reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Moje maleństwo jak moja mała nie miała juz kolek a ja dawałam espumisan to efekt był taki że bolał ja brzuszek moze spróbuj odstawić
wczoraj od 24 przestalam dawac jej ten sab-simlex ,poczekam chociaz ze dwa dni, zobaczymy.. mam nadzieje ze jej przejdzie
Nie wiem gdzie slyszalam albo czytalam ze kropelki nie powinny zaszkodzic:baffled: Jezeli przestanie bolec ja brzuszek(mam nadzieje:tak:) to ktos ladnie mnie zmylil:eek:

Pazurki wczesniej obcinalam na spiaco ale teraz spi bardzo czujnie i zawsze sie wybudzi wiec obcinam jej w czasie zabawy lub przed kapanie jak lezy sobie na golaska ( tez lubi byc bez pampersa )

A co do regularnosci to ostatnio jest tak ze zasypia kolo 20 i budzi sie na butle kolo 4 potem spi do 6-7 butla wlasciwie koniec spania ale nie wyciagam jej z lozeczka bo matka sobie drzemie ehhe a mala tez drzemki wali 15 min pobawi sie 15 min pospi i tak do 9 ;)
A w dzien to bardzo roznie..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Smrodki to dopiero będą jak nasze Bąbelki zaczną jeść mięcho :-)
Co do pazurków, to my zazwyczaj też na śpioszka, może ze 2-3 razy udało się jak sobie spokojnie leżała.
Lenka od 3 dni jest we frejce, ale wydaje mi się że jej to wogóle nie przeszkadza, cieszę się z tego bardzo, bo myślałam, że będzie krzyk:tak:
My z bączkami na szczęście problemów nie mamy, Mała puszcza je przy każdym większym przeciągnięciu;-).
Moje Maleństwo współczucia dla córuni- biedactwo, Lena czasem wieczorem po kąpieli ma tak, że płacze aż jej łezki lecą- serce wtedy boli, więc ja bym chyba podała ten czopek, żeby się nie męczyła.
 
Ja jestem zdania ze jezeli dziecko sie strasznie meczy to nie ma na co czekac tylko mu pomoc :tak: przeciez te czopki itp sa przeznaczone wlasnie do tego by ulzyc maluszkowi cierpienia..
Dzis widze ze sie zaczyna to samo co wczoraj... narazie jeszcze jej nie dalam czopka ale cos czuje ze bede musiala.. po prostu nie moge patrzec jak Amelka zwija sie z bolu.. czy Wasze dzieci tez placza tak ze az im lzy leca?:baffled:
A co ja boli brzuch?
jak masz plantex albo herbatke z kopru np Hipp to sprobuj jej to najpierw podac i nie daj jej wiecej tego Sab Simplex bo moze od tego..........bo wiem ze ty od dluzszego czasu to podajesz.
Moj jak sie zagazowal po Coliefie to od tamtej pory mu dawalam tylko plantex przez 2tyg a teraz herbatke koperkowa.Mam plantexu jeszcze prawie 2 opakowania ale nie daje bo on go uwielbia tak jak Julitka Sary a boje sie ze sie do niego zabardzo przyzwyczai i nic nie bedzie chcial pic - juz tak bylo:baffled:
Bez powodu nie podaje.
A moze jest jej za goraco jak placze,bo moj robi straszna awanture jak jest mu goraco i zlosci sie strasznie.


madzik ja też tak robię ale nie wiedziałam że to na odgazowanie :-) Podpatrzyłam u sasiadki na podwórku, że tak robiła :-) a że Ada nie lubi za bardzi leżeć tak tradycyjnie na brzuszku więc spróbowałam tak i jest ok. Co do wspomagaczy bólu to jakos tak wszystkie się negatynie o tych moich działanich wypowiadały, także madzik, nie o Twój tylko post mi chodzilo. Dziś już inaczej na to patrzę, juz mi przeszło :-)

Eve ja nic negatywnego nie napisalam tylko tyle ze jeszcze nigdy nie podalam malemu czopka:tak::-):tak:.
Najwazniejsze ze juz dzis Ci przeszlo i patrzysz na to inaczej.
Zreszta kazda matka wie co jest najlepsze dla swojego dziecka.
 
Ewelcia tak mi sie wydaje ze to brzuszek:-(
Niestety wlasnie mi sie skonczyl plantex a herbatke z kopru daje jej codziennie:tak: tyle ze czytalam w necie ze duza ilosc tej herbatki tez moze pogorszycsprawe dlatego daje jej tak kolo 50-70ml. a reszta picia to przegotowana woda +troszke cukru lub sama woda (moja mala b.duzo pije:tak:)
Kropelki jak juz pisalam odstawilam i czekam na poprawe narazie Amelcia spi
Nie goracao to jej nie jest..:no: sprawdzalam..
Wlasnie przed chwila znowu wybudzila sie z placzem:-( ide ..
 
