reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Wklejam ze strony 29,odpisywalam mamusi.

mamusia ja wyszlam pierwszy raz przed dom jak Szymus mial 8dni na 7min,bez wozka trzymalam go na rekach.Na drugi dzien na 10 potem 13,15 i tak coraz wiecej.Potem mielismy przerwe ze 3dni a moze 4bo wialo i padalo.
W srode juz bylismy 1h.w czwartek mielismy go na zakupach.
wczoraj nie bylismy bo mial kolki potem spal jak wstal znow kolki a potem juz bylo pozno i ciemno,dzis strasznie wieje chyba nie pojdziemy:crazy:.
 
reklama
tanu no to nieźle przytył :-D
Znalazłam fajną stronkę na temet rozwoju miesiąc po miesiącu wklejam pierwszy miesiąc dla zainteresowanych :tak::tak::tak:

1 miesiąc życia

rozwój ruchowy
Maluch, który kończy pierwszy miesiąc życia potrafi w pozycji leżącej na brzuchu unieść głowę i utrzymać ją przez co najmniej 10 sekund. W pozycji siedzącej miesięczne dziecko trzyma głowę prosto przynajmniej przez 5 sekund.
Dziecko leżące na plecach przechyla głowę w jedną lub drugą stronę, macha energicznie nogami. Zaciśnięte piąstki pod koniec pierwszego miesiąca coraz częściej są otwarte. Miesięczny maluch zaciska dłoń na podanym mu przedmiocie, jednak za chwilę włożony przedmiot wypuszcza.
Charakterystyczne dla noworodka są odruchy noworodkowe. Szczególnie widoczny jest odruch Moro. Dziecko pod wpływem nagłego bodźca (zmiana położenia dziecka, podniesiony głos dorosłego itp.) rozrzuca rączki na boki w taki sposób jakby kogoś obejmowało, ciało momentalnie się wyprostowuje i maluch wstrzymuje oddech. Zaraz po tym rączki i nóżki przykurczają się i dziecko łapiąc oddech zaczyna krzyczeć. Odruch ten pod koniec trzeciego miesiąca zanika. Inne odruchy, to odruch Babińskiego, chodzenia, chwytania, Rittiga.

rozwój mowy
Dziecko wydaje gardłowe, krótkie dźwięki, które przypominają samogłoski a, e. Krzyk jest jednakowy, niezróżnicowany.

rozwój procesów poznawczych procesów poznawczych [/SIZE]
Maluch reaguje na dźwięk, potrafi też skupić wzrok na przedmiotach i osobach, mimo, że w tym okresie widzi jeszcze bardzo nieostro, nie odróżnie kolorów. Co więcej, umie także śledzić przedmioty poruszające się w polu widzenia. Najlepiej dziecko widzi obiekty znajdujące się w odległości ok. 25-30 cm. Reaguje na zapach najbliższych. Dziecko po urodzeniu wyczuwa 4 smaki: słony, słodki, gorzki i kwaśny.

rozwój kontaktów społecznych
Na widok ludzi maluch przestaje płakać. Podobnie reaguje na głos człowieka. Kontakt z otoczeniem następuje poprzez skórę, dlatego jesli weźmiemy dziecko na ręce, pogłaskamy i przytulimy, szybko się uspokaja. Nawiązanie bliskości z maleństwem na tym etapie rozwoju zaowocuje jego właściwymi kontaktami z innymi ludźmi w przyszłości. Maluch sygnalizuje, czy jest dobrze karmiony, pielęgnowany, czy potrzebuje bliskości. Należy obserwować swoje dziecko, a doskonale będziemy wiedzieć czego w danej chwili potrzebuje.

wygląd dziecka
Nowonarodzone dziecko nie ma zachowanych proporcji w budowie ciała. Główka malucha jest bardzo duża, jej obwód jest o 1-2 cm większy od odwodu klatki piersiowej. Rączki i nóżki króciutkie, dadatkowo są one cały czas zgięte w stawach. Skóra noworodka jest żyworóżowa, elastyczna i gładka. Dziecko zwykle ma dobrze rozwiniętą tkankę tłuszczową. Główka pokryta jest mocnymi, nierzadko długimi włoskami, a paluszki rąk i nóg wyposażone są w często długie paznokcie. Oczy malucha są zaciśnięte, rzadko je otwiera. Dłonie też są zaciśnięte w piąstki.
Zwykle waga dziecka przy urodzeniu wynosi ok. 3500 g, a długość ciała ponad 50 cm. Ciemię może mierzyć nawet 4 na 5 cm.
Dziecko w pierwszym tygodniu życia traci na wadze zwykle ok. 10% masy urodzeniowej i najczęściej wyrównuje tę stratę w drugim tygodniu. Każdy noworodek przechodzi żółtaczkę fizjologiczną, która uaktywnia się ok. 3-4 doby po urodzeniu i ustępuje samoistnie w drugim tygodniu życia.
 
