reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Nefka są herbatki z HiPP'a od 1 miesiąca- rumiankowa, uspokajająca (z melisą i lipą), ułatwiająca trawienie no i koperkowa. Z tego co czytałam, to dziecko do 4 mies. nie powinno wypija więcej niż 100ml jedego rodzaju herbatki. Lenka np pije sporo, bo jak jest ciepło to nawet 200ml, wtedy robię herbatkę z większą ilością wody niż zalecają na opakowaniu.
 
reklama
U nas od tygodnia jest tragedia po kąpieli. Wyciągamy małą z wanienki i za moment jest płacz, prężenie. Więc od razu czopek i biorę małą na rączki. Jak się uspokoi dopiero kończę przy niej zabawę czyli kremownie, pielucha ubranka. Nie wiem o co chodzi. Czyzby to różnica temperatur??
Może to i inny problem ale w razie czego napisze, a nóż widelec sie przyda komuś.

U nas był taki problem jak Oliwier przestawiał sobie godziny jedzenia (znaczy sie wiecej potrzebował przed snem).
Wieczorem przed snem od 17 jje co 2 godziny (w nocy spi juz 7-8 godzin wiec robi zapasy) a nie co 3 jak zazwyczaj w ciagu dnia.
Problem polegał na tym że był po prostu głodny a podczas kąpieli o tym zapominał bo sie odprezał.Tak wyczytałam na forum karmienia piersią i u nas podziałało..
Karmie piersią wiec jedna dawałam mu bezposrednio przed kapielą i problem znikł.Od tego czasu sypia juz conajmniej 7 godzin w nocy.


Hmm a co do czopków to nie boicie sie od tego codziennego używania że sie organizm dziecka przyzwyczai? to samo z sab-simplex?

U nas z kolei Oliwier dzis marudny jak 150:baffled: ale juz zasypia.
 
Jula dzisiaj po raz pierwszy zaśmiała się w głos :-) leżała sobie na łóżku, ja wieszałam pranie i strzepnęłam koszulkę męża - a mała w śmiech, super to brzmiało :-D
 
Ja jeszcze nigdy tych czopkow nie uzywalam jedynie 2 razy glicerynowe (1/3) Ale kropelki daje jej codziennie (slyszalam ze mozna dawac zapobiegawczo ze zaszkodzic nie powinny:baffled:) Ale jezeli jutro bedzie tak strasznie plakala jak dzis to bede probowala ulzyc jej w bolu nawet dajac jej czopka.. A po jakim czasie zaczyna dzialac Viburcol ?
 
Co do czopkow to ja jeszcze nigdy Szymkowi nie \"wkladalam":no:.
A na kolki tylko infacol na poczatku ale polowa mi zostala,potem colief,troche marchwianke mu gotowalam,pod koniec byl plantex a teraz caly czas herbatka z kopru.
Z Hippa mi sie skonczyla ale mam jeszcze BoboVite.
Bylam wczoraj w sklepie i zapomnialam mu kupic jakas smakowa:baffled:
My z kapiela nigdy nie mielismy problemow,szymus w wanience czuje sie jak rybka w wodzie:tak::-D
 
Jak dotąd zaaplikowałam czopki Natalii tylko dwa razy - glicerynowe gdy miałą problem z kupką. To było gdzieś gdy miałą 5-6 tydzień życia i przestawiła się dość nagle z 3 kupek dziennie do jednej na 3 dni. Od tamtego czasu żadnych czopków nie podaję.

Ewelcia - Nataleńka też uwielbia kąpiel - to jest jej ulubiony punkt dnia, uśmiecha się i uwielbia gdy ma dużo wody:tak: Tak, że kąpiel to dla nas radocha ogromna!

A co do spania - to Natalia zasypia zwykle po 21 - nieraz ok 22 - zasypia wprawdzie sama w kołysce, ale nieraz zajmuje jej to sporo czasu. W nocy budzi się ok 4-5 - a potem ok 7 i śpi jeszcze do 9-10.
NIektóre z Was pisały, że dzień też mają Wasze Maluszki uregulowany. Natalia jeszcze nie ma. Śpi w dzień różnie - czasem drzemie kilka razy a krótko, a czasem ma jeden długi sen 3 godz. Tak, że w zasadzie gdy dam jej jeść to trudno mi przewidzieć czy zaśnie czy tylko poleżaczkuje chwilę i będzie chciała coś robić.
 
Ja mojej czopka dałam raz tydzień temu,była marudna płaczliwa i nie spała w dzień a i wieczorem miała problem co jej się nie zdarza,ewidentnie cos jej dolegało ale viburkol czyni cuda:-)po 15 minutach mała spala jak zabita :tak:
nefka przy mleku modyfikowanym wręcz trzeba dziecko dopajać kto ci powiedział że samo mleko wystarczy
EVE81 kurcze może ty nie dawaj czopków po każdej kąpieli tak na prawdę nie wiesz co małej jest a może ona po prostu tak ma dzieci maja takie różne fazy moja jakis czas temu darła się jak stare przescieradło ale juz jej przeszło chociaz popłakuje jak ją ubieram po kąpieli,dla mnie jest to juz normalne nie lubi i tyle :tak:
Moje maleństwo jak moja mała nie miała juz kolek a ja dawałam espumisan to efekt był taki że bolał ja brzuszek moze spróbuj odstawić
 
Tak,tak Maniulka ma racje moj maly po coliefie sie tak darl:baffled:w sumie duzo i czesto mu nie dawalam ale jednak wiecej szkody zrobil niz pozytku.
 
reklama
Maniulka - zaciekawiłaś mnie bardzo tym, że Twoja Martynka po ustaniu kolek miała bóle brzuszka z powodu Espumisanu. U nas chyba kolki się kończą, ale Mała w ciągu dnia czasem popłakuje przy puszczaniu bączków - może rzeczywiście ten espumisan już niepotrzebny?
Czy ten viburcol jest na receptę? Skoro czyni cuda, to może by się przydał na takie bardziej "marudne" dni.
 
Do góry