reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

a ja mam problem, bo Jula czasem bardzo ulewa - właściwie to puszcza pawia :baffled: wszystko ma zarzygane :no: nie wiem, co robić, zdarza się to co jakiś czas, nie codziennie... ale naprawdę mnie to martwi :-(
Ola to moze byc z przejedzenia i lapczywego jedzenia.
Szymek tez puszczal pawie teraz jest ok
 
reklama
Ola to moze byc z przejedzenia i lapczywego jedzenia.
Szymek tez puszczal pawie teraz jest ok

u mnie zapewne jest to z przejedzenia i łapczywego jedzenia.
Jak siedział na cycku to łapał znowu dużo powietrza i siedział i siedział godzine a potem non stop czkawka a teraz z butki dostaje odciagniety to chce 150 ml wypic od razu i nie chce wypuszczac z buzi smoczka. Wyjmuje mu i co jakis czas biore do odbijania bo tak mu sie okropnie ulewa. Dziś własnie tak dałam 150 za jednym razem bo mi tak płakał, wiec myslałam ze zaspokoi to jego głód-to był jednak zły pomysł bo chyba z 30-40 ml oddał po 5 minutach za jednym razem ulewajac(bo nie było to pod jakims dużym ciśnieniem) na mnie prosto między cycki i oczywiscie on cały ubrudzony:baffled:

a najlepsze jest to że jadłby i jadłby, dziś dostal juz 180 ml (150+20+10) mojego pokarmu i dalej cmoka co oznacza że chce jesc!! nie dałam wiecej bo sie boje:baffled: bo może on tyle jje z butli bo mu to szybko idzie? a przy cycu musie sie nameczyc? Połozylam go do łózeczka, leży sobei coś tam gada, nie ma ryku wiec głodny napewno nie jest...

Eve Ty karmisz swoim pokarmem? z butki? czy Ada też tyle az jje?
 
Ostatnia edycja:
Madzik 180ml:szok::szok::szok:.
Moj tez tak mial na poczatku ze jadlby i jadlby i strasznie ulewal i zaczelam go oszukiwac smoczkiem.
Bo po kazdym jedzeniu byla zmiana ubran.Jak nie ulany to usrany:-Di tak w kolko bylo.
Nie dawaj mu tyle mysle ze to za duzo.
Moj zjada 120ml najwiecej ale to rzadko.
Szymek pieknie spal,zasnal przed 10 i spal z dwiema przerwami na papu o 1 i 4:30.Wstal o 7:30 a teraz jest wielce zainteresowany karuzelka:-)
O czkawki dostal-zreszta jak zwykle:-D:-D:-D
 
madzik, ja karmie swoim (ściągam laktatorem) i modyfikowanym, bo nie mam tyle pokarmu. Ada to straszny żarłok jest i tez jej się ulewa. Zauważyłam, że mojego zjada więcej niż modyfikowanego. Ogólnie tak koło 120-130 ml. max.
 
MADZIK - mi tez sie wydaje ze 180 to za za duzo. Nadia mi zjada 120 z butli i czesto tez jeszcze wkłada raczki do buzi albo cmoka ale podobnie jak Ewelcia oszukuje ja smokiem:-). Czasem tez np. 1 - 1,5 godz po zjedzeniu placze ze chce znów to wtedy daje jej przegotowana wode, pociumka chwile i wypycha, chyba nie smakuje jej woda:-D jak za chwile znow marudzi to robie to samo, jak poczuje ze to niedobre to w koncu daje spokoj:-D:-D:-D. w dzien karmie ja co 3-4 godz, ewentualnie w miedzy czasie woda lub herbatka koperkowa. pediatra nie kazała mi juz jej budzic ani w dzien ani w nocy bo podobno ładnie przybiera na wadze, ubranka 56 sa juz za krótkie a nozki tez ma grubiutkie juz, takie z fałdkami:-). W nocy karmie ja o 23 i sama sie budzi:-) rowno o 4 nad ranem, pozniej dopiero ok 8 wiec noce nie sa złe:tak::tak::tak:
Wydaje mi sie ze nie ma co tak duzo karmic bo po takiej 180 to maluszka moze brzuszek bolec, a moze on wcale nie jest głodny tylko ma potrzeba possania czegos, a skoro leci ...
Dajesz mu czasem smoczka czy nie???
 
Moja mała jak lezy na plecach to główke ma zawsze albo na jeden albo na drugi bok, nie chce trzymac jej na wprost. Czy któryś maluszek tez tak robi? Zaczyna mnie to martwic:-( Poza tym jak lezy na brzuszku to rzadko kiedy chce jej sie podnosic główke, jak ja trzymam pionowo do odbicia to odchyla sie ze hej a na brzuszku nie:-(

Powiedzcie mi jeszcze co Waszym zdaniem lepsze na brzuszek Plantex czy Espumisan??? Kupiłam Infacol ale chyba niewiele on daje a poza tym to nie podoba mi sie to dawkowanie w nim
 
napewno matki mleko jest jakby mniej kaloryczne bo na poczatku leci taka woda a potem normalne mleko(w butelce wymieszane) wiec moze dlatego tyle on jje? kurde zarłok jakis. Dopiero jak dojje to lezy spokojnie w łozeczku i sobie gada a tak to płacz i tylko szuka cyca:-(
smoka nie chcielismy dawac (ja wolałabym uniknąc) ale mamy w domu.Napewno macie racje brak possania i poprzytulania sie.
Może spróbuje z ta woda? Ja nie dopajam koperkowymi itp bo na razie nie było zadnych kolek(tfu tfu tfu) i nie ma takiej potrzeby.
Napewno tez tak jak Eve pisze dzieci jedza mniej modyfikowanego mleka niż matki, bo matki jest mniej jakby kaloryczne. Tak czytałam..

A wczoraj walnął taką kupe ze myślałam że mu się wyleje wszystko poza pieluche, ale nie było przy tym płaczu ani nic wiec spoks, wszystko Ok:tak:W sumei nei dziwne ze taka wielka bo jak sie tyle jje... oczywiscie od razu kąpiel i pierwszy raz chyba przezył ja w zupełnosci spokojnie i mus ie podobało:-D
 
Ja też mam Infacol. Wczoraj użyłam pierwszy raz. Nie jestem pewna czy cos dał, czy poprostu kolka ustąpiła (bo nas chyba też jednak dopadła:-( )
 
reklama
kitki z tą głowką to jak przewraca na jedna i druga strone to ok, gorzej jak tylko na jedną strone obraca bo wtedy tworzy sie napiecie miesniowe na jedna strone i czasem wymaga to rehabilitacji jeśli sie w pore nie zauważy. Sąsiadka miala taki problem, Poradziła aby jak śpi to cos podkładać aby cześciej na wznak miał głowe a nie leżąc na wznak glowa lezy na bok. Mój Oliwier i na jedną i na drugą stronę tak przewraca głowe.
Ja kłade albo na boku albo staram sie podkladac pieluche, to normalne u dzieci.

Z podnoszeniem główki jest tak samo, na ręcach wygina się albo jak lezy na brzuszku na mojej klatce piersiowej ale jak sam lezy to juz nie chce:eek:
 
Do góry