reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Mamusia ja mam w planach branie Cerazette.

Moonik nie wiem czy dlugo sie tradzik niemowlecy utrzymuje ale wkurza mnie nadinterpretacja i zbyt szybkie stawianie diagnoz przez lekarzy.Jak sie idzie z czyms do lekarza to albo zwalaja na stres albo na alergie.
 
reklama
szymus dzis mial kolke taka 5minutowa troszke sie prezyl i plakal.
od kad podaje mu marchwianke (juz tydzien) dzis mial pierwszy raz.
dobrze ze przeszla szybko:-)
 
Moja Amelka tez ostatnio strasznie sie prezy i placze ale raczej kolki to nie sa bo z tego co wiem to kolki sa zawsze o tej samej godzinie i dziecko wtedy placze w nieboglosy... a u nas az tak strasznie to nie jest wydaje mi sie ze ona sie tak meczy bo nie moze zrobic kupy.. ale i tak mnie to martwi bo boje sie ze od tego prezenia sie i wyginania dostanie przepuchliny (slyszalam ze to mozliwe:-() Jak narazie to podaje jej herbatke koperkowa i dzisiaj jeszcze sprobowalam minimalnie dac jej gripe water (wody koperkowej-przeznaczona jest od 1-szego mies.) ale moja siostra swojemu synkowi tez troszke dawala po 2 tyg. zycia- wiec ja tez sprobowalam no i widze ze jakas dzisiaj spokojniejsza jest :tak: ale zobaczymy co bedzie w nocy... Czasem tez dmucham jej cieplym powietrzem w brzuszek (chucham;-)) i wtedy tez tak jakby przestaje sie prezyc wiec napewno odczuwa jakas ulge. no i staram sie tez jej masowac brzusio.
A moze znacie jeszcze jakis sposob na zlagodzenie jej tego bolu...????
bo nie moge patrzec jak biedactwo mi sie meczy a ja nic nie moge jej poradzic...
 
A ja moge sie chyba pochwalic ze przed wczoraj czyli Amelka miala 13 dni lezac na brzuszku u swojej cioci (mojej siostry;-)) przekrecila glowke z prawej strony na lewa:szok: wydaje mi sie ze na dwu tygodniowe dziecko jest to duzy postep:cool2: a moze sie myle i wasze dzieci tez tak maja ? :-p
 
Moje maleństwo ja też mam tak samo moja Zuzia pręży się aż robi się czerwona kolek też nie ma raczek ale chyba problemy z kupką bo jak zrobi to odrazu inaczej się zachwuje Ja jeszcze nic oprócz mleka nie dawałam ale fajnie że o tym piszesz bo odrzu dopytam ile dajesz swojej Amelce tej herbatki koperkowej i kiedy po jedzeniu czy kiedy się poprostu pręży. Co do kropelek to też zakupiłam i widzę że nasze córeczki tylko jeden dzień różniczy więc też spróbuje tej wody koperkowej tylko napisz proszę jak i ile moę jej podać
 
Justyna ,Sara przyłączam się do was z tym karmieniem każda kobieta powinna decydować jak chce karmić swoje dziecko mnie też pediatra ohrzaniła że czasami butelka karmie choć i tak ściągam mleko z cycków więc jest wyłącznie na moim mleku ale to wygodnictwo .
rzeczywiście tak mi wygodnie ale ja też muszę coś w domu zrobić ściągne szybko i mąż daje butekję a i cycki moje odpoczywają bo całe zmasakrowane
Zabroniła butelek ale nawet mój mąż powiedział że słuchać jej nie musimy
Nie dajmy się tak łatwo przecież kochamy nasze szkraby i chcemy dla nich jak najlepiej i wiemy co mamy robić!!!!!!!!!!!!!:tak::tak::tak:
 
czesc wam:-)

U nas nocka spokojna-mala sie zlitowala i dala chorej mamie pospac.Mnie tez jakby ciut mniej bola okolice pecherza moczowego a i goraczka pare kresek nizsza wiec moze obejdzie sie bez antybiotykow i skonczy tylko na Urinalu.Mam tez duzo pic(co i tak robie na laktacje) zeby jak najczesciej sikajac pecherz z bakterii wyplukac.

Pisalam chyba ze zielone kupki Julitki + krosteczki na buzi (jest ich sporo ale sa koloru cialka i widac je tylko pod swiatlo) sa podejrzeniem o alergie na bialko mleka krowiego przez pediatre,ewentualnie na bakterie w jelitach-oddalismy kal na badanie ogolne i jeszcze 3 razy na posiew trzeba zaniesc).Razem z mezem rozmawialismy ze znajomymi meza,ktorych dziecko wprawdzie ma juz prawie 5 lat,ale oni mowili ze zielone kupy moga byc od mleka zawierajacego duzo zelaza a NAN HA.1 ktory dotad pije Julita takie jest,a krosteczki to moze byc najzwyklejszy tradzik niemowlecy co i ja wiedzialam zanim z nimi gadalam.Powiedzieli ze mozna sprobowac zmienic mleko zanim sie na Nutramigen przejdzie,tyle ze zmian trzeba dokonywac tylko w obrebie mlek ze znakiem HA,skoro od takiego zaczela.No wiec dzis dostala juz pierwsza porcje Bebiko HA Dobry Apetyt-smakowalo jej bardzo (mnie tez,duzo slodsze od NAN!),spi sobie spokojnie,ciekawe jakie kupki bedzie robila po tym mleku,efekty pewnie beda za kilka dni.Jesli nadal kupy beda zielone a w posiewie kalu nic nie wyjdzie no to ostatecznie przejdziemy na ten Nutramigen(mozna go laczyc pol na pol ze zwyklym mlekiem HA zeby sie dziecko przyzwyczailo do smaku) i trzeba go podawac do 1 roku zycia.

Uff,to chyba tyle narazie u nas:tak:
 
Madzik - u nas mokre waciki do pupy i bepanten podzialały, juz prawie nie ma sladu po krostkach!:-):tak:Tak wiec jednak sposób naszych babek najlepszy:-D Tylko co ja teraz zrobie z zapasem chusteczek huggies pure:dry:
 
reklama
sara wydaje mi sie ze jesli zmeniasz mleko z NAN na BEBIKO to na pocztku powinnas mieszac.zaczynajac od wiekszej porcji NAN konczac na samym BEBIKU mam nadzieje ze zrozumiale napisalam,zakrecona jestem jak baranie j**a:-D.

albo to na buzi to moze byc lojotokowe zapalenie skory,prawie kazdy niemowlak to ma,po czasie samo schodzi.
 
Do góry