradzik niemowlecy:crazy:.
Zobacze co w czwartek powie doktorka.
 
reklama
U nas nocka też oki, tylko wczoraj mała tak mi załatwila brodawkę, że dziś karmię tylko z jednej a z drugiej narazie ściągam laktatorem. Lena była odśluzowywana przez 2 minuty po ur. i ma taki uraz przed wkładaniem jej czegoś do buźki i nie zawsze ładnie chwyta pierś- za płytko- boi się biedactwo:-( Położne w szpitalu próbowały na różne sposoby ją mi przystawić i narazie jest różnie. Fakt jest taki, że cycuś boli dość i aż krewka poleciała. Ale damy radę już się nawet nieźle goi, wieczorem spróbuję już z niej karmić normalnie:-)
Teraz łobuziak śpi, dziś rano nie spała przez 3 godz. byłam w szoku, bo jak narazie to tylko jadła i spała, ale wkońcu ma już tydzień to coraz więcej ją będzie interesowało:-) idę odpocząć, póki mam chwilkę.
Pozdrawiam!
 
Kochane

Z Julita dzis do szpitala pokazac ja pediatrze nie pojechalam,pojedziemy jutro.Az glupio przyznac ale...zaspalam.Wczoraj mialam tak meczacy dzien ze spalam dzis do 11:szok:Nawet nie wiem czy mala w tym czasie plakala odkad maz wyszedl do pracy o 8 tak mocno spalam.Poki co,z konsultacji telefonicznej wynika ze krosteczki i plamki na buzi corki to jednak tradzik niemowlecy bo dostala go rowno po okolo miesiacu (w 5 tyg czyli tydzien temu) a tak wlasnie sie zaczyna to cholerstwo i wyglada tez z mojego opisu.Do tego mam od kilku dni miesiaczke wiec moje hormony z cyca moze tez dzialaja-ale nie wiem,z ta miesiaczka to juz moja wlasna teoria:-D

madzik-nie wiem skad sie bierze moja organizacja (no swietna,dzis zaspalam wizyte u pediatry:rofl2:) a zwlaszcza pedantyzm ale chyba z...gwiazd,kosmosu :-D Jestem zodiakalna panna a to cholernie ciezki znak-ciagle lata sie ze sciera...Ja sprzatam 2 razy dziennie srednio...i myslisz ze mi z tym latwo?:confused: Meza tez wycwiczylam i tanczy biedny z odkurzaczem min.co 3 dni.Teraz czesciej bo fretka lnieje.Ja tez watki jakie odwiedzam regularnie to tylko ten,zakupowy i album zamkniety.Reszta juz nie bardzo mnie dotyczy,juz nie jestem ciezarowka... hihi
magmil-nie biore zadnych witamin,gdyz w szpitalu powiedzieli mi ze wyniki krwi mam dobre a jesli nie stosuje sie zbytnio eliminacyjnej diety to nie trzeba sie szprycowac.A wlosy mimo ze od urodzenia mam cienkie sa teraz mocne jak nigdy,wogole nie wypadaja.
Eve-ja raz jedyny sciagalam pokarm i wyszla mi glodowa porcja z 1 piersi-30 ml.Dlatego daje obie.Z tym ze to zalezy z tym pokarmem,jednego dnia mam wiecj innego mniej.Jak pije duzo to nastepnego dnia mamy cycki jak kamienie i mi z nich melko kapie,jak sie zaniedbam w piciu to pokarmu mam wyraznie mniej.
Ewelcia-moja mala tez sie rozjadla ale grubasek jest tylko na buzi i w brzuszku.Konczyny ma nadal raczej szczuple-zwlaszcza raczki.I tez daje jej jednorazowo niewiele mleka,wole zeby pokarm sie przyjal niz ulal(a i tak czasem ulewa).Np 100 ml dostaje w 2-3 ratach dajmy na to w ciagu 30-40 min.Zreszta pediatra tak kazala robic.A na spacerze to jak narazie spi jak zabita-bez wyjatkow!Nie budzi sie na jedzenie podczas spaceru za to ledwo wejdziemy do domu...juz wyje...za cycem/butla.Co do smoczka to sa rozne szkoly.Np.polozna ktora nas odwiedza twierdzi ze z dwojga zlego lepszy smoczek ortodontyczny niz kciuk bo kciuk podobno poteguje przodozgryz.Jakby nie bylo,tyle pokolen sie na smoczku wychowalo i nie zawsze idzie to w parze ze zlym zgryzem...
Aha,sposob na glodomory mojej tesciowej-jak dziecko juz sporo zjadlo a dalej krzyczy za jedzeniem to dac troche zwyklej przegotowanej wody-nie bedzie szkrabowi to z pewnoscia smakowalo,wiec przestanie krzyczec a jak wypije to jak ty to mowisz"zero kalorii" wiec sie nie przekarmi.Sposob drugi-umoczyc smoczka w wodzie i dac dziecku-powtarzac kilka razy az "zrozumie"ze wiecej niz pare kropel nie poleci.Tesciowa stosowala to wczoraj-zadzialalo,jaka ci dziadkowie maja cierpliwosc do dzieci nie to co ja!

No masz,a to posta-tasiemca walnelam;)Madzik,przebijesz mnie swoimi slynnymi dlugasnymi postami?;PPP;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
PS.Mam zdolne dziecko.Wczoraj Juli lezac na lezaku-bujaku ruszala nozkami i to powodowalo ze sie bujala sama.Myslalam ze to przypadek ale widze ze teraz tez tak robi-sama sie buja!:-D
 
:-D Hmm samodzielnosc czy ...ADHD???;-):-D
A teraz jak puscila 3 baki pod rzad to dopiero sie rozbujala :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Sara - moja mała też zjada 100 ml średnio co 3 godziny ale ja jej nie dziele na raty, zjada od razu, czasem jak sie zmeczy to sama robi sobie przerwe, wypuszcza butle, chwile odpocznie i dalej ciagnie. Czasem jest tak ze zje te 100 ml i dopomina sie o wiecej ale raczej jej nie daje, najwyzej wlaśnie wode przegotowana. Tak sie teraz zastanawiam, że skoro Twoja córcia jest 3 tyg starsza i zjada tez 100 ml to moze ja mojej nie powinnam az tyle dawac:confused: Mozna przekarmic dziecko????:crazy:
 
reklama
Sara spryciula z tej Twojej malej-haha.
No Twoja je dajmy na to co 40min czy 30min a moj co 10min czy 15min ja jak on nie spi to nic nie moge zrobic.
Wlasnie sie wybudza po 15min drzemce,myslalam ze zasnal na dluzej i zaczelam myc lodowke,kieeeedy ja skoncze:szok:!!!!!
tez mu nie wydzielam on sam tak je,chyba bardzo lubi byc na raczkach hehe:-D:-D:-D.
na szczescie w nocy jest ok
 
Do góry