reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

julia, Ada jak się urodzila to ważyła 3790, więc ma co potrajać :tak: Obecnie przez te uszy (głównie bo powodowały spadek apetytu i ból przy jedzeniu) i zabkowanie waży około 8,5 kg.

Te całe statystyki, co dziecko powinno a co nie to jakaś głupota, bo wiadomo, że łatwiej potroić wage dziecku które się urodziło lżejsze niż cięższe.
 
reklama
My też raz i jak zapytałam, kiedy do kontroli to lekarz powiedzial, że nie trzeba bo jest ok. Ale znając tych konowałow i moje ostatnie doświadeczenia z nimi pewnie powtórzę na własną rękę :tak:
 
julia, Ada jak się urodzila to ważyła 3790, więc ma co potrajać :tak: Obecnie przez te uszy (głównie bo powodowały spadek apetytu i ból przy jedzeniu) i zabkowanie waży około 8,5 kg.

Te całe statystyki, co dziecko powinno a co nie to jakaś głupota, bo wiadomo, że łatwiej potroić wage dziecku które się urodziło lżejsze niż cięższe.


No więc własnie mój pierworodny ważył 2690 a na roczek wage miał prawie 5 razy tyle a Natuś 3500 a teraz waży 8 i za chiny ludowe nie potroi bo prawie nie je gdybym rano i wieczorem nie pasła go kaszkami to wogóle by znikł
 
Eve u nas tez było ok, nawet wziął zdjęcie z usg zeby studentom pokazać, ale mimo wszystko kazał przyjsc jak zacznie chodzić, więc pojdziemy, w sumie place abonament miesięczny w Luxmedzie prawie 100zł, a w ogóle nie korzystam, oprócz własnie ortopedy to nie byliśmy ani razu i całe szczęście!!!
 
U nas też kontrola tak o - 3 są po prostu, trzeci raz jak dziecko już stoi, ale najlepiej w 11 miesiącu każą przyjść
 
u nas ortopeda ogólnie powiedział że mamy przyjść na kontrolę jak Oli zacznie chodzić:tak:ale nie mówił nic że USG będziemy ponownie robić.
USG mieliśmy tylko raz chyba w 8 tygodniu..:sorry2:
 
Jula nie gryzie, chyba że przypadkiem, natomiast ostatnio jak skończy pić, to gada do cyca, uśmiecha się i paluszkiem delikatnie dotyka :-) ale ja zaraz chowam, mówię "to nie zabawka" ;-)
 
No i jak tu wymagać od dziecka, żeby raczkowało w dzień jak ona całą noc wędruje to chyba się wtedy wystarczająco już wymęczy:-D
ale Anula ma czas i miejsce na ćwiczenie raczkowania ;-)

gratulujemy nowych ząbków :tak:

Jula dzisiaj stała chyba 10 sekund bez żadnego podparcia, ale się ucieszyłam, bo ona chodzi przy meblach, pchaczu, za rączki - ale jakoś tak bez trzymania to nie chce jeszcze - a tu tak ładnie dzisiaj :tak: i od kilku dni potrafi sama wleźć na kanapę, fotel i łóżeczko Niki - co dzisiaj zakończyło się wielkim BAM, ale nic się nie stało bo łóżko nie jest wysokie ;-)
 
reklama
my mieliśmy raz tylko usg - kazali pieluchować szeroko do 6 miesiąca, ale na kontrolę nie kazali przychodzić... dziwne to trochę, ale cóż...
 
Do góry