reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Moja Adusia kończy dziś 7 miesięcy :-) Zębów nie ma jeszcze, siedzi już ładnie sama na macie i bawi się, na kolanach z reguły klęczy ale nie raczkuje. Nie wstaje w łóżeczku.
Ale musze się pochawlić, że Panie w żłobku są nią zachwycone, mówią, że jest grzeczna, zjada ładnie posiłki, nie jest rozpieszczona, cały dzień radosna i bardzo towarzyska :-)
 
reklama
uzdolnione te Wasze maluchy:tak:
Amelka jeszcze nie raczkuje, nie wstaje. S,iedzi jak ja ja posadze sama nie potrafi jeszcze usiasc, czasami probuje stanac na czworaka ale przewaznie kiedy podnosi pupe to glowke kladzie na podlodze, a jak prostuje raczki to pupa opada:-D Pelza ale do tylu bardziej hehheh . No i od kilku dni zaczela duzo gadac.. mamamam juz bylo.. a teraz zaczela ta-ta-ta-ta , bla-bla-bla:cool2: jednym slowem buzia jej sie nie zamyka.. przy tym tak krzyczy i piszcze ze glowa boli:shocked2:
 
Eve wszystkiego naj dla Ady!!
Pewnie jestes dumna z coreczki jak ja tak panie wychwalaja;-)milo sluchac takie komplementy;-).
Sara nie wiem czy da sie dziecko zachecic do raczkowania czy siadania?moim zdaniem dzieci powinny same zaczac raczkowac.
Na kazde dziecko przyjdzie odpowiedni moment i tyle!!!
Zdarza sie ze dzieci wogole nie raczkuja ale to bardzo zadko!!!
 
Eve sto lat, sto lat niech żyje ada nam......
Ja gdzieś czytałam, że "amerykańscy uczeni odkryli", że dzieci, które nie raczkują mają w przyszłości problemy z koordynacją wzrokowo ruchową, czesto są dyslektykami itp. u mojego syna, który też nie raczkował się sprawdziło ma stwierdzoną dyslekcję,dysgrafię i dyskortografię, więc sama nie wiem jak się na to zapatrywać.
 
reklama
Ja tez zdecydowanie wolalabym zeby Julita raczkowala:tak:Ona raczkuje ale nie tak "klasycznie".Tzn czolga sie i kilka krokow czasem przeraczkuje,ale po chwili znow brzusio na podloge i woli sie czolgac.A zachety do raczkowania sa-dzis dostalam "troche" maili na NK (nawet nie mam kiedy na nie odpisac,moze jutro) po wstawieniu fotek (wkleilam chyba z 5 dzis hurtem zaleglych:-D)i wymienialm maila ze znajoma.W przypadku dzieci pelzajacych nalezy np zmniejszyc tarcie-czyli jak Juli jezdzi brzusiem po panelach i parkiecie to nalezy polozyc koc,by jej sie ciezko pelzalo-to ja zmobilizuje do uniesieni pupy.Sprobowalam i zgadza sie,dziala tyle ze ona sie wkurza:-D:-D:-Dtakze zachety sa w formie stwarzania okolicznosci roznych:tak:Siadac sama siada z pozycji bocznej ale tez wolalabym by to robila z czworakow.
maz raczkowal,jego brat nie,moj brat tak a ja nie-mojej mamie tak bardzo zalezalo zebym raczkowala ze zmuszano mnie rehabilitacja.Niestety to byly cwizenia na duzej pilce a ja takiej nie mam.Chcialabym pogadac z neurologiem wlasnie o roznych cwiczeniach i zachetach:tak:Moze bym dostala namiary na rehabilitanta i sobie porozmawiala.

Adusia buziaki z okazji miniurodzinek 7 mies!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry