reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

my wczoraj ważyliśmy Alanka w przychodni i waży 5390/68dł i pediatra kazał przyjść za tydzień znów go zważyć bo mało przybrał :-(w 4tyg tylko 890gr:tak:
c do rozmarówki to u nas różnie ale raczej 62 lub 0-3mc:happy:
 
reklama
mój wczoraj zjadł 600ml mleka ale od rana bolał go brzuszek a wieczorem to już wogóle jakaś masakra była tak sie darł z bólu a ja płakałam z bezradości bo nawet czopek mu nie pomógł biedny 2godz płakał aż się zanosił a łzy jak grochy mu leciały :-:)baffled: nawer sąsiadka przyleciała co się u nas dzieje że dziecko tak płacze:szok:
 
Avanti - nie martw się badaniem krwi. :-) Jaś miał 2 razy i nawet nie zapłakał. Pani wkuła mu się w rączkę, potem krew musi skapać do fiolki, więc trochę długo to trwa i tyle. Jaś nawet nie poczuł wkłucia, cały czas siedział i się rozglądał.
Na pewno to mniej bolesne niż szczepionka - bo szczepionka jest domięśniowo.
Tak więc nie martw się na zapas;-)
 
Avanti, Ewelcia - moja Natalka też należy chyba do niejadków, bo jak pisałam wcześniej zjada od 540 do 580ml na dobę (czasami dobijamy 600) a więc to chyba jeszcze mniej niż Wasze dzieci. I szczerze mówiąc to nawet nie wiem, ile waży w tej chwili, tylko widzę, że rośnie. Natalia jest szczuplutka - na "szerokość" to by weszła jeszcze we wszystkie kaftaniki i bodziaki 56 - ale na długość to już 62 są na styk, a niektóre 68 też już zakładamy. Pod koniec czerwca mamy drugie szczepienie, to wtedy wypytam pediatry co i jak. Wszędzie czytam, że jeśli dziecko je w miarę regularnie, nie ulewa w nadmiarze (tzn nie chlusta, nie wymiotuje) to jest wszystko OK. Zresztą i ja i mój mąż jesteśmy bardzo szczupli - był czas, że oboje w sumie ważyliśmy 101kg - teraz trochę więcej - jakieś 120. Więc i skąd Natalia miałaby być pulpecikiem. Pewnie, że czasem się niepokoję czytając o innych marcowych maluszkach, które są dużo większe - ale staram się zachować rozsądek. Niemniej jednak daj znać, Avanti, co wyszło z badań, bo oczywiście trzeba konsultować z pediatrą takie sprawy. Cieszę się, że Ty, Ewelcia, niedługo będziesz w Polsce u dobrego lekarza to się uspokoisz.

A jeszcze mam takie pytanie: jak liczycie ilość wypitego mleczka? BO ja do tej pory liczyłam wg tego ile wlałam do buteleczki wody. Tzn wlewam najczęściej 120 ml wody i jeśli zostanie np 30 ml to liczę, że Natalia wypiła 90. Ale teraz pomyślałam, że jeśli do 120 ml wody wsypię cztery łyżeczki proszku Bebilon, to wtedy powstaje 130 ml mleka - a więc jeśli zostaje mi w butelce 30 ml to mogłabym liczyć, że Natalia wypiła 100 ml. Niby to niewielka różnica, ale na sześciu karmieniach daje 60 ml wypitego mleka więcej.
 
Ostatnia edycja:
Dominika ja nie mam takich dobrych wspomnień jak Ty. Dla mnie lepsza szczepionka, Ada wczoraj nawet nie zdąrzyła zapłakać.
 
madzik - moj Maks ma tez takie dwie kropeczki na dziaselku; sama tez smarowalam i moczem a pozniej wodna gencjana i aftinem; nic nie pomoglo; bylam u pediatry i sie jej zapytalam, co to jest; a ona obejrzala i powiedziala, ze to nie sa plesniawki, tylko takie jakby gruczolki, ktore same znikna; a ja nadgorliwa matka tak dziecka dziaselka meczylam i smarowalam i smarowalam... wszystko niepotrzebnie;

Agozja,Maniulka no właśnie próbowałam to scierać gaza i tarłam dosyć mocno ale to wcale nie schodzi i nie robią się żadne ranki z tego, jakby było gleboko bardzo:baffled: po moczu też nie schodzi :baffled: nie płacze jakoś wiec już chyba poczekam spokojnie do 15 czer, mamy wizyte u pediatry i szczepionke to muto obejrzy, A do tego czasu będę smarowała moczem, nie zaszkodzi to napewno.

A ja dzis obejrzałam paszczę mojego malucha, a raczej jego dziąsełka i na dole widac mu już 2 jedynki tak zupełnie przez dziąsełka:szok::szok::szok::szok: a ja sie dziwiłam czemu mnie tak sutki bolą, tam gdzie on ssie od dołu:szok:
aż się boje co to bedzie jak mu zeby wyrosną:szok:
Przedwczoraj kupiłam w razie czego ten Vibrucol jakby podczas ząbkowania był bardzo nieznosny;-)
 
Miotlica ja liczę ilość wypitego mleka w taki sposób że do 90wody daję 3 łyżki mleka więc w butelce jest 100ml np. jak zostaje 30ml to znaczy że Alanek zjadł 70ml :tak:
 
reklama
Do góry