EVE81 tą wredną co to cię osądza chyba jestem ja :-(ale ja tez zrozumiałam ze podajesz je juz tydzień a przeciez nie o to chodzi żeby dziecko uzależnić i bardziej o to mi chodziło wiem cos o uzaleznieniu od leków mojemu synowi najprawdopodobniej w szpitalu po urodzeniu podawano leki uspakajające nie wiem jakie bo oczywiscie nikt ich w karte nie wpisywał (leżał 35 dni)dziecko w szpitalu było grzeczniutkie pieknie spało a w domu koszmar tego sie nie da opisać co ja z nim przeżyłam,z tąd podejżenie moje i pediatry ze jest uzalezniony od srodków uspakajających,długo trwało za nim nauczył się bez nich żyć.Bardzo cie przepraszam że tak to strasznie odebrała:-:)zawstydzona/y:
Tak o tym klepaniu ja pisałam działa uspokajająco ale i pomaga się odgazować ponieważ to taki masaż brzuszka,fajnie że się komus -przydała moja rada :-)
 
A nie ma kto Ci wyslac tego Plantexu?
Jesli chcesz to podaj mi adres na prive i ja moj m skoczy na poczte i Ci wysle-zrobie taki maly prezent dla Amelki:-Dniech ma od cioci z BB:-D:-D:-D
 
EVE, ja z Twojego posta zrozumiałam, że dajesz te czopki od jakiegoś czasu codziennie po kąpieli :baffled: ale oczywiście że nie uważam, że trujesz swoje dziecko, sorki :sorry:

co do pazurków, obcinam albo na śpiąco albo podczas karmienia np. (karmię na leżąco - małej tak najwygodniej - wtedy mogę tak się powyginać, że dam radę pazurki obciąć ;-))
 
Dziewczyny, to ja przepraszam, uniosłam się niepotrzebnie. Zobaczymu jak bedzie dziś, także odstawiłam Sab... . wydaje mi się, że po tych kroplach jest gorzej i że Espumisan u nas dzialał cuda. Herbatkę podaję regularnie, nie za dużo okolo 30-50 ml dziennie, czasami jest dzień że mała nie chce, więc nie wmuszam.
Pazurki obcinałam na spiocha ale ostatnio 2 razy obcinałam jak mała na lezaczku lezała :-)
 
co do kropelek na wzdęcia to ja też robię małemu przerwy w podawaniu dopiero jak widzę że znów ma problem i brzuszek wzdęty to podaję :sorry: ale przeważnie jest tak że codziennie dostaję po 10kropelek :eek:
co do leków to ja chyba jestem rekordzistka mój Alanek ma okropne bóle brzuszka wcześniej kolki teraz problem z kupą i niestety muszę mu podawać jakieś wspomagacze żeby dziecka nie zamęczyć i żeby nie zapłakał się z bólu a biedny jak płakał to łzy jak grochy :-( więc podaję mu Debridat i 10kropli Espumisanu :sorry:
ostatnio też strasznie płakał nie chciał jeść wyginał się na wszystkie strony więc dałam mu czopka Viburkol i on naprawdę jest dobry bo malutki po 20min zasnął i nie męczył się :tak:
co do herbatki to ja daję rumiankową ale mój mały bardzo mało pije nie lubi herbatek on tylko mleczko także jak uda mi sie mu wcisnąć 30ml to jest dobrze :eek:
 
reklama
Dziewczyny, to ja przepraszam, uniosłam się niepotrzebnie. Zobaczymu jak bedzie dziś, także odstawiłam Sab... . wydaje mi się, że po tych kroplach jest gorzej i że Espumisan u nas dzialał cuda. Herbatkę podaję regularnie, nie za dużo okolo 30-50 ml dziennie, czasami jest dzień że mała nie chce, więc nie wmuszam.
Pazurki obcinałam na spiocha ale ostatnio 2 razy obcinałam jak mała na lezaczku lezała :-)
hehehe no i wszyscy sie przepraszają:-D:-D:-D:-):-):-);-);-);-)

Maniulka ja widziałam te dzieci w szpitalu co leżały po lampami np na żółtaczke czy też z problemami z serduszkiem, podłączone do różnych maszyn itp to zastanawiałam sie dlaczego one sa takie spokojne i się nie wiercą:eek:
potem właśnie pielęgniarka wyjasniła mi że dostaja leki uspokajające aby leżały bo by sobie one nie dały rady. Płakałam strasznie jak widziałam te małe kruszynki:-( Jak je przewijają a one takie niby śpiące są.
Takie zalezne tylko od pielęgniarek:-( bo mamusie nie mogły tam non stop siedzieć bo je wyganiano:-(
Dziękowałam Bogu że moje dziecko jest zdrowe a jednoczesnie modliłam sie o inne.

a i dzieki za ten sposób z odgazowywaneim;-)

Ola mi kiedyś sie udało raz obciąż przy karmieniu, lezy wtedy na rogalu do karmienia, ale sie strasznie wyrywał i juz drugiej nie obciełam:baffled:
NIe wiem jak wasze dzieci ale mój to jak go dotykam, chce pogłaskać (w raczke, po buzi, w uszko) teraz przy ciągnięciu cyca to sie strasznie wyrywa i denerwuje i nim szarpie:laugh2: taki mały chyba z niego nerwusek:laugh2::laugh2::laugh2:

A na herbatkach ja się nie znam bo cycem karmie, do tej pory podałam tylko 3 razy plantex jak widziałam ze ciężko mu bąki puszczać.
 
Do góry