Ewelcia no tak,niby jedna zielona kupa to nic groznego ale ta kupa nie jest papkowato-grudkowata jak te zolte kupy tylko o konsystencji smietany.ezowi tez sie nie podobala,ale poki co zobaczymy jak bedzie jutro.
Firehead,Ola - moja Juli to jest jak pol Niki!W chuscie sie topi,glowy jej w sumie nie widac ale za bardzo w pozycji lezacej ja wsadzalam to swoja droga:-D
 
Moja Nadinka miała wagę urodzeniową 3600 i 56 cm,
najnizsza waga to 3200 i dlatego musiałyśmy zostać jeden dzień dłuzej w szpitalu
przy wypisie 3340
nosi ubranka w rozm. 56 oraz "mniejsze" 62
 
Oliwier dziś w nocy zrobił sobie dzień nie spał od 2.00 do 5.00 rano :szok:a ja z nim dostał 3 razy cyca i jak go chciałam dać do łóżeczka to ryk
On już chyba jest na tyle cwany że wie kiedy jest u mnie a kiedy go przenosimy.
Staram się go nie karmić na rękach karmię albo na leżąco albo na poduszce on leży .
W dzień ładnie śpi w łóżeczku a w nocy takie cyrki.:dry:
 
Mamusia u nas niby spokojnie bo mala po tym jak zjadla o 1 to obudzila sie dopiero o 6 ale od 6 steka i placze do teraz.Wlasnie maz z nia siedzi (ma dzis wolne w pracy) bo ja juz nie mam cierpliwosci.Przewinieta,nakarmiona,zabawiana,przytulana,bujana,ze smokiem a cos jej nie pasuje.Czy wasze dzieci tez was czasem troche wkurzaja jak tak wyja?Czy ja jestem jakas wyrodna matka ze tak mam?:baffled:
 
Sara, ja wczoraj o północy, po 4 godzinach noszenia, tulenia, karmienia, kwękania, stękania też miałam dość serdecznie... aż sobie popłakałam... zasnęła dopiero 0.30 a o 4.30 znowu pobudka...
a dzisiaj jadę do okulisty z Julcią, bo oczko jej ropieje, rano obudziłam się a ona całe oko zaklejone zielono-żółtą ropą, okropny widok :-(
 
Sara27 doskonale cie rozumiem też tak miałam z synem no bo niby o co mu chodzi wszystko zrobione co trzeba a on marudzi później się okazało że to problemy z brzuszkiem było mi głupio za własne mysli przecież on cierpiał :crazy:
 
sara bo jak dokarmiasz butelka to kupa nie koniecznie musi byc papkowata z grutkami.a przeciez ostatnio pisalas ze mala ci zjada wiecej mleka modyfikowanego niz wczesniej.moj juz od dawna nie robi z grudkami.

mamusia wspolczuje.
szymus wczoraj jak poszedl spac o 15wstal o 18 to potem poszedl spac o 22:30 i wstal o 2:30 potem 0 6:30 no i teraz wstal przed 10.wlasnie jestesmy w trakcie karmienia,tzn.szymu zasnal:-D.

sara ja mojego wkladam do lozeczka wlaczam karuzelke a ja sobie sprzatam i co jakis czas zagladam do niego,czasami kweka ale tez wydaje inne dzwieki tak jak by do tej karuzelki.wiadoma rzecza jest ze to jest dzidzia i dlugo sie tak nie interesuja karuzelka po jakims czasie mu sie nudzi.

a wczoraj wlozylam go do tego bujaczka co kupilismy i tam jest taki palak z 2zabawkami jak sie ruszaly te zabawki to szymek lezal spokojnie i patrzyl na nie,jak przestaly sie ruszac zaczynal machac rekami zeby je rozbujac:-D:-D:-D.potem siedzielam przy nim na podlodze i mu ten palag nagielam i sam sobie ruszal tymi zabawkami uderzal w nie czasami z piesci a czasami z otwartej reki:-D a malo tego otwieral buzie przy tym jak by chcial cos powiedziec albo ugrysc te zabawki:-D
 
reklama
Nadia na szczescie noce ładnie przesypia. Budze ja co 3-3,5 godz zmieniam pieluche na spiocha, karmie i dalej lulu:-D. W dzien za to potrafi troche marudzic, zwłaszcza pod wieczór. Przewinieta, nakarmiona i kwęka. Tatus nauczył ja nosic na rekach wiec teraz sie tego domaga, cwaniara. Ale i tak najwazniejsze ze w nocy spokój i w miare sie wysypiam:tak:

Czytałam ze Wasze maluchy nieraz nie robia kupek codziennie, moja za to robi 4-5 razy dziennie:szok: Czy to nie za dużo???
 
Do góry